Суспільство
5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь
Волосся та довкілля скажуть “дякую” за перехід на твердий шампунь. Чому? За словами виробників, при виготовленні такого косметичного засобу використовується мінімум води, всілякої пакувальної тари та хімічних компонентів.
На вигляд він, як звичайне мило, зі шорсткою поверхнею. Проте зберігається максимум корисних властивостей. Зазвичай, твердий шампунь роблять “холодним способом”, а потім дають ще місяць настоятися. Тож чим цей засіб може вас здивувати?
П’ять причин для переходу
1. Найголовніша і чи не найвагоміша – екологія. В середньому, родина з чотирьох людей використовує 1-2 пляшки рідкого шампуню щомісяця (в залежності від частоти миття волосся). Кожна нова пляшка – додаткове навантаження на екологію у вигляді непереробленого пластику.
У свою чергу, твердий шампунь не потребує пластикової обгортки. Усі компанії намагаються використовувати папір для пакування.
2. Волосся не так швидко жирніє. Виробники еко-шампуню часто хизуються цією перевагою, адже такий вид шампуню краще видаляє шкірний жир. Проте якщо волосся схильне до сухості, варто користуватися зволожуючими бальзамами. Рідшим купанням зможете зекономити не лише на кількості шампуню, а й збережете воду.
3. Менша кількість доданих консервантів. Для виробництва такого косметичного продукту використовують 80-90% ПАРів (поверхнево-активних речовин), а решта 10-20% – екстракти і олії. У свою чергу, для рідких шампунів використовують консерванти, ароматизатори, стабілізатори та ін, щоб рідка речовина не так швидко втрачала ефект.
4. Шматочка твердого шампуню вистачає на 2-3 місяці. Але за умови, що ви дотримаєтесь рекомендацій з догляду. Цей косметичний девайс погано переносить вологу, тому після використання йому потрібно дати просохнути. Виробники пропонують зберігати його у звичайних відкритих мильницях.
5. Одна із вагомих причин для любителів активного відпочинку – невеликий об’єм шампуню і його твердість. А це означає, що в аеропорту не доведеться переживати, чи не проллється щось у валізі. Крім того, ті, хто подорожує економ-класом та обмежений лише рюкзаком, знає, що рідини мають фасуватися у пляшечки до 100 мл, та в окремих пакування. Твердий шампунь гарно піниться, тому навіть невеликого шматочка вистачить на кілька використань. Зекономите на вазі рюкзака.
Де придбати твердий шампунь українського виробництва?
Фабрика натхнення
На вибір пропонують 5 видів твердого шампуню: тонкого та ослабленого, з підвищеною жирністю, з відновлючим ефектом, з протеїнами шовку та кашеміру, для укріплення.
Виробник дає детальний опис інгредієнтів кожного виду, тому якщо перше знайомство з твердим шампунем вийшло не дуже, варто спробувати інший варіант.
Ціна: 115 гривень за шайбу, вагою 45 грамів. Сайт виробника тут.
Dobre mylo
Цей виробник пропонує вісім типів шампуню: з кропивою, дьогтем, коноплею, м’ятою, яєчним жовтком, полином і розмариновий. Найцікавіший серед них – з червоним перцем та цибулею. Як зазначають виробники, щоб створити такий шампунь, доводиться пововтузитися, адже компоненти цибулі та перцю складно вживаються з рештою інгредієнтів.
Із супутніх товарів пропонуються тверді бальзами та медова маска для волосся.
Ціна: 162 гривень за 100 гр. Сайт виробника тут.
Li’zar
У лінійці цього виробника 6 видів шампуню. Серед них ментол, обліпиха мед, зелений чай. Цікавинки: кропива з хною (яка не підфарбовує волосся, але живить його), та на основі морської водорості ламінарії.
Крім того, поціновувачі аюрведичних практик зможуть на сайті можна знайти спеціальний догляд для волосся.
Ціна: 190 гривень за 50 гр. Сайт виробника тут.
VESNA
Магазин на вибір пропонує два види шампуню: з кропивою, який стимулює ріст волосся, бореться з лупою та відновлює шкіру голови та трояндою, яка має ефект делікатного очищення для фарбованого волосся.
Крім того, із супутніх товарів можна придбати маски та олії для волосся.
Ціна: 260 гривень за шматок. Сайт виробника тут.
Ptichkin Sad
Виробник пропонує чотири типи твердого шампуню. Серед них найцікавіший – з вуглем бамбуку. Пишуть, що він ідеально підходить для чоловіків, застосовується для всіх типів волосся.
Із цікавинок, на сайті можна знайти скраб для шкіри голови, рідкі кристали для кінчиків волосся, масло для відновлення і росту.
Ціна: 295 гривень за 100 гр. Сайт виробника тут.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі