Суспільство
5 грудня відбудеться Національний онлайн-урок волонтерства: школи можуть долучитися
5 грудня, у Міжнародний день волонтера, в Україні проведуть Національний онлайн-урок волонтерства із почесними гостями та експертами. Організатори запрошують заклади освіти підтримати проєкт і доєднатися до трансляції.
Про це повідомила ШоТам ініціатива «Шкільний урок волонтерства».
Національний онлайн-урок волонтерства відбудеться в рамках ініціативи «Шкільний урок волонтерства»: у закладах освіти проходять 45-хвилинні уроки, на яких досвідчені активісти, вчителі й знаменитості розповідають школярам, як маленькими кроками досягти значних результатів, та діляться інструментами, що допоможуть їм долучитися до волонтерського руху.
Як долучитися?
Доєднатися до трансляції можна за посиланням.
Долучитися до ініціативи та провести Шкільний урок волонтерства можна, залишивши заявку на сайті.
Освітянам, які захочуть провести Шкільний урок волонтерства, нададуть усі необхідні матеріали: посібник для вчителя, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ. Також можна запросити професійного тренера від УВС. План уроку легко адаптувати під умови аудиторії та проводити як офлайн з презентацією та проєктором, навіть в умовах укриття, так й онлайн на будь-якій платформі для навчання.
Чому це важливо
Наразі в Україні та за її межами провели вже понад 1600 «Шкільних уроків волонтерства». Згідно зі звітами, 40 000 школярів дізналися більше про волонтерський рух і зрозуміли власний потенціал. У першій хвилі 10 найактивніших учасників ініціативи отримали подарунки від партнерів: павербанки та колонки.
За даними U-Report, 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України в той чи інший спосіб, зокрема — як волонтери. Ініціатива покликана залучити їх до волонтерської роботи, розвивати лідерські якості, організаційні здібності, наполегливість і впевненість. Організатори сподіваються, що проєкт допоможе підтримувати психічне та фізичне здоров’я школярів під час війни.
Читайте також: Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку
«Шкільні уроки волонтерства» триватимуть до червня 2024 року й охоплять територію всієї України: як школи у великих містах, так і заклади освіти в менших населених пунктах, зокрема — у селах. Також заплановані онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають за кордоном.
Про організаторів
До Національного шкільного уроку волонтерства долучаться заступник міністра молоді та спорту Владислав Яцук, засновниця ГО «Українська Волонтерська Служба» Анна Бондаренко, засновник руху JuniorS Олександр Педан і координатор із залучення молоді проєкту U-Report Дмитро Бурак.
Ініціаторами заходу є ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту.
Нагадаємо, у Рівному британець безкоштовно навчає англійської всіх охочих.
Також ШоТам розповідав, як студентка зі Львова перетворює кульбаби та фіалки на допомогу для ЗСУ.
Фото: скриншот school.volunteer.country.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі