Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

78 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

78-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

21:30

У четвер, 12 травня, на Луганщині стрілець-зенітник 81-ї бригади Десантно-Штурмових військ ЗСУ збив російський вертоліт Мі-24.

20:50

Під Білогорівкою на Луганщині ЗСУ розбили ворожу батальйонно-тактичну групу.

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Віктор Андрусів у своєму Телеграм-каналі. За попередніми оцінками, склад ворожої 74-ї омсбр зазнав істотних втрат. Із 70-ти одиниць техніки російська армія втратила понад 50.

20:00

Запорізький завод завершив ремонт першого маневрового локомотива в умовах війни.

19:30

У Чорному морі завдяки роботі українських військових неподалік острова Зміїний на Одещині загорілося російське судно «Всеволод Боборов» — одне з найновіших у флоті РФ.

18:40

Спецпідрозділ Збройних Сил України у глибокому тилу ворога знищив склад боєприпасів завдяки роботі розвідувально-ударного комплекса Punisher.

Про це на своїй сторінці у  фейсбуці повідомив Максим Музика — гендиректор компанії-розробника UA Dynamics, команда якого займається виготовленням комплексу Punisher.

17:20

Машинобудівне підприємство «Крамтехцентр» у квітні переїхало з Краматорська до Дніпра й продовжує забезпечувати роботою понад 150 людей.

16:50

Посольство Вірменії в Україні, яке на початку березня переїхало з Києва на захід України, повернулося до столиці.

16:15

На території Донецької та Луганської областей бійці ЗСУ відбили дев’ять атак ворога, знищивши майже 25 одиниць техніки окупантів.

15:35

Воїни 92-ї окремої механізованої бригади поділилися унікальними кадрами звільнення населених пунктів України від російських окупантів.

15:00

НАК «Укренерго» відновила понад 90% енергетичної інфраструктури на територіях, які були звільнені від російських загарбників, та забезпечила постачання електроенергії для більш як шести мільйонів українців.

Про це розповів голова правління компанії Володимир Кудрицький, пише Укрінформ.

«Україна і енергосистема за роки незалежності ніколи не бачила такого масштабу руйнувань, з якими стикнулась 24 лютого. Цілі області нашої держави стали жертвами ворога. І вже після їх деокупації, звільнення на сьогодні нам вдалось відновити понад 90% інфраструктури, забезпечивши таким чином надійне енергоживлення для понад шести мільйонів наших співгромадян», – розповів Кудрицький.

14:30

Компанія Lumos створила малогабаритні автономні сонячні електростанції для українських захисників. Перші 50 комплектів вже передали до війська.

13:45

Українські військові влаштували засідку та знищили колону з технікою росгвардії у Харківській області.

13:30

Посівна кампанія в Полтавській області виходить на фінішну пряму. Станом на 12 травня аграрії засіяли 82,7% відведених площ.

12:55

Легенди футбольного клубу «Ліон» зіграли благодійний матч проти команди UNICEF та зібрали майже 500 тисяч євро для допомоги українським дітям.

12:40

Бійці Збройних сил України розгромили самохідну артилерійську установку «Акація» пострілом з американської гаубиці М777, яка нещодавна надійшла від країн-партнерів.

12:20

Керівник української діджитал-агенції UAMASTER Юрій Висовень виготовляє брелоки з уламків збитого ворожого літака, а зароблені гроші передає  волонтерській ініціативі Drons for Ukraine.

12:00

Фельдшерка з Лисичанська врятувала з-під обстрілів дві машини «швидкої».

11:45

У Рубіжному на Луганщині українські військові знищили бойову машину піхоти противника з протитанкового ракетного комплексу «Стугна».

11:30

Київський зоопарк розпочав роботу в режимі парку: відвідувачам доступні для огляду вуличні експозиції, пташині озера та дендропарк.

11:00

Бійці Національної гвардії розбомбили позиції російських окупантів на Харківщині.

10:30

Інститут гуманітарних досліджень Відня надає журналістам, науковцям, митцям, інтелігенції, перекладачам та архівістам з України, які документують війну, підтримку до 5000 євро.

10:00

Військові 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» у середу, 11 травня, збили ворожий гелікоптер Ка-52.

09:30

Українські військові за допомогою артилерії знищили дві бойові машини піхоти російської армії. Разом з ними було ліквідовало вісім окупантів-піхотинців.

09:00

Захисники України знищили ворожий склад боєприпасів у Херсонській області, а також уразили два російські танки та дві бойові машини піхоти.

08:30

Військові 126-ї окремої бригади територіальної оборони Одеси знайшли стародавні амфори під час проведення фортифікаційних робіт.

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі, створеній Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки та оборони.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися по допомогу до міської ради. На місце одразу прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і врятувати 44 кажани. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі