Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Тренуємо 700+ людей щотижня. Як засновник FAST Федір Сердюк навчає Сили оборони першої допомоги

Опубліковано

Він почав навчати військових ще на початку російсько-української війни. Згодом – перетворив власні знання на успішний бізнес. Компанія FAST стала лідером українського ринку та проводила тренінги для найбільших компаній країни. А сам Федір увійшов до українського та європейського списків Forbes «30 under 30».

Але це все було до повномасштабного вторгнення. Сьогодні частина команди FAST захищає Україну в лавах ЗСУ, а засновник бізнесу Федір Сердюк знову проводить навчання для Сил оборони. Його люди щотижня навчають щонайменше 700 захисників і захисниць, які здатні врятувати не лише здоров’я, а й життя. 

Федір Сердюк

У мирному житті — співзасновник компанії FAST, експерт з тактичної медицини, член наглядової ради Українського фонду стартапів

Ефективний бізнес – це безпечний бізнес

До 24 лютого ми працювали з великими корпораціями – «Метінвест», «ДТЕК», Kernel, «Нафтогаз». Це десятки тисяч людей, які навчились надавати першу допомогу. Ми готували їх, перш за все, надавати допомогу в цивільних ситуаціях, хоча зараз мати навички допомоги в цих напрямках також важливо. Адже через війну швидка допомога сьогодні не завжди працює так, як треба. А виробничі травми по своїй суті дуже часто схожі на бойові. 

Курс з першої допомоги від компанії FAST

Останній місяць до війни був важким. Ще до повномасштабного вторгнення РФ у нас суттєво збільшилася кількість запитів – люди дійсно хотіли навчитись першої допомоги. Ми проводили багато благодійних заходів, що теж посилило навантаження на команду. І хоча було більш-менш зрозуміло, що ми не зможемо покрити всі потреби в навчанні, мене втішало, що я задоволений результатом, якого ми досягли протягом останніх років. А тому, як кажуть, надихатись перед смертю хотілось, але можна було прийняти, що навчити всіх за місяць не вдасться. 

FAST як бізнесу сьогодні не існує

24 лютого я був у Києві. Це був жахливий ранок, як і для всієї країни. До Одеси я повернувся невдовзі після вторгнення – десь за тиждень, можливо, менше. Мені не дуже важливо, де працювати. Приїхав до Одеси, бо розумів, що це буде доцільним. Я працюю в Україні без привʼязки до міста чи регіону.

Зараз більшість наших співробітників служать в Силах оборони на тій чи іншій позиції. Хтось разом, хтось окремо. Деякі люди, на жаль, перебувають на тимчасово окупованих територіях. Загалом склад організації FAST можна розглядати по-різному. Був кістяк команди, були тренери, яких залучаємо постійно й частково. Але наразі бізнес-процесів не існує. Команда, яка займалася цими питаннями, – її також не існує. Усі займаються іншими речами. Тому FAST зараз не функціонує як організація з навчання домедичної допомоги, адже ми майже не обслуговуємо клієнтів. Напевно, сьогодні існує лише бренд, якщо це можна вважати активом. Не думаю про це.

Засновник FAST Федір Сердюк

Я не працюю зараз як підприємець. Але й не можу сказати, що моя робота кардинально змінилась. По-перше, я і раніше керував організацією, яка допомагала великим структурам зберігати життя людей. По-друге, у цій сфері я не перший рік, а з початку війни. Тобто з 2014, коли мені було 18. Sweet eighteen!

Бізнес… Не планую про це думати сьогодні, тому що… Ну це зараз дійсно нецікаво. Однак, можливо, комерційний попит на першу допомогу є, і це нормально, якщо це буде оплачувана послуга комерційних організації. Тому не виключаю, що ми відновимо його. Наступного тижня, через місяць, чи пізніше – невідомо.

Ми вийшли на підготовку 700+ людей щотижня

Зараз я займаюся тактичною медициною, тобто це медицина у полі бою. Мета одна – аби всі поранені військові та цивільні своєчасно отримували якісну першу допомогу. Щоб жодна людина не йшла в бій за Україну не озброєною медично. Ми навчаємо тим заходам, які необхідно вжити, щоб цивільні, військові, військовополонені та всі інші люди отримували своєчасну допомогу після бойової травми. Це системи, пов’язані з наданням допомоги, розподілом для її надання, евакуації тощо. Наразі не можу давати багато деталей як, що і де. 

Федір Сердюк навчає Сили оборони надавати першу допомогу пораненому
Федір Сердюк під час навчання для Сил оборони України, 2022 рік.

Ми навчаємо багато. Але загалом, завдяки продуктивній співпраці Сил оборони (тупо майже всіх), волонтерів, донорів, медиків тощо, ми вийшли на підготовку 700+ людей на тиждень. І це дані станом на минулий понеділок (8 квітня, – ред.).

Читайте також: «Щодня видаємо машини, які рятують життя». Як українки доставляють з-за кордону реанімобілі для передової

Якщо брати за часом, то люди вчаться (якщо вони нормально вчаться) від 8 до 16 годин. Це базові речі, перш за все, пов’язані з зупинкою кровотечі, перекриттям дихальних шляхів і наданням допомоги при пораненнях легенів. І ще плюс багато іншого. Це якщо ми говоримо про особовий склад. 

Компетентність та мотивація наших військових вражає

Я почав займатись домедичною допомогою для армії ще у 2014-2015 роках. Порівнювати той досвід із сьогоднішніми реаліями не те, щоб складно… Просто зараз це зовсім інша армія. І вже важко знайти кадрову людину в армії, яка хоча б на базовому рівні не розуміла, що таке тактична медицина. Це результат великої й тривалої роботи.

Сьогодні вже є багато людей, які за цей час, за 8 років війни, стали справжніми знавцями світового класу в тих чи інших питаннях тактичної медицини. Від надання домедичної чи першої допомоги до екстреної медичної евакуації. Це як великий всесвіт – у ньому є різні спеціальності. І Україна зараз має багато талановитих професіоналів в кожній із цих спеціальностей. 

Федір Сердюк разом із бійцями ЗСУ на Луганщині
На фото: Федір Сердюк разом із бійцями, які пройшли навчання з медичної допомоги. Луганщина, 2015 рік.

Звичайно, є багато людей, які до 24 лютого були цивільними, і з ними складніше. Природно, із ними трохи більше роботи, оскільки вони не були інтегровані в систему. Є декілька структур, сил, в яких медична система була більш адаптована до війни, ніж у Збройних силах України. Та насправді це все виглядає як живий організм: є медицина, а є нові завдання. 

Тренування Сил оборони України
Фото з навчань Сил оборони України, 2022 рік.

Сьогодні система вже здатна боротися з викликами

Тож, на мій погляд, головна відмінність нинішньої медичної підготовки армії полягає в тому, що зараз ця система принаймні здатна боротися з викликами, відповідати на них. А не боротися з людьми, які ставали на заваді, як це було в 2014 році. З людьми, які просто робили неправильні речі. 

Як тоді, так і зараз є волонтери, які купують багато тактичної медицини для армії. Хтось купує краще, хтось – зовсім інше. Це тисячі різних людей, і вони всі роблять тисячі різних речей. Але загалом багато дуже корисного. 

Ми маємо справу з найбільшою за останні 80 років медичною проблемою в Європі. І маємо протиставити цьому найпотужнішу реакцію. Попереду багато роботи, але інфраструктура, на якій це все працює, викликає оптимізм.

Суспільство

Стрічка “Назавжди-назавжди” отримала головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі

Опубліковано

Стрічка «Назавжди-назавжди» режисерки Анни Бурячкової отримала головний приз «Золотий тюльпан» за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі в межах програми International Competition.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

«Назавжди-назавжди» — це історія, яка розповідає про життя підлітків у Києві 90-х років, їхні надії, сподівання та кохання у перші роки відновленої незалежності України», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Те, що об’єднує нас усіх: вийшов другий трейлер фільму «Тісто»

Міжнародний кінофестиваль у Стамбулі заснований в 1982 році Стамбульським фондом культури і мистецтв. Із 1984 по 1988 рік називався «Міжнародні стамбульські дні кіно».

На кінофестивалі, акредитованому Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів у 1989 році, представлені національні та міжнародні фільми. Головний приз кінофестивалю — «Золотий тюльпан».

Нагадаємо, українці можуть взяти участь у навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини.

Фото: Держкіно

Читати далі

Суспільство

На Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд

Опубліковано

На фестивалі української писанки, який стартував в Києві, зафіксовано світовий рекорд з наймасовішого розпису майстрами з різних регіонів України. Під час встановлення рекорду 530 осіб протягом п’яти годин виготовили 800 писанок.

Про це повідомляє “Укрінформ”

Фестиваль української писанки, який проходить на території інноваційного парку UNIT.CITY, покликаний підтримати елемент Національного переліку нематеріальної культурної спадщини «Українська писанка: традиція і мистецтво».

Читайте також: Українці можуть взяти участь у навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини: як долучитися

«Рекорд – це символізм роботи людей, які зуміли зібратися в одному місці та безкоштовно поділитися своїми талантами з іншими і популяризувати серед дітей, спільноти та світу цю традицію нашої ідентичності», – зазначила Крисюк, наголосивши, що великодні традиції дуже об’єднують націю.

За словами міністра культури та інформаційної політики, цього року подали пропозицію щодо внесення писанки до Всесвітнього списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО й на основі цієї ініціативи запровадили фестиваль.

Нагадаємо, Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Дія поповнює свою команду: які вакансії пропонують

Опубліковано

Команда “Дія” поповнює свою програму та шукає нових співробітників.

Так, на офіційному сайті “Дії” опублікували низку актуальних вакансій.

Які вакансії пропонують

  • Комунікаційник міжнародник

Основне завдання комунікації — перетворити бренд Дії в світовий, щоб про нас знали усі. Тож ідеальний кандидат має розумітись на якісному піарі, вміти домовлятися з будь-яким світовим виданням, а також розуміти де ми потребуємо підсилення. Ви експерт, що має за плечима хороший досвід з реалізації PR-проєктів, вміє працювати з комплексними продуктами — приєднуйтесь до команди. 

Кардинально змінюємо підхід до комунікації державних органів. Готові змінювати систему та відповідати за комунікацію Дії, продукту, яким користується 19 мільйонів українців. 

Читайте також: 144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

Основне завдання комунікації — пояснити максимальній кількості людей, куди ми рухаємося, на що спрямовані реформи, транслювати шлях трансформації та збирати зворотний зв’язок.

«Залучати» — сутність усієї стратегії комунікації. Залучати для отримання якісного зворотного зв’язку і створення команди «амбасадорів» проєкту. 

Шукаємо володаря текстів та майстра слів, професіонала, який зможе перекласти текст з бюрократичної людяною мовою.

Основне завдання — доносити цінність роботи Мінцифри. Лаконічно, інформативно й чітко. Добирати інформацію, структурувати пропозиції, викидати непотрібні слова та добиватися ясності, підвищувати довіру читачів.

Ми, команда Diia Company, IT-компанія Міністерства цифрової трансформації України і саме зараз шукаємо системного/технічного адміністратора.

З більшим переліком вакансій можна знайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

Фото: Дія

Читати далі