Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

6 етичних способів провести День закоханих

Даруйте [,це – ] любов!

Коментарі

Опубліковано

Наближається День Святого Валентина (хоча нам Ламантина подобається більше), в магазинах очікується нашестя плюшевих ведмедиків, все навколо червоніє і набуває форми сердечок, всюди акції на цукерки, шампанське і презервативи. Така тотальна комерціалізація зовсім не сприяє романтичному настрою, еге-ж? Але якщо ти таки хочеш провести цей день особливо, так, щоб він приніс посмішки, спогади й нетривіальні інстаграмні фотки, маємо кілька ідей!  

Влаштуйте спільний сніданок. Навіть якщо ви не живете разом – не біда! Влаштуй ранній візит до своєї половинки. Наприклад, з апельсинами, аби вичавити соку, зі свіжим французьким багетом, баночкою хумусу, в’яленими томатами і мікрогріном та зроби бутерброди з усього перерахованого. З кокосовим молоком до кави і малиновою пастилою, бо ж так хочеться солоденького. Працювати чи вчитися в очікуванні вечора після такого сніданку буде значно веселіше!

А більше варіантів корисного і швидкого сніданку тут.

Відвідайте притулок для тварин. Дізнайся де знаходиться у твоєму місті притулок для собак чи інших тварин і як їм можна допомогти. Врахуй час роботи притулку, чи потрібні документи, чи брати з собою змінний одяг, корм, інструменти. Продумай як добратись та уточни чи в партнера немає алергії на тварин. Спільна хороша справа зробить вас значно ближчими, аніж будь-які вечірки. 

Заведіть спільну рослину. Ми не рекомендуємо заводити тварин імпульсивно і дарувати їх на свята, але це аж ніяк не поширюється на рослини. Посадіть кісточку авокадо або цибулину, що вже проростає під столом на кухні, чи спробуйте проростити злакові зернята. Чи посійте руколу або кріп. Не важливо, що саме у вас ростиме. Головне, що ви зробите це разом та зможете спостерігати як з’являються маленькі листочки у спільно вирощеної рослинки.

Подивіться добре кіно. Так багато прекрасних стрічок знято і намальовано про любов, і зовсім необов’язково, що це банальна романтична комедія. Є багато цікавих та корисних фільмів, які ми рекомендуємо для спільного перегляду. Наприклад, фантастично-пригодницька стрічка “Окча” з магічною Тільдою Свінтон в одній з головних ролей, емоційна “Принцеса Мононоке” від Хаяо Міядзакі, надихаючий на спортивні подвиги та правильне харчування “Змінюючи гру” від Джеймса Камерона та Арнольда Шварцнеггера. Безкоштовний показ останнього відбудеться 15 лютого у Львові та Києві. Обирайте фільм під настрій і не забудьте поділитись враженнями один з одним.

Приготуйте вечерю разом. Спершу треба визначитись зі стравою. Вона має бути проста і швидко готуватись, бо ж не для того ви зібрались, щоб біля плити стояти. А також обов’язково вона має бути смачна, корисна і не звична. Обирай свій ідеальний рецепт за посиланням і мерщій в магазин за продуктами. 20 хвилин на приготування – це ідеальний таймінг. Тільки не забувай про музику і танці у фартушку, щоб було по-святковому. Насолоджуйтеся і процесом приготування, і результатом.

І останній спільний, виважений, вагомий крок, який ви можете зробити вдвох – зареєстуватися на Веган Челендж . Любити – це також піклуватися про здоров’я один одного, ставитись відповідальніше до Планети, на якій ви живете та цінувати живих істот, котрі вас оточують. І Веган Челендж навчить вас саме цьому! Це безкоштовно і не боляче. Зате смачно, корисно і пізнавально. Триває 22 дні –  саме той час, за який ви встигнете виробити корисні спільні звички:)  

І ще одне – якщо у тебе немає партнера на Валентина – не біда. Просто проведи цей день з тим, кого ти любиш: друзями, родиною, зі своїм собакою чи просто наодинці з собою. І не забувай – любов дарувати приємно незалежно від того, який там день у календарі.

Авторка статті: 

представниця кампанії Веган Челендж Олена Баран

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура3 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...