Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

8 короткометражних ЛГБТІК+ фільмів до Місяця прайду: добірка від Takflix

Опубліковано

Онлайн-кінотеатр Takflix з нагоди Місяця Гордості, якій почався 1 червня і триватиме до кінця місяця, представляє серію короткометражних фільмів під назвою “Вірність квірності”. До цієї добірки увійшло вісім українських ЛГБТІК+ фільмів, що розповідають про життя українців і українок зі спільноти ЛГБТІК+.

“Сімеїз” Антон Шебетко

Опис:
Фільм-колаж Антона Шебетка розповідає про підпільний гей-курорт на південному березі тимчасово окупованого Криму. У 70-80-х роках Сімеїз був одним з небагатьох місць, де могли відпочити нудисти, а з 1990-х цей курорт став важливим центром зустрічей для представників ЛГБТК+ спільноти.

Стрічка відтворює яскраві спогади про Сімеїз через старі відео та фотографії, зберігаючи пам’ять про це особливе місце. Військова агресія та гомофобні закони російської федерації зробили такі зустрічі неможливими, але фільм Шебетка нагадує про ті часи, коли Сімеїз був острівцем свободи і прийняття для багатьох людей.

“Ваша МішельОлена Сіятовська

Опис:
Документальна стрічка Олени Сіятовської розповідає про трансгендерну дівчину Мішель, яка мріє стати моделлю. Під час поїздки до родини на Львівщину, Мішель намагається розібратися в своїх справжніх бажаннях та прагненнях.

“Qirim” Катерина Храманцова

Опис:
Cтрічка Катерини Храмцової розповідає про небінарну військову Антоніну Романову (займенники: вона/її). Антоніна брала активну участь у діяльності кримських татар та протестах Євромайдану, а з 25 лютого 2022 року приєдналася до лав Збройних Сил України.

“З любов’ю, КоптєвЄлизавета Шестньова

Опис:
Фільм Єлизавети Шестньової відтворює один із показів театру “Орхідея” під керівництвом Михайла Коптєва — марґінального треш-дизайнера з Луганська. 

“У мене є другДмитро Мойсеєв

Опис:
Україномовний квір-фільм Дмитра Мойсеєва 2009 року розповідає зворушливу історію важкохворого Олега, який не має в житті нікого, окрім свого друга Жеки. Жека веде сумбурне життя, але навіть у таких обставинах намагається зібрати гроші, щоб допомогти Олегу.

“Котики” Жанна Озірна

Інтимний короткий метр Жанни Озірної розповідає про двох закоханих жінок, які ведуть глибоку розмову про невизначене майбутнє. Їхні мрії про материнство стикаються з консервативними суспільними нормами та порушенням прав квір-людей.

“Чорний пес” Нікіта Зарх

Опис:
Стрічка Нікіти Зарха розповідає про камінг-аут молодого поета Льови. Хлопець закохується у свого колегу Гошу і починає задумуватися, чи може ця прихильність бути взаємною. Під час нічного відпочинку в придорожньому барі Льова вирішує відкритися.

“Це побаченняНадія Парфан

Опис:
Роудмуві Надії Парфан переносить глядача до столиці країни, яка переживає повномасштабну війну, але де життя продовжується у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. За кермом — військова парамедикиня, чиї права на партнерство досі не захищені.

Суспільство

Учасники забігу MHP Run4Victory зібрали понад 700 тисяч грн на дрони для фронту

Опубліковано

Учасники черкаського забігу MHP Run4Victory зібрали 718 602 гривні під час реєстрації на подію. Усі кошти передадуть на закупівлю дронів для 118-ї бригади територіальної оборони, яка нині виконує бойові завдання на кількох напрямках фронту.

Про це повідомили організатори забігу.

Мета благодійного забігу

Подію організовували компанія МХП, БФ «МХП — Громаді» та спортивний партнер NewRun. Забіг мав відбутися 6 квітня, але його скасували через національну жалобу за загиблими у Кривому Розі та обстріли українських міст.

«Ми планували провести благодійний забіг, щоб об’єднати людей навколо допомоги військовим. Але з огляду на національну жалобу за загиблими в Кривому Розі та ранкові ворожі обстріли, ми ухвалили непросте, але правильне рішення — скасувати масовий захід. Натомість ми не скасували головне — підтримку наших захисників. Усі кошти передаємо 118-й бригаді, яка сьогодні на передовій. Щиро дякуємо кожному учаснику. Разом — ми сила», — сказав директор БФ «МХП — Громаді» Олександр Пахолюк.

Загалом на подію зареєструвалися 1414 учасників. Понад 718 тисяч гривень спрямують на закупівлю дронів для військових 118-ї бригади, які захищали Україну в Попасній, Бахмуті, Вугледарі, та Кураховому, а зараз виконують бойові завдання на Запорізькому напрямку, північному кордоні та Курщині.

Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

«Підтримка від цивільних і благодійних ініціатив, таких як забіг MHP Run4Victory, є неймовірно важливою для нашої бригади. Вона не лише матеріально-технічно підсилює нас, але й додає моральної сили. Кожен такий захід надихає нас робити все можливе задля перемоги», — зазначив комбриг Ярослав Попко.

Організатори закликали всіх учасників звернутися на [email protected], щоб отримати свої медалі поштою.

Наступний забіг

Серію благодійних забігів MHP Run4Victory 2025 року продовжуватимуть. Наступна подія відбудеться 18 травня у Києві. Кошти спрямують на підтримку 13-ї бригади НГУ «Хартія». Зареєструватися на забіг можна за посиланням.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото обкладинки: 118 бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Читати далі

Суспільство

Таню Муіньо здобула в Голлівуді престижну премію за кліп для Леді Гаги (ВІДЕО)

Опубліковано

Українська режисерка Таню Муіньо здобула премію Hollywood Music Video Awards 2025 за створення кліпу Disease для американської співачки Леді Гаги.

Про це повідомили на сайті премії.

Українка стала здобула звання найкращої режисерки року. У кліпі Леді Гага занурюється в символічну боротьбу з внутрішніми демонами. Вона зустрічається з різними версіями самої себе, що втілюють її найглибші страхи та переживання.

Відео виклали в інтернет наприкінці жовтня 2024 року. Наразі ця робота на ютубі зібрала понад 36 мільйонів переглядів.

Таню Муіньо створювала кліпи для Дуа Ліпи, Cardi B, Гаррі Стайлза, гурту Foals, Сема Сміта, The Weeknd, Дженніфер Лопез, Dorofeeva й інших музикантів. Також вона зняла кліп для американського рок-музиканта Ленні Кравіца. У 2024 році режисерка ставила номер для Alyona Alyona & Jerry Heil на «Євробачення».

Читайте також: Українська ілюстраторка здобула міжнародну премію Болонської виставки

Фото: інстаграм-сторінка Тані Муіньо
Відео: ютуб-канал LadyGagaVEVO

Про премію

The Hollywood Music Video Awards — щорічний міжнародний фестиваль та церемонія нагородження, що проходить у Лос-Анджелесі, Каліфорнія. Захід об’єднує творців музичних відео, музикантів, акторів, операторів та інших фахівців, щоб відзначити найкращі роботи.

Премії присуджують в різноманітних категоріях — від режисури та монтажу до найкращого відео в конкретних жанрах.

Нагадаємо, що українка Таню Муіньо здобула японську премію MTV за кліп для Леді Гаги (ВІДЕО).

Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Тані Муіньо

Читати далі

Суспільство

Українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР

Опубліковано

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.

Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».

Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.

«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.

Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:

«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».

На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.

Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес3 дні тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство5 днів тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство6 днів тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...