Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

97% українців готові взяти ветеранів на роботу – опитування

Опубліковано

97% українців, які мають або планують запустити власний бізнес, готові взяти на роботу ветеранів російсько-української війни.

Про це свідчать результат соціологічного опитування, проведеного з ініціативи Українського ветеранського фонду.

Дослідження здійснила соціологічна група «Рейтинг». За його результатами, 93% опитаних українців зазначили, що готові працювати в одному колектів з ветеранами, а 97% – готові працевлаштувати ветеранів.

За словами т.в.о. виконавчої директорки УВФ Руслани Величко-Трифонюк, це вказує на те, що наразі немає стигми ветеранів у суспільстві й військові можуть розраховувати на повну підтримку та розуміння як з боку керівників, так і колективу.

«Тобто саме суспільство готове співпрацювати з ветеранами, полегшуючи їхню абілітацію після повернення з війни», – зазначила Руслана Величко-Трифонюк.

Про образ ветерана

Якщо влітку 30% заявили, що під поняттям «ветеран» вони розуміють особу, яка воювала у Другій світовій війні, то зараз тенденція змінилася. 21% опитаних вважає, що ветерани – люди молодого віку. Ще 55% переконані, що ветерани – люди середнього віку. Рівень тих, хто вважав ветеранами учасників Другої світової, знизився до 7%.

Якщо у попередньому опитуванні молодь частіше підтримувала стереотип про те що «ветеран» — це учасник Другої світової війни. То зараз образ ветерана «помолодшав» у всіх вікових групах. Й лише 6% людей, віком від 18 до 35 років вважають ветерана людиною «старшого віку».

Зазначимо, аби змінити уявлення суспільства, що ветерани – це лише учасники Другої світової війни, Український ветеранський фонд запустив у серпні інформаційну кампанію «Так, я — ветеран».

Ставлення суспільства до ветеранів

У новому опитуванні цікавились, що є причиною того, що респонденти рідко або ніколи не спілкувалися з ветеранами. 75% назвали причиною «відсутність ветерана у близькому оточенні». 13% не хочуть викликати у ветерана неприємні спогади. 5% бояться сказати неправильні речі. 4% вважають причиною відсутність спільних тем для обговорення. 1% вбачає проблему у відмінності поглядів на життєві проблеми.

Рівень довіри до ветеранів

Загальний відсоток довіри до ветеранів за пів року зріс з 92% у серпні до 93% у січні. При цьому є незначні коливання з показником «цілковитої довіри». Збільшилась кількість тих, хто «скоріше довіряє». Це позитивна динаміка, яка показує поступове нарощення довіри.

Проінформованість суспільства щодо проблем ветеранів

37% опитаних дізнаються інформацію про проблеми ветеранів з телебачення. Ще 37% – з розповідей близьких та знайомих. 34% дізнаються новини з соціальних мереж. 22% дізнаються про подібне з каналів у месенджерах Telegram або Viber, 19% – з інтернет ЗМІ, 13% – з особистого досвіду.

Дві третини опитаних зазначили, що вони зовсім або скоріше непоінформовані про проблеми ветеранів. 37% – зазначили, що поінформовані. Частіше більше останніх серед мешканців центру та півдня, осіб середнього віку, близьких тих, хто воював з 2014 по 2021 роки, чоловіків, і тих, хто часто комунікує з ветеранами.

Проблеми ветеранів, на думку суспільства

Серед головних проблем, з якими ветерани зіштовхуються найчастіше, відносна більшість визначили психологічні розлади (40%). Від 23% до 29% головними проблемами вважають труднощі з оформленням пільг, пошуком роботи, отриманням медичної допомоги, нерозуміння суспільства. Про конфлікти з близькими та родиною або алкогольну, чи наркотичну залежність як проблеми ветеранів говорили по 14% опитаних.

Щодо підтримки ветеранів державою

Зменшилася кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов’язання перед ветеранами російсько-української війни: у серпні 2022 року таких було 69%, у січні 2023 – 53%. Сьогодні тих, хто вважає інакше, – 26%. Найчастіше негативної думки про виконання зобов’язань держави перед ветеранами дотримуються мешканці західних регіонів, представники середнього та старшого покоління, близькі тих, хто воював в АТО і сьогодні не воює.

Терміни проведення опитування: 14-16 січня 2023 року. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.

Нагадаємо, підтримка вступу України до НАТО за останні місяці знову зросла і є найвищою за всю соціологічних досліджень історію: за цю ініціативу виступили 86% опитаних українців.

Фото: facebook.com/veteranfundua.

Суспільство

Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)

Опубліковано

На весілля сестри захисник, який повернувся з полону, підготував подарунок. Військовий набив тату з її віршем, який підтримував його в неволі.

Відео з події в тіктоці поширив ведучий весілля Андрій Венгерчук.

«Твої слова я хочу зберегти на все життя на своєму тілі. Дякую тобі, що ти в той день підтримала мене. Сьогодні я підтримую тебе», — сказав на весіллі сестри військовий.

Вірш нареченої до свого брата прочитала мама. Тату зі словами підтримки захисник набив на грудях.

«Дякую, що є такі люди, і що на весіллях можна познайомитися з такими прекрасними людьми», — зазначив автор відео, яке в тіктоці вподобали понад 130 тисяч користувачів.

@andriy_vengerchuk

Дякую що є такі люди, і що на весіллях можу знайомитись з такими прекрасними людьми! ДЯКУЮ від усіх!

♬ оригінальний звук – Andriy Vengerchuk

Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.

Також ми писали, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).

Фото обкладинки: скриншот з відео Андрія Венгерчука

Читати далі

Суспільство

Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках

Опубліковано

Притулки по всій Україні вигадують зворушливі та креативні способи, як долучити небайдужих до порятунку тварин, — ви можете стати для них опікуном чи навіть котохрещеним.

ШоТам зібрали три ініціативи, які дозволяють дбати про кожного хвостатого — кицю Трішу чи песика Боліка — дистанційно.

Станьте котохрещеним у Kitty House

У притулку Kitty House придумали душевну ініціативу — «котохрещений». Це як хрещені тато або мама, тільки для пухнастика — ви підтримуєте конкретного котика фінансово, а у відповідь отримуєте:

  • іменний сертифікат котохрещеного;
  • фото й відео вашого підопічного;
  • подарунок від притулку;
  • а також першочергове право забрати котика додому, якщо у вас колись з’явиться така можливість.

Котохрещені покривають витрати на їжу, лікування й вакцинацію тварини. Опіка коштує від 700 гривень на місяць.

«Тих котиків, у яких найменше шансів знайти родину, ми підібрали для цієї ініціативи. Наприклад, киця Тата у нас із серпня 2022 року. Вона має флегматичний характер, але насправді ніжна до тих, кого впускає у свій котячий світ.

Або киця Тріша — старенька, з норовливим характером справжньої британки. Їй 14 років, вона на пожиттєвому лікуванні. Такі тварини особливо потребують котохрещених, бо мають найменше шансів бути усиновленими», — розповідає маркетологиня притулку Юліана Яцковина.

Кішка Тріша шукає котохрещеного, адже потребує фінансової підтримки та любові. Фото з допису притулку Kitty House

Як стати котохрещеним?

  1. Напишіть у Kitty House.
  2. Оберіть свого пухнастого підопічного.
  3. Зробіть донат на його потреби.
  4. Отримуйте оновлення про вашого котика.

Також ви можете зробити донат на монобанку притулку.   

Читайте також: Майже без їжі та в окупації. Як вижив і відновився найбільший в Україні притулок для тварин «Сіріус»

Опікуйтесь твариною на відстані з Happy Paw 

Ставайте для хвостика з притулку опікуном на відстані. Так ви зможете піклуватися про собаку чи кота, бачити результати своєї допомоги та покращувати життя тварин. 

«Іноді життя змінюється не від великого дива, а від маленької, але постійної турботи. Опіка тваринки на відстані — це можливість стати для когось цілим світом, навіть якщо ви ніколи не бачились вживу», розповідають у дописі благодійного фонду Happy Paw. 

На фото Болік, якому вже два роки. Він шукає люблячу сім’ю, яка буде ним опікуватися. Фото з сайту благодійного фонду Happy Paw 

На сайті Happy Paw ви обираєте собаку чи котика, яких хочете підтримати. Далі в профілі тварини натискаєте на кнопку «Взяти під опіку» й оплачуєте рахунок. У свою чергу, фонд щомісяця передає в притулок корм і необхідні речі. ⠀

Вартість опіки:

  • котик — 600 гривень на місяць;
  • собачка — від 700 до 1900 гривень.

Опікуни отримують доступ до фото та відео зі своїм хвостиком і можливість навідати тварину в притулку. Також на вас чекатимуть «пухнасті листи» від підопічних з фото та відео.

«Можливо, саме ваше рішення стати опікуном на відстані для хвостика стане початком нового життя для когось із тваринок», — додають у Happy Paw  

Якщо не маєте можливості щомісяця фінансово опікуватися твариною, але хочете ощасливити хвостатих улюбленців, найдієвіший спосіб — одноразово пожертвувати гроші на їхнє утримання та лікування.

Станьте опікуном для тварин з Гостомельського притулку

Гостомельський притулок для тварин пропонує стати реальним другом для одного з його хвостиків. Вартість утримання улюбленця — від 1500 гривень на місяць, що покриває корм, ветеринарну допомогу й обробки від паразитів.

Друг тварини отримує щомісячні фото- та відеозвіти, можливість приїхати в притулок та брати участь у соціалізації хвостика й пошуку родини.

Ставайте опікуном для тварини, а натомість отримуйте щомісячну порцію милоти від підопічного. Фото з допису Гостомельського притулку 

Як долучитись?

  1. Оберіть тварину на сайті або приїжджайте в притулок.
  1. Заповніть анкету на опікунство.
  1. Станьте тим, хто змінює чиєсь життя.

«Віримо, що кожен хвостик знайде свого друга та буде купатися у вашій любові та турботі», — пишуть у Гостомельському притулку. 

Також ви можете зробити разовий донат або підписатися на щомісячну допомогу та стати патроном притулку, щоб подарувати тваринам турботу й відчуття, що вони не самі. Один донат, — і в когось з’явиться шанс на щасливе життя.

Читайте також: «Домівка врятованих тварин» розігрує електрокар за донати

Читати далі

Суспільство

У Києві патрульні супроводили до лікарні авто з немовлям, яке задихалося (ВІДЕО)

Опубліковано

У Голосіївському районі Києва патрульні допомогли доставити 10-місячного хлопчика до лікарні після того, як батьки повідомили про загрозу його життю.

Про це повідомили в патрульній поліції Києва.

Під час нічного патрулювання до інспекторів звернувся чоловік із проханням супроводити їхню автівку — його син раптово почав задихатися. Родина вирушила до лікарні самостійно, однак побоювалася, що не встигне вчасно.

Патрульні Ірина Новицька та Артур Лісовський миттєво зреагували й супроводили авто з батьками до медичного закладу. Завдяки оперативним діям правоохоронців дитину вдалося швидко передати лікарям для надання допомоги.

Читайте також: У Києві патрульні допомогли розгубленій 88-річній жінці повернутися додому

Супровід

"Малюк задихається, допоможіть!" — у Києві ми супроводили до лікарні автомобіль із хлопчиком, який потребував допомоги медиків 📍 Під час нічного патрулювання в Голосіївському районі до нас звернувся чоловік, який попросив супроводити їхнє авто до лікарні. Водій зазначив, що його 10-місячний син почав задихатися, тож вони поїхали до лікарні власною автівкою. Водій хвилювався, що вони не встигнуть дістатися до лікарні вчасно, тож попросив патрульних допомогти. Напарники Ірина Новицька та Артур Лісовський без жодних зволікань супроводили батьків із немовлям до медичного закладу. Уже за лічені хвилини передали дитину лікарям. Дякуємо колегам за оперативну допомогу.Бажаємо малюку швидкого одужання та щасливого дитинства.

Опубліковано Патрульна поліція Києва Понеділок, 16 червня 2025 р.

Нагадаємо, що СБУ та Нацполіція затримала мережу агентів рф, яка наводила удари у 7 областях.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка патрульної поліції Києва

Читати далі

Шопочитати

Військо5 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...