Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

8 короткометражних ЛГБТІК+ фільмів до Місяця прайду: добірка від Takflix

Опубліковано

Онлайн-кінотеатр Takflix з нагоди Місяця Гордості, якій почався 1 червня і триватиме до кінця місяця, представляє серію короткометражних фільмів під назвою “Вірність квірності”. До цієї добірки увійшло вісім українських ЛГБТІК+ фільмів, що розповідають про життя українців і українок зі спільноти ЛГБТІК+.

“Сімеїз” Антон Шебетко

Опис:
Фільм-колаж Антона Шебетка розповідає про підпільний гей-курорт на південному березі тимчасово окупованого Криму. У 70-80-х роках Сімеїз був одним з небагатьох місць, де могли відпочити нудисти, а з 1990-х цей курорт став важливим центром зустрічей для представників ЛГБТК+ спільноти.

Стрічка відтворює яскраві спогади про Сімеїз через старі відео та фотографії, зберігаючи пам’ять про це особливе місце. Військова агресія та гомофобні закони російської федерації зробили такі зустрічі неможливими, але фільм Шебетка нагадує про ті часи, коли Сімеїз був острівцем свободи і прийняття для багатьох людей.

“Ваша МішельОлена Сіятовська

Опис:
Документальна стрічка Олени Сіятовської розповідає про трансгендерну дівчину Мішель, яка мріє стати моделлю. Під час поїздки до родини на Львівщину, Мішель намагається розібратися в своїх справжніх бажаннях та прагненнях.

“Qirim” Катерина Храманцова

Опис:
Cтрічка Катерини Храмцової розповідає про небінарну військову Антоніну Романову (займенники: вона/її). Антоніна брала активну участь у діяльності кримських татар та протестах Євромайдану, а з 25 лютого 2022 року приєдналася до лав Збройних Сил України.

“З любов’ю, КоптєвЄлизавета Шестньова

Опис:
Фільм Єлизавети Шестньової відтворює один із показів театру “Орхідея” під керівництвом Михайла Коптєва — марґінального треш-дизайнера з Луганська. 

“У мене є другДмитро Мойсеєв

Опис:
Україномовний квір-фільм Дмитра Мойсеєва 2009 року розповідає зворушливу історію важкохворого Олега, який не має в житті нікого, окрім свого друга Жеки. Жека веде сумбурне життя, але навіть у таких обставинах намагається зібрати гроші, щоб допомогти Олегу.

“Котики” Жанна Озірна

Інтимний короткий метр Жанни Озірної розповідає про двох закоханих жінок, які ведуть глибоку розмову про невизначене майбутнє. Їхні мрії про материнство стикаються з консервативними суспільними нормами та порушенням прав квір-людей.

“Чорний пес” Нікіта Зарх

Опис:
Стрічка Нікіти Зарха розповідає про камінг-аут молодого поета Льови. Хлопець закохується у свого колегу Гошу і починає задумуватися, чи може ця прихильність бути взаємною. Під час нічного відпочинку в придорожньому барі Льова вирішує відкритися.

“Це побаченняНадія Парфан

Опис:
Роудмуві Надії Парфан переносить глядача до столиці країни, яка переживає повномасштабну війну, але де життя продовжується у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. За кермом — військова парамедикиня, чиї права на партнерство досі не захищені.

Суспільство

ДСНС отримала три піротехнічні автомобілі від Словенії (ФОТО)

Опубліковано

Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.

Про це повідомляє ДСНС.

Призначення техніки

Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.

Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі

Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».

Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.

Фото: ДСНС.

Читати далі

Суспільство

Землю ботанічного саду ім. Гришка у Києві захистили від забудови

Опубліковано

Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.

Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.

Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.

Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).

Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.

Читати далі

Суспільство

Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024

Опубліковано

Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.

Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.

Церемонія в Музеї данського спротиву

Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.

Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів

Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:

Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.

«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу»,підкреслила Скрипник.

Що відомо про премію Freedom Award

Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.

Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.

Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство2 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство3 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...