Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

34 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

34-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

18:05

Бійці полку «Азов», які героїчно захищають український Маріуполь, заявили про тяжке поранення наближеного до Кадирова польового командира, ексмайора Нацгвардії РФ Руслана Геремєєва. Відомо, що Геремєєва, якого вважають організатором вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова, був поранений під час невдалого штурму будинку в Маріуполі.

17:40

Українські військові знищили російський броньований автомобіль підвищеної захищеності – Камаз «Тайфун». Про це повідомили на сторінці Генерального штабу Збройних сил України.

Цей броньовик окупанти вважають гордістю свого оборонно-промислового комплексу. Однак наші захисники зробили техніку росіян справді «унікальною».

17:25

Бійці Збройних сил України знищили колону техніки російських окупантів, що рухалася у напрямку Миколаєва.

17:00

Український десантник пострілом з ПЗРК знищив російський бойовий гелікоптер Ка-52. «Алігатор» вибухнув у повітрі на висоті приблизно 500 метрів, повідомили на сторінці Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

16:20

Прикордонник Роман Грибов, який став автором легендарної фрази на адресу російського корабля, повернувся з полону на рідну Черкащину. Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

15:55

Російські окупанти виводять окремі підрозділи своїх сил з території Київської та Чернігівської областей. Про це повідомили на сторінці Генерального штабу Збройних сил України.

За даними українських військових, ворог відкликає частину бійців, оскільки йому не вдалося досягти бажаної мети.

«Мети наступальної операції противник не досяг. Відзначається виведення окремих підрозділів збройних сил російської федерації з території Київської та Чернігівської областей. При цьому зберігається високою загроза нанесення російськими окупантами ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури», – зазначили в Генштабі.

15:05

Співробітники Бюро економічної безпеки націоналізували на державному кордоні з Республікою Білорусь 7 вантажних транспортних засобів, які належать компаніям з Білорусі та Росії.

14:55

Збройні сили України ліквідували командира мотострілецького батальйону 21-ї окремої мотострілецької бригади РФ. Про це повідомили на сторінці Управління стратегічних комунікацій в Facebook.

14:15

Українські захисники розгромили техніку російських окупантів поблизу міста Гуляйполе, що в Запорізькій області. Результати успішної битви опублікували на сторінці Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

13:55

Українські військовослужбовці відкопали та захопили танки російських окупантів, що застрягли у ґрунті. Тепер техніку будуть використовувати для потреб Збройних сил України.

13:30

У боях під Харковом українські військові ліквідували російського полковника та командира 200-ї окремої мотострілецької бригади Дениса Курила.

12:15

Наприкінці доби 28 березня зенітно-ракетні війська Збройних сил України знищили дві ракети, випущені російськими окупантами по Львову з території Білорусі. Про це повідомили на сторінці Повітряного командування «Захід» у Facebook.

За даними військових, обидві ракети випустили з російського винищувача. Це снаряди типу «Х», які мали поцілити по Львову.

12:00

У Львові вимушено переміщених українців запрошують на безкоштовні ознайомчі екскурсії, організовані благодійниками «Львів зустрічає».

11:15

З’явився ресурс, що допоможе знаходити і передавати автомобілі для наших захисників. Переважно військовим потрібні пікапи, позашляховики, машини швидкої допомоги, мікроавтобуси та автобуси.

Допомогти Збройним Силам тепер можна за допомогою платформи Carforarmy. Усі, хто хоче передати автомобіль на потреби українського війська, можуть залишити заявку на сайті.

10:35

Станом на ранок 28 березня втрати російських окупантів у живій силі досягли 17 200 бійців. Також російська армія втратила майже 600 танків та 256 літаків і гелікоптерів.

Крім того, нашим захисникам вдалося знищили 1710 бойових броньованих машин РФ, більше 300 артилерійських систем та 54 засоби протиповітряної оборони ворога.

10:20

Українські захисники на Чернігівщині ліквідували офіцера армії противника, а саме — начальника штабу 40-го інженерно-саперного полку підполковника Олександра Корнику.

10:00

Неподалік Миколаєва в результаті злагоджених дій розвідників та артилеристів ЗСУ було знищено три ворожі армійські вантажівки з боєкомплектом, два паливозаправники та бойову машину десанту БМД-2.

09:40

У Херсонській області українські захисники успішно відбили ворожу атаку і захопили трофеї.

09:20

Українська армія відкинула ворога на 40-60 км від підступів до Кривого Рогу на Дніпропетровщині та звільнила кілька населених пунктів на Херсонщині.

09:00

Упродовж понеділка, 28 березня, наші зенітні війська знищили 17 повітряних цілей російських окупантів.

Зокрема було знищено:

  • вісім літаків,
  • три вертольоти,
  • чотири БпЛА,
  • дві крилаті ракети.

08:30

Українські воїни на східному напрямку ліквідували командира та начальника штабу 503-го мотострілецького полку 19-ї мотострілецької дивізії армії загарбників.

08:00

Штурмовики «Закарпатського легіону» збили новітній російський дрон «Орлан-10», повідомили на фейсбук-сторінці бригади.

Суспільство

До Дня сміху коміки «Підпільного стендапу» зібрали 250 тисяч грн для військових

Опубліковано

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».

Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».

Як пройшов стрим

На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.

Мета благодійної трансляції

Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.

Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.

Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

Про «Підпільний Стендап»

«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:

  • «Майже Інтелектуальне Шоу»;
  • «Підпільні Розгони»;
  • «Підпільний Кіноклуб»;
  • «Підпільний подскаст» та інші.

Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»

Читати далі

Суспільство

У Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО)

Опубліковано

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.

Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.

У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.

Фото: Віктор Кучинський, фейсбук-сторінка Чорнобильского заповідника

Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.

Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»

Читати далі

Суспільство

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Опубліковано

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті центральним підприємством, тому він навіть не вагався, який фах обере для себе:

«Я інженер-механік, завжди жартую, що руки ростуть з правильного місця, тому вдома ремонтував велосипеди чи машини. А згодом на роботі — обертові механізми. Та найважливіше — ми знали, що наша робота є критично важливою, бо ми давали людям світло і тепло».

Улюблену роботу довелось покинути, коли росіяни наблизилися до міста та почали кілька разів на день обстрілювати станцію.

Росіяни обстрілювали ТЕС щодня

У рідному місті Курахове я збудував свій будинок, зробив парник, де вирощував лимони, ходив на риболовлю. Згодом почав будівництво — змайстрував лазню та літню кухню біля будинку. Проте все змінилося у 2022 році. 

Моя сім’я виїхала на Закарпаття уже 8 березня, а я ж залишився на роботі. Ми з колегами працювали щодня і часто відновлювали техніку на станції після російських обстрілів. 

Перші пів року нас атакували переважно вночі, а коли росіяни підійшли ближче, то обстрілювали ТЕС з артилерії майже щодня. Часто стріляли на світанку — перед тим, як люди мали вийти на роботу. Потім як за розкладом наступна атака була в обід, а далі — ввечері. І це ще не враховуючи ракет, які також часто прилітали і по місту, і по станції.

Курахівська ТЕС до повномасштабного вторгнення. Фото: ДТЕК Курахівська ТЕС у фейсбуці

Я залишився жити у власному будинку, де ще у 2014 році облаштував гарний просторий підвал. Після початку повномасштабного вторгнення туди до мене переїхав брат і так ми разом жили понад два роки. Принесли туди деякі меблі, поставили буржуйку, провели електрику. А ще я зробив удома свердловину, тому ми постійно мали свіжу воду. 

Останні дні на станції не працювали, а просто виживали

Переважно по Курахівській ТЕС прилітало ще до оголошення тривоги. Тому ми постійно прислухалися і коли вже чули гучні вибухи неподалік, то ховалися. Росіяни з артилерії влучали і в паркувальні майданчики, тому наші авто були побиті. А коли обстрілювали ракетами, то навіть бомбосховище здригалося. 

Під час одного з обстрілів постраждала автівка Валентина. Фото надав Валентин

Тому останні місяці на роботі ми вже не працювали, а просто сподівалися вижити. У касках та бронежилетах переміщувалися різними коридорами та старались менше виходити на вулицю.

Проте влітку минулого року після чергового обстрілу керівники отримали наказ, що запуску блоку не буде і потрібно розбирати наше обладнання.

Ми так довго ремонтували станцію, а тепер мусили її залишити. З рідної станції я забрав з собою лише системний блок власного комп’ютера.

На новій роботі ділюся досвідом з колегами

Я дуже просився на роботу саме на Бурштинську ТЕС, адже хотів бути ближче до сім’ї, яка жила на Закарпатті. І зараз живу у невеличкому селі біля Бурштина. Ми часто зідзвонюємося з курахівськими колегами, адже багатьом з них компанія запропонувала роботу на інших своїх ТЕС. Декілька з них навіть жили у мене деякий час, поки не знайшли власне житло. А ще ми хочемо зустрітися всі разом під час відпустки десь в Карпатах. 

Часом колеги з Бурштинської ТЕС запитують мене про обладнання, з яким я працював удома. Я показую свої фото, схеми та креслення, ми часто порівнюємо механізми, хоча тут станція більш сучасна за нашу.

Валентин перевіряє техніку на новій роботі. Фото надав Валентин

Єдине, що для мене не змінилося, то це кількість роботи — її було багато вдома, а тепер і тут, проте я швидко до всього звикаю. Тут я також працюю зі схожими обертовими механізмами.

І знову ремонти через ворожі обстріли

Кожен мій день починається з наради та ранкового обходу. Протягом дня я відповідаю на листи від підрядників, перевіряю техніку та планую ремонти. Коли починається повітряна тривога, то ми спускаємося в укриття або ж покидаємо територію. Деякі колеги мусять залишатися на своєму робочому місці та рятувати обладнання після прильотів, якщо це необхідно.

Курахівська ТЕС після чергового російського обстрілу. Фото надав Валентин

Ця проблема скрізь мене переслідує. В Кураховому ми з колегами лише змогли відремонтувати обладнання, тільки запустили димарі, все почало диміти як знову новий обстріл. 

Так само і тут — дуже багато пошкоджень, деяке обладнання вже не підлягає ремонту, а щось потребує багато коштів і часу. Ми не маємо таких можливостей та й бракує енергетиків, які б могли цим займатися, бо молодь не поспішає йти в цю сферу. Тому працюємо ми. 

Все одно люблю свою роботу

Я сумую за домом та рідною ТЕС, але вже й не знаю, чи буде до чого повертатися, адже минулоріч росіяни окупували Курахове.

Я бачив фото, як зараз виглядає станція. Там зруйнували майже всі труби, пошкодили багато приміщень, цехів, немає вікон та даху. Зараз це місце зовсім не впізнати.

Професія енергетика досить складна, та навіть якби я знав, що нас чекає в майбутньому, то все одно б пішов працювати в цю сферу. 

Валентин під час роботи. Фото надав Валентин

Зараз кожен має допомагати країні на своєму місці. Я не можу долучитися до війська через проблеми з хребтом. Тому продовжую працювати та станції та робити те, що вмію найкраще — давати людям світло. Бо якщо тут нікого не буде, то що ж тоді — все зануриться в темряву?

Читати далі

Шопочитати

Суспільство14 години тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство1 день тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології5 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології7 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...