Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

6 етичних способів провести День закоханих

Даруйте [,це – ] любов!

Опубліковано

Наближається День Святого Валентина (хоча нам Ламантина подобається більше), в магазинах очікується нашестя плюшевих ведмедиків, все навколо червоніє і набуває форми сердечок, всюди акції на цукерки, шампанське і презервативи. Така тотальна комерціалізація зовсім не сприяє романтичному настрою, еге-ж? Але якщо ти таки хочеш провести цей день особливо, так, щоб він приніс посмішки, спогади й нетривіальні інстаграмні фотки, маємо кілька ідей!  

Влаштуйте спільний сніданок. Навіть якщо ви не живете разом – не біда! Влаштуй ранній візит до своєї половинки. Наприклад, з апельсинами, аби вичавити соку, зі свіжим французьким багетом, баночкою хумусу, в’яленими томатами і мікрогріном та зроби бутерброди з усього перерахованого. З кокосовим молоком до кави і малиновою пастилою, бо ж так хочеться солоденького. Працювати чи вчитися в очікуванні вечора після такого сніданку буде значно веселіше!

А більше варіантів корисного і швидкого сніданку тут.

Відвідайте притулок для тварин. Дізнайся де знаходиться у твоєму місті притулок для собак чи інших тварин і як їм можна допомогти. Врахуй час роботи притулку, чи потрібні документи, чи брати з собою змінний одяг, корм, інструменти. Продумай як добратись та уточни чи в партнера немає алергії на тварин. Спільна хороша справа зробить вас значно ближчими, аніж будь-які вечірки. 

Заведіть спільну рослину. Ми не рекомендуємо заводити тварин імпульсивно і дарувати їх на свята, але це аж ніяк не поширюється на рослини. Посадіть кісточку авокадо або цибулину, що вже проростає під столом на кухні, чи спробуйте проростити злакові зернята. Чи посійте руколу або кріп. Не важливо, що саме у вас ростиме. Головне, що ви зробите це разом та зможете спостерігати як з’являються маленькі листочки у спільно вирощеної рослинки.

Подивіться добре кіно. Так багато прекрасних стрічок знято і намальовано про любов, і зовсім необов’язково, що це банальна романтична комедія. Є багато цікавих та корисних фільмів, які ми рекомендуємо для спільного перегляду. Наприклад, фантастично-пригодницька стрічка “Окча” з магічною Тільдою Свінтон в одній з головних ролей, емоційна “Принцеса Мононоке” від Хаяо Міядзакі, надихаючий на спортивні подвиги та правильне харчування “Змінюючи гру” від Джеймса Камерона та Арнольда Шварцнеггера. Безкоштовний показ останнього відбудеться 15 лютого у Львові та Києві. Обирайте фільм під настрій і не забудьте поділитись враженнями один з одним.

Приготуйте вечерю разом. Спершу треба визначитись зі стравою. Вона має бути проста і швидко готуватись, бо ж не для того ви зібрались, щоб біля плити стояти. А також обов’язково вона має бути смачна, корисна і не звична. Обирай свій ідеальний рецепт за посиланням і мерщій в магазин за продуктами. 20 хвилин на приготування – це ідеальний таймінг. Тільки не забувай про музику і танці у фартушку, щоб було по-святковому. Насолоджуйтеся і процесом приготування, і результатом.

І останній спільний, виважений, вагомий крок, який ви можете зробити вдвох – зареєстуватися на Веган Челендж . Любити – це також піклуватися про здоров’я один одного, ставитись відповідальніше до Планети, на якій ви живете та цінувати живих істот, котрі вас оточують. І Веган Челендж навчить вас саме цьому! Це безкоштовно і не боляче. Зате смачно, корисно і пізнавально. Триває 22 дні –  саме той час, за який ви встигнете виробити корисні спільні звички:)  

І ще одне – якщо у тебе немає партнера на Валентина – не біда. Просто проведи цей день з тим, кого ти любиш: друзями, родиною, зі своїм собакою чи просто наодинці з собою. І не забувай – любов дарувати приємно незалежно від того, який там день у календарі.

Авторка статті: 

представниця кампанії Веган Челендж Олена Баран

Суспільство

Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Опубліковано

У межах реформи профільної середньої освіти (10–12 класи) в Україні планують сформують мережу академічних та професійних ліцеїв. Старша профільна школа професійного спрямування буде функціонувати на базі вже існуючих профтехів й закладів фахової передвищої освіти.

Про це розповів заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній в інтерв’ю “Новій українській школі”.

“Старша профільна школа професійного спрямування (тобто профільна освіта зі здобуттям спеціальності) відбуватиметься на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти й закладів фахової передвищої освіти, які функціонують уже зараз.

На відміну від трансформації змісту старшої профільної школи академічного спрямування, де ще потрібно створити мережу закладів, розробити нові академічні профілі та програми, у професійному спрямуванні система вже функціонує, – сказав Завгородній.

За його словами, трансформація змісту в професійних ліцеях (або коледжах) стосуватиметься академічного складника навчання.

Зокрема, загальноосвітні предмети у професійних ліцеях та коледжах планують пов’язати із професіями, які обрали учні.

Йдеться про обов’язкові загальноосвітні предмети, як-от українська мова, історія України тощо. Нині їх викладають так само як у звичайних школах.

Однак у МОН вважають, що ці дисципліни варто трансформувати відповідно до професійного спрямування.

“Наприклад, створити окремий курс хімії спеціально для кухарів, а не просто викладати загальну хімію, як обов’язковий предмет раз на тиждень. Якщо ж учні вивчатимуть, як хімія може знадобитися їм під час різних процесів на кухні, то краще розумітимуть, навіщо вона їм потрібна. Так і з іншими професіями.

З таким підходом може вивчатися й іноземна мова, яку викладатимуть більш поглиблено з огляду на притаманну для тієї чи тієї професії лексику”, – пояснює Дмитро Завгородній.

Він також вважає, що курс “Основи підприємництва та економічної теорії” варто вивчати на реальних прикладах, пов’язаних із професією.

“Якщо в навчальних програмах, на заняттях сфокусуватися на тому, що дійсно варто знати людині для своєї майбутньої професії, у неї з’явиться розуміння, навіщо це вчити”, – додає Завгородній.

Нагадаємо, на Київщині відкрили центр для дітей.

Фото: Ірини Троян

Читати далі

Суспільство

Українці створили гру про життя у харківському метро під час війни

Опубліковано

Українська студія Brenntkopf Studio Kharkiv створила гру Twenty-second: Stories of Underground Kharkiv про життя людей у метро під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Про це повідомляє store.steampowered

Гра має українське озвучення та субтитри англійською, французькою, італійською, німецькою та польською мовою. Її можна придбати у Steam за 50 гривень.

Гравець виступає в ролі вчителя історії, який впродовж шести днів у метро має готуватись до уроків, облаштовувати місця прихистку, брати участь в житті станції та допомагати іншим.

Щоб покращити якість зображення та створити прозорі текстури, розробники використали штучний інтелект. А деякі зображення обробили за допомогою художніх фільтрів.

Читайте також: Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Нагадаємо, у застосунку “Київ Цифровий” стартувало опитування щодо ментального здоров’я містян.

Фото: store.steampowered

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: