

Суспільство
79 ОДШБр знищила рідкісну установку УР-77 «Змій Горинич» на Донеччині (ВІДЕО)
Десантники 79 бригади знищили російську самохідну установку розмінування УР-77 «Змій Горинич» на Донеччині.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці бригади.
За словами військових, попри те, що ця техніка призначена для пророблення проходів в мінних полях, останнім часом ворог застосовує її для штурму позицій, скидаючи на українські укріплення півтори тонни вибухової речовини.
Цього разу окупанти планували застосувати УР-77 саме для штурму, однак російську техніку помітила українська аеророзвідка.
«За допомогою повітряної розвідки, УР-77 було виявлено ще на підході до рубежу відкриття вогню. Вогневими засобами артилерії її просування було зупинено, після чого установка розмінування наїхала на міну. Згодом її було добито за допомогою ударного дрону», – розповідають миколаївські десантники.
Про УР-77
УР-77 створена на базі самохідної гаубиці 2С1 «Гвоздика». Серійно виготовляється від 1978 року. УР-77 здатна робити ходи в протитанкових мінних полях під час бою. Ширина проходу складає близько 6 метрів, а довжина – від 80 до 90 метрів.

Розмінування відбувається після підриву заряду — ударна хвиля від його вибуху спричиняє спрацювання механічних детонаторів мін. Однак повне розмінування не гарантується. Наприкад, можуть залишитися взведеними міни, які мають детонатори двократного натиску, протипіхотні міни натяжної дії.
Раніше артилеристи 92 ОМБр разом із бійцями 112 бригади тероборони знищили ще одну російську самохідну установку розмінування УР-77.
Також ми розповідали, що морпіхи ЗСУ за добу знищили щонайменше 4 одиниці техніки та 2 сховища з боєприпасами російських загарбників.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ