Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

7 українських фільмів, які відкриють Київ по-новому

Опубліковано

До Дня Києва ШоТам разом із Takflix зібрали добірку українських фільмів, що показують столицю з неочікуваних ракурсів — через мозаїки, рейви, архітектуру, активізм й особисті історії. Ці стрічки — є дослідженням і роздумом про Київ, його обличчя, ритм і характер.

«Мозаїки Києва», реж. Кирило Свєташов, Світлана Симакова

Пара художників створює мозаїку на стіні культурного простору в Києві. Вони використовують техніку апсайклінгу та надихаються естетикою мозаїк, створених у місті в радянські часи. Герої фільму наголошують, що не всі мозаїки є частиною радянської ідеології. Більшість із них є цінними творами українських художників. Мистецький апсайклінг стає метафорою переосмислення культурної спадщини.

«Під знаком якоря», реж. Тарас Співак

Як історія однієї будівлі може розповісти про трансформації суспільства протягом останніх 30 років — досліджує Тарас Співак у своєму архівному документальному короткому метрі. Як медіум режисер використовує корпус Київського вищого військово-морського політичного училища, розташованого на Контрактовій площі та процес його перетворення на Києво-Могилянську Академію. Фокусуючись на історії зміни ідеологічної функції інституції, «Під знаком якоря» знаходить складні та часом парадоксальні зв‘язки між війною та культурою, радянським минулим та сучасністю.

«Нескінченність за Флоріаном», реж. Олексій Радинський

Історія-портрет видатного художника та архітектора Флоріана Юрʼєва, створена за сумних обставин. Легендарну «Летючу тарілку» на Либідській площі, створену за проєктом Юрʼєва, хоче зруйнувати забудовник нового торгового центру. 89-річний митець разом з молодими архітекторами та активістами вступає у боротьбу із забудовниками та міською владою, яким байдуже на архітектурні памʼятки та визначні історичні локації. Основний конфлікт сюжету є перманентним для Києва, тож стрічка транслює неприємну, але реальність міста.

«Київські фрески», реж. Сергій Параджанов

Акторські проби до незавершеного фільму Сергія Параджанова, в якому режисер задумував розповісти про трагедію війни особливою кінематографічною мовою метафор і образів. Після відзнятих кінопроб дирекція кіностудії прийняла рішення припинити зйомки «в цілому імпресіоністського фільму, пронизаного ідеєю пацифізму». Від картини залишились лише 15-хвилинні кінопроби, які збереглися лише завдяки хитрості оператора Олександра Антипенка – він видав їх за свою дипломну роботу. 

«Театральна», реж. Аліса Панасенко 

Історія випадкової та дивної  дружби, яка склалась, там, де люди звикли не помічати один одного — у київському метро. Кишеньковий злодій Тимофій закохується у чергову по станції метро Театральна. Стрічка, яка ідеально передає притаманну місту метушню і ритм, частиною якого є кожен його мешканець. Водночас це історія, яка запевняє, що у цій метушні можливо раптово зустріти майбутнє кохання чи дружбу.

«Голубівники Києва», реж. Михайло Волков

Короткометражний документальний фільм про людей, яких ви точно бачили у себе у дворі, але ніколи не ставили зайвих запитань. Головні герої фільму — дорослі чоловіки, які обожнюють своє хобі — голубівництво. У кожного з них є власні історії, повʼязані із цим захопленням, проте майже у всіх воно зʼявилося з дитинства.

«Присвячується молоді всього світу II», реж. Ярема Малащук і Роман Хімей

Павільйон кіностудії Олександра Довженка заповнений молодими людьми, темрявою і звуками електронної музики. Режисери документують одну з найбільших в Україні вечірок — «Схему». Це місце та зустріч, на яку очікує і до якої готується київська молодь — їхній спосіб втекти від буднів та реальності, в якій вони знаходяться. Проте жодна вечірка не триває вічно: фільм закінчується «портретами» героїв, обличчями «після» утопії, які не готові приймати новий день та його стару реальність.

Культура

Під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО)

Опубліковано

17 червня в Бабиному Яру відбувся поетичний вечір «МАК І ПАМ’ЯТЬ» за участі Сергія Жадана. Подія зібрала близько 500 гостей і принесла 500 тисяч гривень на потреби бригади НГУ «Хартія».

Про це повідомив Сергій Жадан.

«Учора, 17 червня, в день чергової смертоносної атаки росії на Київ, до Бабиного Яру прийшли ті, хто вірить у силу слова. Ми думали скасувати заплановану подію, але вирішили, що кращою відповіддю на жах буде зібратися разом, відповісти на насильство солідарністю та збором на ЗСУ»‚ — написав Жадан.

Захід відкрили директорка НІМЗ «Бабин Яр» Роза Тапанова та художник Матвій Вайсберг, який також є автором ілюстрацій до книжки «Дорожній щоденник», створеної у співпраці з Жаданом.

Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)

Поет читав власні вірші та поезію Пауля Целана, зокрема «Фугу смерті» у власному перекладі. Пауль Целан пережив Голокост і став одним із найсильніших голосів у Європі 20 століття.

Це була перша відкрита культурна подія просто неба на території меморіалу. У ній взяли участь поціновувачі поезії, дипломати, урядовці, волонтери й молодь.

Нагадаємо, що Лебіга та Стерненко за годинний стрим зібрали понад 2 мільйони гривень на FPV-дрони

Фото: фейсбук-сторінка Сергія Жадана

Читати далі

Культура

Семикласниця з Тернополя здобула «золото» на міжнародному конкурсі пісні в Польщі

Опубліковано

Анастасія Дробоцька, учениця 7-В класу Тернопільської спеціалізованої школи №3, виборола золоту нагороду на 45-му Міжнародному конкурсі пісні і танцю, що проходив у польському місті Конін.

Про це повідомили в Тернопільській міській раді.

У конкурсі брали участь представники з різних європейських країн. Анастасія не лише потрапила до фіналу, а й отримала запрошення виступити на гала-концерті, представляючи Україну та Тернопіль.

Юна вокалістка професійно займається в Art school Triumf під керівництвом Анастасії Сичової, навчається у школі-майстерні фестивалю «Червона рута» й опановує фортепіано в музичній школі №1 імені Василя Барвінського.

Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)

Уже у вересні Анастасія представить свій талант у фіналі фестивалю «Червона рута-2025» у Львові як наймолодша фіналістка за 55 років історії конкурсу.

Нагадаємо, що українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США.

Фото: сайт Тернопільської міської ради

Читати далі

Культура

Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції

Опубліковано

Українські митці здобули відразу кілька нагород на одному з найпрестижніших анімаційних фестивалів світу — Festival international du film d’animation d’Annecy, що проходив з 8 по 15 червня у французькому місті Ансі. Цей форум вважають провідною подією у світі анімації, яка щороку збирає найкращі проєкти з усього світу.

Про це повідомили в Держкіно.

Визнання української анімації

Цьогоріч українці отримали визнання одразу в кількох конкурсних і професійних секціях. Повнометражна документальна стрічка «Червона зона» режисерки Ірини Цілик перемогла в категорії Ciclic Prize, отримавши грант у розмірі 25 тисяч євро та двомісячну резиденцію у французькому місті Вандом.

Анімаційний короткий метр «Катерина» Марії Янко здобув ARTE France Prize. Стрічку попередньо закупив один із провідних європейських телеканалів ARTE для показу в авторській програмі Court-circuit.

У категорії Immersive Experiences український проєкт «Damned» Наталії Великанової виборов нагороду Weird Market Prize і отримав запрошення до участі в іспанському фестивалі Weird Market у Валенсії.

Читайте також: На Волині відновили вишиванку 19 століття: завдяки їй у Канаді збиратимуть гроші для ЗСУ (ФОТО)

Водночас VR-проєкт «Fragile Home» авторства Ондржея Моравеца і Вікторії Лопухіної отримав головну нагороду у VR-конкурсі — Cristal for the Best VR Work — за імерсивну історію про трансформацію дому в зону небезпеки.

У межах індустріального пітчингу Black Sea Animation Projects, присвяченого проєктам із країн Чорноморського регіону, Україну представила стрічка «Frescoes of Memory» режисерки Олександри Джиганської — особисту історію про памʼять, приналежність і спогади.

Національний український стенд на фестивалі організувала Українська кіноасоціація за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Французького інституту.

Нагадаємо, що анімація «Я померла в Ірпені» перемогла на кінофестивалі в Інсбруку.

Фото обкладинки: сайт Держкіно

Читати далі

Шопочитати

Військо7 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...