

Суспільство
Українська арта знищила російську УР-77 «Змій Горинич» на Харківщині (ВІДЕО)
Артилеристи 92 ОМБр разом із бійцями 112 бригади тероборони знищили російську самохідну установку розмінування УР-77, що відома як «Змій Горинич».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці 112 бригади територіальної оборони.
За словами військових, УР-77 окупантів – це доволі рідкісний трофей, тож відео із «полюванням» на подібну техніку можна побачити нечасто.
Цього разу російську установку вистежили тероборонівці, після цього передали інформацію про розташування УР-77 побратимам із 92 ОМБр. Після цього «Змій Горинич» познайомився з вогнем української артилерії.
«УР-77 – це супер рідкісний трофей! Ви колись бачили полювання на цю машину?Воїни 112 Бригада Сили територіальної оборони ЗСУ на Харківщині серед лісових хащів вистежили і спільно з артилеристами 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка, знищили російську самохідну реактивну установку розмінування УР-77. Ювелірна робота!», – написали військові.
Про УР-77
УР-77 створена на базі самохідної гаубиці 2С1 «Гвоздика». Серійно виготовляється від 1978 року. УР-77 здатна робити ходи в протитанкових мінних полях під час бою. Ширина проходу складає близько 6 метрів, а довжина – від 80 до 90 метрів.

Розмінування відбувається після підриву заряду — ударна хвиля від його вибуху спричиняє спрацювання механічних детонаторів мін. Однак повне розмінування не гарантується. Наприкад, можуть залишитися взведеними міни, які мають детонатори двократного натиску, протипіхотні міни натяжної дії.
Нагадаємо, морські піхотинці ВМС ЗСУ влаштували засідку на Донеччині й знищили танк та дві бойові машини піхоти БМП-2 росіян.
Також ми повідомляли, що в Донецькій області на Бахмутському напрямку ЗСУ захопили в полон три десятки російських окупантів.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.