Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Роскомнадзор погрожує заблокувати ШоТам. Відповідь редакції

Опубліковано

Роскомнадзор надіслав команді ШоТам листа з погрозою блокування ресурсу на території Росії. Причина – опублікований нами рецепт приготування коктейлів Молотова для відсічі окупантам.

Про це йдеться в листі Роскомнадзору, що надійшов на пошту ШоТам.

Окупанти запевняють, що матеріали нашого видання містять інформацію, «заборонену до розповсюдження на території РФ». Через це Роскомнадзор вимагає видалити публікацію, погрожуючи заблокувати доступ до нашого ресурсу на території Росії.

Скріншот листа від Роскомнадзору.

Відповідь редакції ШоТам

Команда ШоТам з перших днів повномасштабного вторгнення РФ тримає оборону на інформаційному фронті. Станом на 23 травня ми опублікували тисячі новин та десятки історій про героїчних українців та українок, які наближають нашу перемогу на передовій і в тилу.

85% нашої аудиторії – українці, інші 15% – представники української діаспори з Польщі, Німеччини, США, Чехії та інших країн. Ми ніколи не орієнтувалися на російський ринок та не створювали контент для росіян. Утім погрозу від Роскомнадзору сприймаємо як визнання нашої роботи та рух у правильному напрямку.

Читайте також: Даємо відсіч. Як приготувати коктейль Молотова для захисту від окупантів

Крім того, команда ШоТам висловлює глибоку стурбованість через отриманий лист від одного з федеральних органів влади окупаційної Росії. Адже з 24 лютого на сайті та сторінках видання в соціальних мережах було опубліковано сотні матеріалів, які вартують не меншої уваги. Тому сприймаємо отриманий лист ще й як суттєве недопрацювання російської цензури.

Ми й надалі стоїмо на варті позитивних новин про перемоги та здобутки нашої країни, підтримуємо ЗСУ та кожного й кожну, хто бореться з навалою російських загарбників. Щодо вимоги про видалення будь-яких матеріалі з нашого сайту – радимо Роскомнадзору якнайшвидше повторити тріумфальну долю крейсера «Москва».

Підтримати нашу команду донатом та допомогти в боротьбі з російською пропагандою можна за цим посиланням. Слава Україні!

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі