Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

89 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

89-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:10

ІТ-армія України з 16 по 22 травня атакувала понад 400 онлайн-ресурсів РФ, серед них магазин застосунків NashStore – російський аналог AppStore та GooglePlay.

17:45

Бійці 30 ОМБр знищили російську вантажівку «Урал», наповнену боєприпасами.

17:20

На Закарпатті офіційно запрацював ІТ-кластер. Заявки на вступ подали вже майже 100 компаній та 300 ФОПів.

16:50

Українські партизану знову пошкодили бронепотяг російських військ у Мелітопольському районі Запорізької області.

16:35

Українські військові захопили танк Т-72 та дві БМП, які окупанти покинули після невдалої спроби прорватися через річку Сіверський Донець.

16:15

У Львівській області планують побудувати 60 житлових будинків для внутрішньо переміщених осіб.

15:50

Воїни Збройних сил України звільнили від російських окупантів 24 населені пункти Харківської області.

15:30

Бійці Закарпатської бригади розгромили пункт дислокації командного складу російської армії, поціливши в нього з гаубиці зразка НАТО.

14:30

Роскомнадзор надіслав команді ШоТам листа з погрозою блокування ресурсу на території Росії. Причина – опублікований нами рецепт приготування коктейлів Молотова для відсічі окупантам. Відповідь нашої редакції – за цим посиланням.

13:55

Українці продовжують активно повертатися з-за кордону. Лише за минулу добу, 22 травня, додому прибули 44 тисячі наших громадян.

13:15

Український футболіст Олександр Зінченко в складі «Манчестер Сіті» вчетверте став чемпіоном АПЛ. Свою перемогу гравець присвятив Україні, огорнувши кубок синьо-жовтим прапором.

12:30

Бійці 14 ОМБр знищили бронетехніку окупантів влучним пострілом з українського протитанкового комплексу «Стугна».

12:15

Воїни Збройних сил України почали використовувати автоматичні гранатомети Mark 19 калібру 40мм американського виробництва.

11:50

23 травня стартує новий безкоштовний курс із IT для школярів 9–11 класів, повідомили у пресслужбі компанії GlobalLogic.

Уроки курсу IT Choice проводитимуть програмісти, бізнес-аналітики, тестувальники, менеджери, рекрутери, дизайнери та багато інших фахівців компанії GlobalLogic. Вони розкажуть про специфіку IT-сфери, її напрямки та тренди.

11:10

Військовий розвідки США, офіцер спецпризначення Брет Веліковіч прибув до Львова та передав для ЗСУ дрон вартістю близько 1 млн гривень.

10:45

Українські захисники знищили на Запоріжжі ворожий контрольно-спостережний пункт батальйону та позицію бойової охорони.

10:30

У Боярській лікарні в Київській області створили нове реанімаційне відділення, повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров′я України.

10:00

5 березня над Черніговом українські захисники збили російський літак. Серед тих, хто того дня стріляв по ворожому літаку, був і місцевий пенсіонер Володимир Федорович. Неймовірну історію героя розповіли у Державній прикордонній службі України.  

Почувши в небі гул, чоловік схопився за рушницю та почав стріляти. За кілька секунт літак упав. Достеменно невідомо, хто саме збив той літак, але те, що до цього доклався Володимир Федорович — гарантовано.

09:30

У понеділок, о 14.00 Укрпошта починає продавати марку «Руський воєнний корабль ВСЬО».

09:00

Збройні сили України ліквідували підрозділ 76-ї десантно-штурмової дивізії окупантів із Пскова.

08:00

У неділю, 22 травня, близько 13:00 ворог завдав ракетного удару по об’єктах інфраструктури Житомирської області. Усі чотири крилаті ракети було знищено підрозділами протиповітряної оборони.

Суспільство

Презентували пробний онлайн-тест із біології для вступників

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив демонстраційний онлайн-тестувальник із біології для вступників.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки України.

Зазначається, що за структурою, типами завдань, тривалістю виконання демонстраційний варіант є аналогічним до вступного тесту, проте інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному тесті.

Під час проходження і демонстраційного тесту, і на реальному тестуванні абітурієнти зможуть обирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи іншого завдання, змінювати варіант відповіді.

З демонстраційним тестом із біології можна ознайомитися за посиланням.

Відзначимо, що основна сесія національного мультимедійного тестування відбуватиметься з 5 до 23 червня 2023 року, а додаткова відбудеться 11-24 липня.

Раніше оприлюднили демонстраційні онлайн-тестувальники з української мови, математики, фізики, англійської мови та з історії України.

Що таке національний мультипредметний тест?

Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей) та молодшого бакалавра у 2023 році будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).

Дивіться відеоІван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини

НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків:

  • українська мова;
  • математика;
  • предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).

Нагадаємо, ЕРАМ University запрошує школярів на безкоштовні IT-курси.

Також ми розповідали, що в Україні запустили онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму».

Фото: Getty image.

Читати далі

Суспільство

На Житомирщині монтують модульний дитсадок вартістю 1 млн євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У місті Овруч на Житомирщині зводять модульний дитячий садочок. Це перший проєкт міжнародної програми відбудови в області, який буде зведено з «нуля».

Про новину повідомив керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Садочок розрахований на 160 діток та 20 працівників. Його загальна вартість становить майже мільйон євро. Більшу частину витрат взяв на себе естонський уряд.

Зазначається, що кілька днів тому до будівельного майданчика були доставлені з Естонії модулі майбутньої будівлі. Нині триває монтаж конструкцій на підготовлений фундамент.

Модулі прибувають одразу з усім необхідним устаткуванням: меблями, побутовою технікою та, навіть покриттям для ігрових кімнат та іграшками.

Читайте також: Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Як запевняють естонські фахівці, модульні садочки – це нова концепція дитячих закладів, яка з’явилася в останні роки. Основною перевагою таких садків є їхня повна адаптивність до теперішніх умов, дотримання усіх інклюзивних й енергоощадних норм та головне, довговічність. Конструкції розраховані щонайменше на 50 років служби.

Такі споруди – екологічно безпечні для малюків та готові до експлуатації одразу після завершення монтажу. Також садочок буде укомплектований кухнею, їдальнею і великим бомбосховищем для усіх дошкільнят та персоналу закладу.

Нагадаємо, на Київщині підприємці самотужки відновили зруйнований дитсадок.

Раніше ми повідомляли, що сучасний дитячий садок почав працювати у селі Недобоївці, що на Хотинщині Чернівецької області.

Фото: facebook.com/vitaliy.bunechko.

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні створили та запустили онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Курс безкоштовний і доступний на освітній онлайн-платформі Зрозуміло за посиланням.

У новому онлайн-курсі «ProKrym» йдеться про:

  • історію Кримського півострова, зокрема у контексті розвитку корінних народів та українців;
  • основні події та наслідки окупації для півострова та його населення;
  • ключові нормативно-правові акти, позиції України щодо термінології та окремих важливих питань, пов’язаних із окупацією;
  • кримські органи державної влади, які тимчасово переміщені та діють на підконтрольній території України;
  • позиції міжнародних інституцій у контексті тимчасової окупації Криму;
  • міжнародні судові процеси між Україною та Росією.

Ведучими курсу стали відомі українські журналісти Вадим Карп’як та Ірина Славінська.

Читайте також«Кримськотарські чебуреки» та «Українська ковбаса»: Укрпошта презентувала нові марки

Свої коментарі про Крим дали також запрошені українські експерти і представники органів влади, серед них: Таміла Ташева, Ірина Верещук, Антон Кориневич, Ігор Поночовний, Марія Томак, Арсен Жумаділов, Альона Луньова, Ольга Скрипник, Андрій Іванець.

Розробниці: відомі українські експертки Дар’я Свиридова та Юлія Тищенко.

Для кого?

Курс розроблений для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, політиків і просто громадян України, які цікавляться питаннями державної політики в контексті тимчасової окупації Криму.

До всіх лекцій додані кримськотатарські субтитри. Після успішно складеного фінального тесту слухачі отримають сертифікат із 0,2 кредитами ЄКТС.

Курс розроблений у межах Проєкту «Підтримка Кримської платформи: час нагадати, що Крим – це Україна», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння USAID – US Agency for International Development.

Нагадаємо, у Києві презентували онлайн-курсу «Qırım: Крим – це ми», створеного викладачами, науковцями та громадськими і державними діячами.

Раніше ми повідомляли, що у небо над Кримом запустили кримськотатарський прапор і тисячі листівок.

Фото: facebook.com/ppu.gov.ua.

Читати далі