Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

37 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

37-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:55

Компанія Joberz розробила телеграм-бот, що шукає вакансії у пішій доступності від дому.

20:00

Верховна Рада ухвалила закон про винагороду за передану для ЗСУ справну російську бойову техніку.

19:15

Місто Буча у Київській області звільнили від російських загарбників. Про це офіційно повідомив міський голова міста у фейсбуці.

За його даними, Збройні Сили України визволили Бучу напередодні, 31 березня. Тому ця дата відтепер — День звільнення міста.

«Цей день увійде в славну історію Бучі та всієї Бучанської громади як день звільнення Збройними Силами України від російських окупантів», — сказав очільник міста.

18:15

Волонтерський рух «Будуємо Україну Разом» шукає приміщення у західних та центральних областях України для родин, які втратили свою домівку через війну. 

«Ще місяць тому наша команда планувала проводити БУР табори та створювати нові молодіжні простори. Але, як і багато організацій, в умовах війни, ми змушені змінювати вектори своєї роботи. Зараз наше завдання – допомогти створити комфортні умови проживання для родин, які втратили свій дім і тепер потребують нового», – зазначили волонтери.

Наразі волонтери потребують допомоги. Усі деталі – шукайте тут.

17:40

На Львівщині відкрили нове газове родовище. Саме через це місцеві мешканці вчора, 31 березня, могли чути звуки, схожі на вибухи.

16:40

Українські військовослужбовці влучним пострілом знищили російський ударний гелікоптер Мі-28. Про це повідомив полковник ЗСУ та військовий блогер Анатолій Штефан у своєму Telegram.

«Збиття російського Мі-28 на східному фронті. Бо це є наше небо. Слава Нації», – написав Штефан.

16:10

Бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ влаштували засідку та знищили паливозаправник російських окупантів.

15:45

Українська армія жене російських окупантів подалі від столиці та робить практично неможливим штурм Києва. Про це під час брифінгу розповів радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.

14:30

Воїни 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого розбили важку вогнеметну систему ворога ТОС-1 «Буратіно». Про це повідомили на сторінці бригади в Facebook.

13:40

Військовослужбовці Збройних сил України зайняли 28 населених пунктів, які були тимчасово захоплені російськими військами. Наразі окупанти відходять у напрямку кордону з Білоруссю, повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.

12:35

Станом на ранок 1 квітня втрати російських окупантів у живій силі досягли 17 700 солдатів. Також російська армія втратила 625 танків та понад 270 літаків і гелікоптерів. Крім того, нашим захисникам вдалося знищити понад 1751 бойову броньовану машину РФ, 316 артилерійських систем та 85 безпілотників.

11:30

Українські силові підрозділи завдали артилерійських ударів по скупченню живої сили й техніки ворога на Київщині, унаслідок чого була знищена ворожа бронетехніка, зокрема раритетний всюдихід ГАЗ-3344-20 «Алеут», призначений для дій військ в Арктиці.

10:30

Творче об’єднання BABYLON’13 виклало у вільний доступ українську неполіткоректну комедію «Наші котики» Володимира Тихого.

За жанром фільм — патріотична неполіткоректна комедія з екшеном та з елементами фентезі. Повна назва фільму – «Наші котики або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану».

10:00

Українські військові на Запоріжжі знищили 32 окупанта, ворожі танки, «Гради» та БТР.

09:30

Український десантний Гліб С. із переносного зенітно-ракетного комплексу знищив два винищувачі-бомбардувальники Су-34 повітряно-космічних сил РФ.

«Виявивши повітряну ціль на висоті майже 2 тисячі метрів, я здійснив бойовий пуск, в результаті якого літак вибухнув у повітрі. Через день наше “полювання” також було вдале. Другу “сушку” спіткала така ж сама доля», — розповів український солдат.

09:00

Австралія надішле Україні бронетранспортери власного виробництва Bushmaster. Про це повідомили у телеграм-каналі Верховної Ради з посиланням на прем’єр-міністра Австралії Скотта Моррісона.

08:30

У Києві офіційно створили IT-батальйон – Центр захисту та моніторингу цифрових систем столиці. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Оленич.

«Хоча офіційно це старт роботи IT-батальйону, але фактично — закріплення перших здобутків. Місяць в режимі 24/7, час формалізувати діяльність», — написав Оленич у телеграмі.

08:00

На Херсонщині українські військові 60-тої окремої піхотної бригади, які перебувають в угрупованні військ «Південь», звільнили від загарбників 11 населених пунктів.

Коментарі

Суспільство

Львівські лікарі врятували життя митцю, який популяризує Козака Мамая по всьому світу (ВІДЕО)

Опубліковано

72-річний художник Орест Скоп, відомий своїми картинами із зображенням Козака Мамая, пережив інфаркт, але завдяки львівським лікарям знову повертається до малювання. Орест Скоп — один із тих митців, які понад 30 років популяризують образ Мамая, уособлення українського лицарства.

Відео: ШоТам

Історія художника

Художник захопився темою Мамая ще у 80-х роках після того, як дізнався про трагічну історію масового знищення українських кобзарів більшовиками. Ця історія настільки вразила його, що він вирішив увіковічнити образи кожного страченого музиканта. Козак Мамай, із люлькою, кобзою та вірним конем, став центральним образом у творчості Ореста Скопа. Сотні його картин відгукуються у серцях українців і демонструють українську історію та дух лицарства в багатьох країнах світу.

Фото: ШоТам

Його твори представлені в галереях Вашингтона, Лондона та інших міст, а самі картини з Мамаєм дарували багатьом відомим людям, включаючи Віктора Ющенка та першу леді США Гілларі Клінтон. Загальна кількість створених картин давно перевищила 300, і Скоп не зупиняється на досягнутому.

Читати також: Як ветеран та багатодітний батько створили корисні ласощі, що підкорюють українців (ВІДЕО)

Фото: ШоТам

Лікування

Нещодавно митця доставили до львівської лікарні Святого Пантелеймона з інфарктом міокарда. Операцію необхідно було робити негайно.

Фото: ШоТам

Лікарі виконали втручання через прокол на руці й встановили два стенти для розширення судин. Операція пройшла успішно, і митець зараз проходить реабілітацію. Вже повернувшись до малювання, Орест Скоп не уявляє свого життя без творчості.

Фото: ШоТам

Дивіться відео від «ШоТам» про історію цього непересічного митця та його боротьбу за здоров’я і мистецтво.

Нагадаємо, що МОЗ дозволило використання ліків із медичного канабісу: правила призначення.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

МОЗ дозволило використання ліків із медичного канабісу: правила призначення

Опубліковано

Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік захворювань, за яких можна отримати ліки на основі медичного канабісу, виготовлені в аптеках. Препарати видаватимуть лише за електронним рецептом лікаря, який визначатиме дозування на основі індивідуальних показників пацієнта.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Як отримати ліки

  • Ліки на основі медичного канабісу можна отримати тільки за електронним рецептом.
  • Лікар підбирає дозування індивідуально, враховуючи вік, вагу, загальний стан здоров’я та наявність інших захворювань.

Захворювання, за яких призначають ліки

  1. Злоякісні новоутворення;
  2. Діабетична нейропатія;
  3. Розсіяний склероз;
  4. Ураження трійчастого та лицевого нерва;
  5. Невралгії внаслідок оперізувального лишаю;
  6. Ураження нервових корінців та сплетінь;
  7. Мононевропатії верхньої і нижньої кінцівки;
  8. Поліневропатії та інші ураження периферичної нервової системи;
  9. Церебральний параліч та інші паралітичні синдроми;
  10. Травми спинного мозку;
  11. Внутрішньочерепні травми.

Читати також: Мобільні аптеки вже доступні у 10 областях України: де отримати ліки

Додаткові показання для призначення

  • Нудота та блювання внаслідок хімієтерапії;
  • Хвороба Паркінсона, синдром Туретта;
  • Рефрактерна епілепсія (стійка до ліків);
  • Судомні напади у дітей, спричинені такими синдромами: Синдром Леннокса-Гасто, Синдром Драве, Туберозний склероз.
  • Втрата ваги через анорексію у ВІЛ-пацієнтів.

Обмеження та протипоказання

  • Ліки не призначають вагітним, жінкам, які годують груддю, та пацієнтам із шизофренією або іншими психотичними розладами.
  • Протипоказанням є підвищена чутливість до канабіноїдів або інших речовин препарату.

Важливо: Ліки можуть призначатися дітям з урахуванням дозування, але є чіткі протипоказання для певних груп пацієнтів.

Нагадаємо, що лікарня на Львівщині зможе працювати під час відключень світла завдяки сонячній електростанції на даху.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому заснували літературну премію на честь полеглого захисника

Опубліковано

Хмельницька міська рада оголосила про створення літературної премії «Час відважних», присвяченої пам’яті полеглого захисника і письменника Євгенія Ролдугіна. Премію присуджуватимуть у двох категоріях — поезія та проза, які поділені на вікові групи: 16-20 років і 21-25 років.

Про це повідомили на сайті міської ради.

Про премію

Переможці у кожній номінації отримають по 24 000 гривень. Церемонія нагородження запланована на 14 березня — у День українського добровольця.

Твори можуть бути як новими, так і тими, що публікувалися протягом останніх трьох років. Тематика не обмежена, але особлива увага приділятиметься творам на патріотичну тематику, про історичні події, війну та волонтерство.

Прийом заявок триватиме з 1 листопада до 31 грудня 2024 року.

Читати також: Жили за кілометр від кордону з рф: на Сумщині евакуювали психоневрологічний інтернат та знайшли йому новий дім

Про захисника

Літературна премія «Час відважних» носить ім’я Євгенія Ролдугіна — хмельничанина, який був не лише літератором, а й героїчним військовим. Він брав участь у Революції гідності, захищав Україну під час АТО/ООС в боях під Маріуполем, у Пісках, Авдіївці та Опитному. Був учасником запеклих боїв за шахту «Бутівка».

У березні 2022 року, під час боїв під Києвом, отримав поранення, але продовжував командувати евакуацією поранених і вів бій. Тоді він очолював підрозділ добровольчого батальйону «Братство». Згодом став бойовим медиком 54 окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи. Євгеній загинув 11 вересня 2022 року на Харківщині, рятуючи побратима.

Євгеній Ролдугін — автор книги «Час відважних» (2023).

Фото: видавництво Пропала Грамота

Нагадаємо, що Netpeak Talent надасть українським рекрутерам 30 безплатних консультацій: деталі.

Фото: facebook.com/roldugin.rasha

Коментарі

Читати далі