Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

8 ідей для відпочинку біля води в Україні: від глибоких карʼєрів до бурхливих річок

Опубліковано

Літо традиційно асоціюється з морем. Проте вже другий рік поспіль через повномасштабне вторгнення ми не можемо відпочивати на південних курортах України і змушені шукати інші варіанти, щоб освіжитися, відпочити і з новими силами працювати задля перемоги.

ШоТам підготував кілька ідей для чудового літнього відпочинку біля водойм.

Озеро Сірка 

Де? Яворів, Львівська область

Озеро Сірка, також відоме як Яворівський кар’єр, утворилося всього 15 років тому на місці колишнього кар’єру «Яворівська Сірка». Воно є найбільшим штучним озером в Україні за глибиною (до 70 метрів) та об’ємом води. Під час сильних вітрів на його поверхні можуть утворюватися хвилі висотою до півтора метра, тому не дивно, що Сірка стала популярним місцем для водних видів спорту.

Що варто подивитися поруч: природний заповідник «Розточчя», Яворівський національний парк, Церква святого архистратига Михаїла у Мужиловичах (1600 рік).

Дружбівський кар’єр

Де? смт. Дружба, Житомирська область

Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц» є одним з найбільших в Україні. Його часто порівнюють з турецьким Памуккале завдяки чистій бірюзовій воді та білосніжним штучним горам, де живуть сотні ластівок. Глибина кар’єру становить 20-30 метрів, а він сам розташований серед соснового лісу. Це чудове місце для відпочинку з наметом.

Що подивитися поруч: Камінне село.

Біле озеро 

Де? с. Рудка, Рівненська область

Біле озеро карстового походження, розташоване на території «Білоозерського» відділення Рівненського природного заповідника, є унікальним в Україні завдяки підвищеному вмісту гліцерину. Вода в цьому озері настільки шовковиста і цілюща, що її навіть відправляли до Польщі для лікування дружини Юзефа Пілсудського! Глибина озера сягає 30 метрів, а за площею воно є другим найбільшим в області.

Тут є вся необхідна інфраструктура для комфортного відпочинку, включаючи їдальню, прокат човнів і катамаранів, майданчик для волейболу, дитячі майданчики. Крім того, в озері водиться понад 20 видів риби, що робить його привабливим місцем для риболовлі.

Що подивитися поряд: Черемський заповідник.

Бакота

Де? Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Бакотська затока, частина водосховища на Дністрі, розташована на території Національного природного парку «Подільські Товтри» – одного з семи природних чудес України. Тут можна зайнятися безліччю активностей: політати на параплані над затокою, зустріти захід сонця на SUP-дошці, досліджувати підводний світ з аквалангом, організувати вечерю на катері або яхті, або ж вирушити на джип-сафарі, щоб дослідити узбережжя. Т

Що подивитися поруч: Бакотський скельний монастир.

Читайте також: «Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Дніпровські кручі

Де? м. Українка та Ржищів.

Це просторий піщаний пляж з усією необхідною інфраструктурою: роздягальнями, туалетами, ігровим майданчиком, ресторанами, парасольками. Поряд знаходиться маленький лісок, де дуже комфортно ховатися від спеки.

Що подивитися поряд: Дівич-гора, Київський обласний археологічний музей, Музей трипільської культури, с. Витачів.

Рживщівський міський комунальний пляж на річці Дніпро

Муніципальний піщаний пляж Ржищева умовно поділяється на дві частини: організовану з пляжною інфраструктурою та широким, пологим заходом у Дніпро, і більш “дику”. Дика частина ідеально підходить для тих, хто хоче відпочити в гамаку або на піску в тіні дерев, подалі від інших відпочивальників.

Що подивитися поруч: Іван-гора, Ржищівський археолого-краєзнавчий музей, осетрова ферма «Бестер», конюшня Kistruga.

Солоні озера Солотвино

Де? с.Солотвино, Закарпатська область

Солотвино – унікальний курорт, де можна поєднати відпочинок в горах та озерах з «морською» водою, оздоровитися та пізнати історію солевидобутку починаючи з часів Римської імперії (І-ІІ ст). Власне, і самі озера утворилися в результаті просідання соляних шахт. Вміст солі у воді деяких з них прирівнюється до того, що в Мертвому морі, тому на лікування найрізноманітніших хвороб сюди з’їжджаються з усієї України.

Що подивитися поряд: Солотвинський історико-краєзнавчий музей, Музей соляних копалень, Городище (ІІ-І ст. до н.е.), Cтара солекопальня епохи Римської імперії (І-ІІ ст)., географічний центр Європи в с.Ділове, водоспад Кобилецький Гук. 

Кар’єри Житомирської області

Де? Коростишівський район, Житомирська область

Видобуток корисних копалин тут розпочався ще у 1850-х роках. Цікаво, що місцевий граніт використовували для мощення двору Маріїнського палацу та елементів будівлі Верховної Ради. Після затоплення території утворилося кілька водойм, серед яких найбільш популярним є Коростишівський каньйон, розташований у лісі та оточений гранітними скелями.

Навколо каньйону є місця для відпочинку з можливістю встановлення наметів, альтанки, вбиральні, облаштовані спуски до води та невелика пляжна зона. У сезон працюють магазини з їжею та напоями.

Що подивитися поруч: Костел Різдва Пресвятої Діви Марії та Парк Скульптур Віталія Рожика в Коростишеві.

Нагадаємо, в Україні стають популярними електронні книжки.

Фото: з відкритих джерел

Суспільство

В Україні запустили новий поїзд «Львів – Одеса»

Опубліковано

На популярному літньому напрямку до Одеси курсуватиме додатковий поїзд, який вирушатиме зі Львова. Однак рейс буде тимчасовим і запланований лише на 30 червня.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

«Призначаємо поїзд №168/167 Львів – Одеса на 30 червня», – йдеться у повідомленні.

Розклад поїзда зі Львова до Одеси

  • Відправлення зі Львова: 07:23
  • Прибуття до Одеси: 18:19

Розклад поїзда з Одеси до Львова

  • Відправлення з Одеси: 08:03
  • Прибуття до Львова: 18:40

Читати також: В Києві знімають документальний фільм про відновлення ветерана війни

Де купити квитки

Купити квитки можна у застосунку «Укрзалізниці», а також:

  • на сайті;
  • у чат-боті;
  • у касах вокзалів.

Вартість квитків

На рейс зі Львова до Одеси квитки продають у сидячі вагони 1 класу за 932,71 грн.

На рейс того ж дня з Одеси до Львова квитки також продаються у сидячі вагони 1 класу за 932,71 грн.

Нагадаємо, що на Житомирщині зʼявився перший центр підтримки малого бізнесу.

Фото: УЗ.

Читати далі

Суспільство

В Києві знімають документальний фільм про відновлення ветерана війни

Опубліковано

У Києві розпочались зйомки першого документального фільму про шлях відновлення ветерана — «Сталеві». Це реальна історія про головні етапи відновлення бійця: від втрати кінцівок до реабілітації, протезування та повернення до цивільного життя.

Про це повідомляє Детектор медіа.

Про стрічку

Головним героєм фільму став 30-річний сержант Дмитро Колесник, який служив командиром відділення в Національній гвардії України на східному напрямку.

Проєкт, що виробляється за підтримки телеканалу ICTV2 і Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), показує всі етапи реабілітації Дмитра. 1 квітня цього року в автівку, на якій їхав Дмитро разом з побратимами, поцілив ворожий дрон. Внаслідок цього він потрапив до госпіталю з високою ампутацією лівої ноги і травмою живота, а згодом втратив і праву кінцівку.

Глядачі спостерігатимуть за лікуванням, протезуванням, тренуванням Дмитра, а також його спілкуванням з лікарями, родичами та побратимами.

Читати також: За пів року в Україні встановили рекордну кількість мобільних станцій

Ментором для головного героя стане ветеран Олександр Терен, який нещодавно сам пройшов цей шлях. Олександр підтримує Дмитра, ділиться власним досвідом і супроводжує його у викликах на шляху до нового життя.

Деталі

Документальний фільм «Сталеві» став одним з переможців конкурсу соціально вагомого контенту PITCHUA+ «Історії української сили», який проводив проєкт Transformation Communications Activity (TCA), фінансований USAID. Виробництвом фільму займається компанія «ПроКіно» за підтримки телеканалу ICTV2 та USAID.

Прем’єра документального фільму «Сталеві» відбудеться в ефірі телеканалу ICTV2 у жовтні 2024 року.

Нагадаємо, що Міністерство оборони пояснило, як працюватиме електронний статус УБД.

Фото: ICTV2.

Читати далі

Суспільство

Будинок Замкова у Києві може отримати статус культурної пам’ятки

Опубліковано

Будинок Замкова, що знаходиться на вулиці Франка, 26 поблизу Золотих воріт, може отримати статус пам’ятки.

Про це повідомляє активіст Дмитро Перов.

Український інститут національної пам’яті визнав цей історичний будинок таким, що відповідає вимогам Закону про дерусифікацію. Це означає, що будівля має значення для національної історії та культури.

Однак не всі підтримують таке рішення. Проти цього категорично виступив прораб будівництва Василь Дідус. Взимку він незаконно збудував мансарду на будинку та стверджує, що будівля не має жодної історичної або архітектурної цінності, тому на ній можна будувати.

Читати також: «Укрзалізниця» відкриє нову енергетичну компанію в Україні

Про будинок

Будинок на вулиці Франка, 26, був зведений у 1899 році на замовлення адвоката Окружного суду Київської губернії Семена Замкова. Споруда має цікаву історію власників: після Замкова будівлю придбав Іван Михайловський, який володів нею до націоналізації.

У радянські часи будинок використовувався як комунальні квартири, але згодом змінив своє призначення. Наразі в ньому розміщені комерційні приміщення й архів суду, що відображає трансформацію використання історичних будівель у сучасному міському середовищі.

Нагадаємо, що у Києві відреставрують архітектурну памʼятку за 19 млн. грн.

Фото: Будинок Замкова.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство9 години тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство4 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

РЕКЛАМА: