

Суспільство
5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь
Волосся та довкілля скажуть “дякую” за перехід на твердий шампунь. Чому? За словами виробників, при виготовленні такого косметичного засобу використовується мінімум води, всілякої пакувальної тари та хімічних компонентів.
На вигляд він, як звичайне мило, зі шорсткою поверхнею. Проте зберігається максимум корисних властивостей. Зазвичай, твердий шампунь роблять “холодним способом”, а потім дають ще місяць настоятися. Тож чим цей засіб може вас здивувати?
П’ять причин для переходу
1. Найголовніша і чи не найвагоміша – екологія. В середньому, родина з чотирьох людей використовує 1-2 пляшки рідкого шампуню щомісяця (в залежності від частоти миття волосся). Кожна нова пляшка – додаткове навантаження на екологію у вигляді непереробленого пластику.
У свою чергу, твердий шампунь не потребує пластикової обгортки. Усі компанії намагаються використовувати папір для пакування.
2. Волосся не так швидко жирніє. Виробники еко-шампуню часто хизуються цією перевагою, адже такий вид шампуню краще видаляє шкірний жир. Проте якщо волосся схильне до сухості, варто користуватися зволожуючими бальзамами. Рідшим купанням зможете зекономити не лише на кількості шампуню, а й збережете воду.

3. Менша кількість доданих консервантів. Для виробництва такого косметичного продукту використовують 80-90% ПАРів (поверхнево-активних речовин), а решта 10-20% – екстракти і олії. У свою чергу, для рідких шампунів використовують консерванти, ароматизатори, стабілізатори та ін, щоб рідка речовина не так швидко втрачала ефект.
4. Шматочка твердого шампуню вистачає на 2-3 місяці. Але за умови, що ви дотримаєтесь рекомендацій з догляду. Цей косметичний девайс погано переносить вологу, тому після використання йому потрібно дати просохнути. Виробники пропонують зберігати його у звичайних відкритих мильницях.
5. Одна із вагомих причин для любителів активного відпочинку – невеликий об’єм шампуню і його твердість. А це означає, що в аеропорту не доведеться переживати, чи не проллється щось у валізі. Крім того, ті, хто подорожує економ-класом та обмежений лише рюкзаком, знає, що рідини мають фасуватися у пляшечки до 100 мл, та в окремих пакування. Твердий шампунь гарно піниться, тому навіть невеликого шматочка вистачить на кілька використань. Зекономите на вазі рюкзака.
Де придбати твердий шампунь українського виробництва?
Фабрика натхнення
На вибір пропонують 5 видів твердого шампуню: тонкого та ослабленого, з підвищеною жирністю, з відновлючим ефектом, з протеїнами шовку та кашеміру, для укріплення.

Виробник дає детальний опис інгредієнтів кожного виду, тому якщо перше знайомство з твердим шампунем вийшло не дуже, варто спробувати інший варіант.
Ціна: 115 гривень за шайбу, вагою 45 грамів. Сайт виробника тут.
Dobre mylo
Цей виробник пропонує вісім типів шампуню: з кропивою, дьогтем, коноплею, м’ятою, яєчним жовтком, полином і розмариновий. Найцікавіший серед них – з червоним перцем та цибулею. Як зазначають виробники, щоб створити такий шампунь, доводиться пововтузитися, адже компоненти цибулі та перцю складно вживаються з рештою інгредієнтів.

Із супутніх товарів пропонуються тверді бальзами та медова маска для волосся.
Ціна: 162 гривень за 100 гр. Сайт виробника тут.
Li’zar
У лінійці цього виробника 6 видів шампуню. Серед них ментол, обліпиха мед, зелений чай. Цікавинки: кропива з хною (яка не підфарбовує волосся, але живить його), та на основі морської водорості ламінарії.

Крім того, поціновувачі аюрведичних практик зможуть на сайті можна знайти спеціальний догляд для волосся.
Ціна: 190 гривень за 50 гр. Сайт виробника тут.
VESNA
Магазин на вибір пропонує два види шампуню: з кропивою, який стимулює ріст волосся, бореться з лупою та відновлює шкіру голови та трояндою, яка має ефект делікатного очищення для фарбованого волосся.

Крім того, із супутніх товарів можна придбати маски та олії для волосся.
Ціна: 260 гривень за шматок. Сайт виробника тут.
Ptichkin Sad
Виробник пропонує чотири типи твердого шампуню. Серед них найцікавіший – з вуглем бамбуку. Пишуть, що він ідеально підходить для чоловіків, застосовується для всіх типів волосся.

Із цікавинок, на сайті можна знайти скраб для шкіри голови, рідкі кристали для кінчиків волосся, масло для відновлення і росту.
Ціна: 295 гривень за 100 гр. Сайт виробника тут.
Суспільство

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.
Про це повідомили в «Культурних силах».
Що обговорили на заході
Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.
На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:
«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” — це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».
Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.
«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.
Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:
«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих — герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим».
Презентація кліпу «Місто наречених»
На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).
«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.
Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:
«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс».
Довідка
«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:
- «Культурний десант»;
- «Книга на фронт»;
- «Фронтова студія»;
- «Оркестр 59» тощо.
«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.
Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.
Фото: «Культурні сили»
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко