

Наближається День Святого Валентина (хоча нам Ламантина подобається більше), в магазинах очікується нашестя плюшевих ведмедиків, все навколо червоніє і набуває форми сердечок, всюди акції на цукерки, шампанське і презервативи. Така тотальна комерціалізація зовсім не сприяє романтичному настрою, еге-ж? Але якщо ти таки хочеш провести цей день особливо, так, щоб він приніс посмішки, спогади й нетривіальні інстаграмні фотки, маємо кілька ідей!
Влаштуйте спільний сніданок. Навіть якщо ви не живете разом – не біда! Влаштуй ранній візит до своєї половинки. Наприклад, з апельсинами, аби вичавити соку, зі свіжим французьким багетом, баночкою хумусу, в’яленими томатами і мікрогріном та зроби бутерброди з усього перерахованого. З кокосовим молоком до кави і малиновою пастилою, бо ж так хочеться солоденького. Працювати чи вчитися в очікуванні вечора після такого сніданку буде значно веселіше!
А більше варіантів корисного і швидкого сніданку тут.
Відвідайте притулок для тварин. Дізнайся де знаходиться у твоєму місті притулок для собак чи інших тварин і як їм можна допомогти. Врахуй час роботи притулку, чи потрібні документи, чи брати з собою змінний одяг, корм, інструменти. Продумай як добратись та уточни чи в партнера немає алергії на тварин. Спільна хороша справа зробить вас значно ближчими, аніж будь-які вечірки.
Заведіть спільну рослину. Ми не рекомендуємо заводити тварин імпульсивно і дарувати їх на свята, але це аж ніяк не поширюється на рослини. Посадіть кісточку авокадо або цибулину, що вже проростає під столом на кухні, чи спробуйте проростити злакові зернята. Чи посійте руколу або кріп. Не важливо, що саме у вас ростиме. Головне, що ви зробите це разом та зможете спостерігати як з’являються маленькі листочки у спільно вирощеної рослинки.
Подивіться добре кіно. Так багато прекрасних стрічок знято і намальовано про любов, і зовсім необов’язково, що це банальна романтична комедія. Є багато цікавих та корисних фільмів, які ми рекомендуємо для спільного перегляду. Наприклад, фантастично-пригодницька стрічка “Окча” з магічною Тільдою Свінтон в одній з головних ролей, емоційна “Принцеса Мононоке” від Хаяо Міядзакі, надихаючий на спортивні подвиги та правильне харчування “Змінюючи гру” від Джеймса Камерона та Арнольда Шварцнеггера. Безкоштовний показ останнього відбудеться 15 лютого у Львові та Києві. Обирайте фільм під настрій і не забудьте поділитись враженнями один з одним.
Приготуйте вечерю разом. Спершу треба визначитись зі стравою. Вона має бути проста і швидко готуватись, бо ж не для того ви зібрались, щоб біля плити стояти. А також обов’язково вона має бути смачна, корисна і не звична. Обирай свій ідеальний рецепт за посиланням і мерщій в магазин за продуктами. 20 хвилин на приготування – це ідеальний таймінг. Тільки не забувай про музику і танці у фартушку, щоб було по-святковому. Насолоджуйтеся і процесом приготування, і результатом.
І останній спільний, виважений, вагомий крок, який ви можете зробити вдвох – зареєстуватися на Веган Челендж . Любити – це також піклуватися про здоров’я один одного, ставитись відповідальніше до Планети, на якій ви живете та цінувати живих істот, котрі вас оточують. І Веган Челендж навчить вас саме цьому! Це безкоштовно і не боляче. Зате смачно, корисно і пізнавально. Триває 22 дні – саме той час, за який ви встигнете виробити корисні спільні звички:)
І ще одне – якщо у тебе немає партнера на Валентина – не біда. Просто проведи цей день з тим, кого ти любиш: друзями, родиною, зі своїм собакою чи просто наодинці з собою. І не забувай – любов дарувати приємно незалежно від того, який там день у календарі.
Авторка статті:
представниця кампанії Веган Челендж Олена Баран
Суспільство

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.
1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»
Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.
Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія
У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик
Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.
2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»
Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.
Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик
У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.
3. «Ви що, робили йому щеплення?»
Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.
Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія
У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань.
4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»
Міф: Усі люди з РАС однакові.
Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик
Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно.

Ксенія
А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати.
5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»
Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.
Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків.

Ксенія
Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.
Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати.
6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»
Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів.
На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою.

Ксенія
На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.
Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.
Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням.
Суспільство

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.
Про це повідомили в компанії.
На зупинці зупинятимуться такі потяги:
- №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
- №793/794 Черкаси – Київ.
Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки
Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:
- станцію метро «Видубичі»;
- приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
- автостанцію «Видубичі».
Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»