Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український підприємець виготовляє брелоки з уламків ворожого літака і купує дрони для ЗСУ

Опубліковано

Керівник української діджитал-агенції UAMASTER Юрій Висовень виготовляє брелоки з уламків збитого ворожого літака, а зароблені гроші передає  волонтерській ініціативі Drons for Ukraine.

Про це пише LIGA.net.

Як відзначать у виданні, один такий брелок підприємець продає за $1000. За два тижні вдалося зібрати $400 000.

Як виникла ідея

На початку війни до Юрія звернувся знайомий з проханням знайти штаб для ініціативної групи волонтерів Drons for Ukraine. Ініціатива працює з 2014 року. Головна мета – забезпечення української армії безпілотниками.

«Знайшов їм штаб, познайомився з хлопцями, подивився на їхню діяльність. Зрозумів, що вони возять дрони для військових. Мені сподобалась ініціатива, вирішив допомогти», — пригадує Юрій.

Під час однієї з розмов з волонтерами Юрій жартома запропонував порізати збитий російський літак на жетони, які можна дарувати за донати.

З ідеї всі посміялися, але запам’ятали. Після деокупації Київської області волонтери повернулися до неї.

«Хлопці запропонували поїхати у Бородянку. У березні неподалік від міста збили російський військовий винищувача СУ-34 з бортовим номером RF81251 і позивним “Червоний 31″», – розповідає Юрій.

На локації чоловік побачив поле всіяне уламками від літака. Військові дозволили взяти декілька шматків для реалізації ідеї з подарунками за донат.

«Ми ходили полем, обирали найбільш пласкі шматки, з яких можна зробити брелок. Тобто це була не конкретна частина літака», — каже Юрій.

Виробництво брелоків

Уламки літака Юрій привіз у цех обробки металу в Києві. Майстри вирізали необхідну частину й надавали шматку форму брелока. Готовий виріб Юрій відвозив у цех, де роблять гравіювання.

На кожному брелоку вказано: координати місця та час падіння літака, його назва й зображення.

Кожен брелок має унікальний номер. Також англійською написано: «Дякуємо, що підтримуєте Збройні сили України».

Читайте також«Нас вважають героями, а ми просто готуємо». Як харківська піцерія Daddy’s Pizza під час війни годує містян, військових та медиків

Кожен брелок супроводжується підкладкою з написом: «Зроблено в росії та перероблено в Україні», картою Київської області, зображенням скульптури Батьківщина-Мати та інформацією про літак.

Готові брелоки мали стати подарунком для людей, які задонатять понад $1000 ініціативі Drons for Ukraine. Цільовою аудиторію стали іноземці.

«Ми розуміли, що українці вже віддали все, що могли, армії. Просити їх задонатити ще – неефективно. Потрібно залучати аудиторію, яка ще не підтримала Україну. Фанатів авіації й військової техніки у світі чимало. Більшість із них ще не донатили українській армії, потрібно їх зацікавити. Брелоки з уламка російського літака – те, що треба», – пояснює Юрій.

Волонтери не робили реклами. Виставили тематичні пости з фото брелоків у Facebook і Twitter. Юрій попросив знайомих зробити репости, а сам вирішив опублікувати пост на платформі Reddit.

Від України до Австралії

Перша партія брелоків налічувала 48 штук. На її виробництво Юрій витратив 2-3 тижні та приблизно власних $1000. Ставив ціль придбати 1-2 дрони, але через швидке поширення інформації в соцмережах, попит на них значно збільшився.

«За першу ніч ми зібрали приблизно $20-30 тисяч. На третій день ця сума досягла $100 тисяч. Усього за два тижні ми зібрали $400 тисяч.

Через це виробництво брелоків значно збільшилося. Невелика частина донатів іде на їхнє виробництво. Сьогодні виготовлено приблизно 300 штук, ще 200 – в розробці. На цей час надійшло донатів на 400 брелоків.

Донати надсилають не лише іноземці, але й українці. Через легку логістику в межах країни вони вже отримали свої брелоки. Подарунки для іноземних донатерів волонтери надсилають у США, а звідти в інші точки світу.

«Найбільше донатів прийшло зі США й Німеччини. Також були надходження з Гонконгу, Сінгапуру, Австралії, Нової Зеландії, Бразилії та Таїланду. Звідки донатів точно не було, так це з росії», – додає Юрій.

Читайте також10 українськомовних Youtube-блогерів, яких варто дивитись під час війни

Також чоловік надіслав 5 брелоків асоціації «Українці Люксембургу». Вони проведуть благодійний вечір з аукціоном, щоб допомогти волонтерам придбати безпілотники.

Робити з брелоків бізнес чоловік не збирається. Тому що його головна мета – зібрати гроші, придбати дрони й передати військовим на передову, щоб пришвидшити закінчення війни та перемогу.

У планах гвинтокрил

На сайті Drons for Ukraine Fund також є розділ із російським гвинтокрилом Ка-52. Але поки що він пустий.

«Зараз ми в процесі пошуку підхожих уламків гвинтокрила. Поки що не знайшли. Коли це станеться, обов’язково зробимо цілу історію: де й коли збили. Бо саме історія робить брелоки унікальною річчю», – пояснює Юрій.

Нагадаємо, після візиту Анджеліни Джолі продажі у «Львівських круасанах» зросли на 20%.

Як ми повідомляли раніше, на Закарпатті митці створюють фронтові печі для військових.

Фото: dronesforukraine.fund; facebook.com/yura.vysoven.

Суспільство

У Львові відкриють книгарню «Плекай»

Опубліковано

У Львові відкриють нову незалежну книгарню під назвою «Плекай». Відвідувачі можуть приносити власні книжки та вказати їхню вартість. Після цього у книгарні аналізують пропозицію, узгоджують ціни та у випадку продажу книжок перераховують гроші.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця книгарні Катерина Іванова.

Від оплати можна відмовитися, тоді гроші віддадуть на благодійність.

Читайте також: Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Площа майбутньої книгарні становитиме близько 80 м².

Нагадаємо, в Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів.

Фото: Катерина Іванова

Читати далі

Суспільство

Львів отримав 10 нових трамваїв за кошти Європи: як вони виглядають

Опубліковано

Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку. Закупівля трамваїв Львовом є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який є рамковим кредитом ЄІБ на суму 200 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Ця інвестиція забезпечує міські ради та муніципальні транспортні компанії ресурсами для оснащення українських міст сучасним міським громадським транспортом, таким як тролейбуси, трамваї та автобуси.

Управління проєктом здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством фінансів України.

Читайте також: Що носить Харків? Це харківські бренди одягу, які продовжуть працювати в місті

“10 нових п’ятисекційних низькопідлогових трамваїв тепер обслуговують міський маршрут Львова, що з’єднує великий житловий район Сихів з центром міста. Широкі двері та сидіння пристосовані для маломобільних груп населення. Розширення трамвайного парку Львова є також необхідним, оскільки через війну у місті проживає понад 100 000 внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Для тигриці із зооцентру на Київщині шукають віртуального опікуна: що це означає

Опубліковано

На Київщині притулок шукає людину, яка бажає стати віртуальним опікуном для тигриці Тигрюлі. Утримання великих хижаків, особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, потребує значних зусиль та фінансових витрат. Щодня для утримання Тигрюлі необхідно витрачати 1700 гривень.

Про це повідомили представники Центру порятунку диких тварин.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно здійснити пожертву від 1700 гривень, перейшовши за посиланням на сайт притулку. Після цього необхідно надіслати притулку у приватні повідомлення своє ім’я, скриншот оплати та електронну адресу. Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фотографією Тигрюлі.

Читайте також: В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Тигрюлю евакуювали під час бойових дій з Харківської області. Її знайшли в важкому стані, виснаженою і з переломом лівого колінного суглоба, який було вилікувано операцією. Зараз хижачка страждає на артроз суглоба зап’ястя лівої задньої лапи та ниркову недостатність.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для вчителів фізичного виховання для того, щоби подолати гендерну нерівність.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: