Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

29 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

29-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

22:45

Військовослужбовці Збройних сил України вже вдесяте розгромили армію російських окупантів на аеродромі в Чорнобаївці. Про це повідомив радник голови офісу президента Олексій Арестович на своїй сторінці в Facebook.

20:00

На Запоріжжі село Малинівка звільнили від загарбників.

19:15

Українські військові знищили 152-мм артилерію окупантів. Відео опублікували на фейсбук-сторінці 30-ї окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького.

Ліквідовані самохідна гармата 2С5 «Гіацинт-С», самохідна гаубиця МСТА-С і 152-мм причіпна гаубиця МСТА-Б.

18:50

Сили Протиповітряної оборони України на Харківському напрямку збили 1 БПЛА противника та ще однин винищувач-бомбардувальник Су-34.

18:10

У Чернігівській області Збройні Сили України ліквідували ворожу машину постачання із боєкомлектом для вогнеметних систем ТОС-1А «Сонцепек».

17:50

Українські захисники звільнили від російських окупантів село Лук’янівка, що на Київщині, та продовжують наступ на ворога. Про це повідомив учасник боїв та заступник голови Кіровоградської облради Дмитро Лінько.

«О 12 ми почали контранаступ, операція виконана повністю, з абсолютним успіхом. Ми вибили ворога. За даними полоненого, тут було приблизно 200 росіян, частина втекла, інші залишилися лежати в землі. Три танки і 9 БМП знищені. Так само ЗСУ, ССО і добровольчі підрозділі займають інші села Баришівського району, ми наступаємо по лінії фронту. Будемо тримати село й брати в кільце ворога. Будемо вибивати їх подалі від Києва», – розповів Лінько.

17:05

Бійці полку «Азов», які героїчно захищають український Маріуполь від російських загарбників, поділилися черговим відео зі знищенням БТР окупантів. Відеозапис оприлюднили на сторінці полку в Telegram.

16:50

Міжнародна мережа позашкільних навчальних закладів «STEM-школа INVENTOR» проводить безкоштовні онлайн-заняття для дітей. Участь можуть взяти українські діти віком від 3 до 16 років.

16:40

Бійці 112-ї окремої бригади територіальної оборони міста Києва зробили кілька сотень «подарунків» для окупантів.

16:00

Бійці Збройних сил України продовжують нищити ворожу техніку та самих окупантів у Чернігівській області. Світлини з черговою розбитою колоною опублікували на сторінці Оперативного командування «Північ» у Facebook.

15:30

У Миколаїській області Збройні сили України відтіснили російських окупантів до кордонів із Херсонською областю та збили літак і одну крилату ракету.

15:00

23 березня у Хорватії завершився чемпіонат Європи з боксу віком до 22 років. Українець Юрій Захареєв здобув золоту медаль та став чемпіоном Європи з боксу серед молоді.

14:30

Мінометники полку «Азов» у Маріуполі знищили одну бойову броньовану машину та три вантажівки ворога.

13:40

Спільними зусиллями Закарпатської обласної військової адміністрації та бізнес-спільноти області було придбано 12 броньованих мікроавтобусів для евакуації людей. На придбання мікроавтобусів бізнес Закарпаття виділив близько 12 млн гривень.

13:00

Збройні Сили України знищили військовий гелікоптер окупантів Мі-35.

12:15

Бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Збройних сил України ефектно «підсмажили» колону російських окупантів.

11:45

З першого дня повномасштабного вторгнення на територію України російська армія втратила понад 40 тисяч бійців. Це вбиті, поранені, полонені та зниклі безвісти солдати, повідомив міністр оборони Олексій Резніков на своїй сторінці в Facebook.

11:15

Українські захисники знищили чергову партію ворожої техніки. На відео, яке опублікував Генштаб ЗСУ, видно потужний вибух, що знищив танк окупантів. Зйомка влучної атаки захисників була зроблена з дрону.

10:50

Крім великого десантного корабля «Орск», який вдалося знищити українським військовим поблизу порту Бердянськ, також пошкоджено ще три кораблі окупантів.

Про це повідомив блогер та офіцер ЗСУ Анатолій Штефан на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, пожежа спалахнула й на великому десантному кораблі «Саратов». Ще два судна – «Куніков» та «Новочеркаськ» – також зазнали пошкоджень та намагаються врятуватися втечею.

10:00

Хакери Anonymous не припиняють вести кібервійну проти Росії на підтримку України – цього разу вони зламали базу російського Центрального банку.

09:30

Бійці ЗСУ знищили колону забезпечення російської армії. Вцілілу техніку наші захисники захопили.

09:00

Про легендарну Чорнобаївку та неодноразовий розгром там російської армії українці вже складають пісні.

Зокрема, у мережі з’явився навіть гімн, присвячений Чорнобаївці та втратам російських окупантів у боях за аеродром.

08:40

Поблизу порту Бердянськ зранку 24 березня ВМС Збройних сил України знищили великий десантний корабель російських військ. Про це у фейсбуці повідомляє ВМС ЗСУ.

08:00

В Харківській області зенітні ракетні підрозділи Збройних сил України збили крилату ракету.

Суспільство

Національний музей Революції Гідності отримав європейську нагороду: подробиці

Опубліковано

Очільник Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло отримав європейську нагороду імені Кеннета Гадсона за інституційну відвагу та професійну чесність. 

Про це повідомили у Національному музеї історії України у Другій світовій (Музей війни).

Ця відзнака, названа на честь засновника нагороди “Європейський музей року”, стала визнанням внеску очільника музею до ініціатив зі збереження музеїв та об’єктів культурної спадщини на теренах України в умовах російської збройної агресії.

Національний музей Революції Гідності отримав європейську нагороду

Цього року серед 24 номінантів у шортлісті конкурсу були представлені два київських музеї — Музей війни та Музей Ханенків.

“Нове досягнення нашої команди стало результатом роботи з документування й висвітлення подій нинішньої війни від перших днів широкомасштабного російського вторгнення.

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України

У фіналі Музей заклад опинився, подолавши довгий шлях: конкурсантами цьогоріч були 50 музейних установ із 24 країн — членів Ради Європи, — розповіли у Музеї війни.

Національний музей Революції Гідності отримав європейську нагороду

Щоб оцінити роботу претендентів, представники Європейського музейного форуму особисто відвідали експозиції кожного з закладів.

А переможцем цьогорічного конкурсу “Європейський музей року” став Саамський музей Siida — Saamelaismuseo ja Luontokeskus у місті Інарі (Фінляндія).

Національний музей Революції Гідності отримав європейську нагороду

Нагадаємо, у Києві запрацював сучасний спортзал для ветеранів та військових.

Фото: Національний музей історії України у Другій світовій (Музей війни)

Читати далі

Суспільство

Як переселенці опікуються одне одним у Мамаївській громаді (ВІДЕО)

Опубліковано

Від керованих авіабомб і постійних обстрілів Харкова Олена вивезла стареньку маму і малолітнього сина до Мамаївської громади. Там жінці не лише запропонували житло, але й нову цікаву роботу. Мотиваційну історію про те, як переселенці дбають одне про одного у Мамаївській громаді, дивіться у новому ролику ШоТам.

Олена Пухіна понад 20 років працювала вихователькою у Харкові. З початком вторгнення окупанти щодоби обстрілювали її місто. Із маленькою дитиною та старенькою мамою жінка місяць трималася без світла, газу та води. А коли на Харків почали кидати авіабомби, сім’я вимушена була евакуюватися.

“Спочатку, десь зо два дні ми ще чогось очікували, але потім стало наскільки страшно, що дитина почала кричати по ночах. Я зрозуміла, що маю рятувати ментальне та фізичне здоров’я свого сина”, – розповідає вимушена переселенка Олена.

Читайте також: Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Родина переїхала до Мамаївської громади. Спочатку поселилися у місцевій школі, а згодом їм надали кімнату в шелтері.

“Ми очікували, що ми скоро повернемося додому. Але звичайно, того не сталося, війна затягнулася, назад повертатися під обстріли ми не можемо, – ділиться жінка.

Тому Олена почала шукати роботу на новому місці.

“Я шукала у Чернівцях, об’їхала дуже багато всього, стала у центр зайнятості, але там нічого конкретного пропонувати не могли, щоби могло мене влаштувати”, – згадує Олена.

Майже втративши будь-яку надію, Олена отримала пропозицію роботи у шелтері.

“Була така потреба у соціальних працівниках і була потреба у наданні таких послуг з комунікацією”, – каже голова Мамаївської ТГ Наталія Катрюк.

Тож місцева влада почала консультуватися з Оленою, аби дізнатися про потреби ВПО.

“Комунікація соціального працівника, який уповноважений на роботу з ВПО – це перше завдання, знайти контакти з усіма людьми, які не забажали зареєструватися, але мешкають у громаді”, – каже Н. Катрюк.

Тож нині Олена проводить заняття для дітей з арттерапії й емоційної грамотності. А з дорослими працює на тренінгах і в групах емоційної підтримки. Жінка опікується переселенцями не лише у своєму селі, а й у сусідніх. Тому три рази на місяць їде Мамаївською громадою, щоби дізнатися проблеми переселенців.

Відтак, допомагаючи іншим переселенцям, Олена підтримує і себе.

“Спочатку було дуже важко, але зараз легше, тому що ми трішки адаптувалися, знайшли своє місце у суспільстві допомагаючи таким самим ВПО, як і ми. Тому ми бачимо у цьому розразу, допомагаючи людям”, – підсумовує Олена.

Нагадаємо, рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову.

Фото: ШоТАМ!

Читати далі

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі