Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

31 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

31-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

21:30

В Україні запустили радіо «Байрактар», де лунає музика української перемоги. Про це повідомили на сайті Інституту масової інформації.

20:40

Місто Тростянець Сумської області звільнений від загарбників, повідомили на офіційній сторінці  93-ої ОМБр «Холодний Яр».

20:30

Десятки громад і низка монастирів у різних областях України долучилися до Православної церкви України. Про це повідомив предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній у твіттері.

18:10

25 окрема повітрянодесантна Січеславська бригада показала, як знищує окупантів разом з технікою.

17:50

Ворожий бомбардувальник і безпілотник збили зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил України у зоні відповідальності повітряного командування «Схід».

17:45

У ЗСУ показали залишки техніки окупантів на Сумщині.

16:25

Біля села Вишневе, що на Чернігівщині ЗСУ вразили скупчення російської техніки та склад боєприпасів. 

16:15

Більше 200 тисяч продуктових наборів спрямовано постраждалим від воєнних дій за програмою «Мільйон продуктових наборів». Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

15:30

10 автомобілів екстреної допомоги отримала від волонтерів Харківська область у суботу, 26 березня. Про це повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. Уже сьогодні на цих «швидких» виїдуть харківські медики на маршрути, щоб рятувати життя людей.

13:45

26 березня 2022 року в Україні – День Національної гвардії. Українські спортсмени, співаки, актори, ведучі, письменники та блогери привітали військовослужбовців та подякували за оборону нашої країни.

13:10

Угруповання військ «Південь” Збройних Сил України показали, як знищили військову техніку противника. Відео розміщене на їхній офіційній фейсбук-сторінці.

13:05

Ворожі диверанти мали намір проникнути на територію Одещини з моря на швидкісних катерах. Наші Збройні Сили завадили цьому і дали ворогам гідну відсіч.

12:35

На одній із ділянок фронту на Донбасі українські війська відбили атаку ворога і захопили 6 російських БМП-3. Про це на фейсбук-сторінці повідомив журналіст Юрій Бутусов.

12:10

Бійці 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців влаштували котел та знищили окупантів, які намагались прорватись до столиці.

11:55

Бійці 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр» знищили російський бронеавтомобіль «Рись».

11:45

Українців продовжують підтримувати благодійні організації. Так, до п’яти міст надійшло майже 95 тонн гуманітарної допомоги.

11:40

Збройні Сили України звільнили від загарбників село Мала Рогань під Харковом.

10:30

Станом на ранок 26 березня бійці Збройних сил України ліквідували вже 16400 російських окупантів. Крім того, наші захисники знищили 575 танк та 117 літаків. Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.

Також українські захисники знищили 1131 одиниць автомобільної техніки окупантів, розгромили 293 артилерійських систем та потопили 7 кораблів і катерів.

9:35

ЗСУ показали ще один знищений літак окупантів, який тепер «прикрашає» українські поля.

9:25

Повітряні сили України у п’ятницю, 25 березня, знищили три літаки, три безпілотні літальні апарати (БпЛА), один вертоліт і щонайменше п’ять ракет російських окупантів. Про це повідомило Командування ЗС Збройних сил України.

9:20

У зоні проведення Операції об’єднаних сил, на Донецькому і Луганському напрямках, українські військові упродовж 25 березня відбили дев’ять атак російських окупантів. Про це повідомили у штабі ООС.

9:00

На Північному напрямку Сили спротиву Сіверщини знищили ворожу військову техніку. Світлини опублікували на офіційній сторінці Оперативного командування «Північ».

Суспільство

Оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024

Опубліковано

Музична премія Jager Music Awards повернулася на початку 2024 року після двох років перерви, вперше з початку повномасштабного вторгнення й оголосила своїх цьогорічних лауреатів.

Про це повідомляється в прямій трансляції премії на YouTube.

фото: ANDRII BARMALII . Суспільне Культура/Юлія Ткачук

Переможці премії

Лауреатами 2024 року стали:

  • “Артист року” – OTOY;
  • “Трек року” – Стасік, “Герої вмирають”;
  • “Відео року” – ANDRII BARMALII, “Я нормально”;
  • “Колаба року” – NAZVA, альбом “ГУРМА”;
  • “Явище року” – Василь Байдак, креативні музичні збори;
  • “Лейбл року” – КONTRABASS PROMO;
  • “Журналіст року” – Олексій Бондаренко, головний редактор та засновник медіа “Лірум”;
  • “Майданчик року” – !FESTREPUBLIC;
  • YOUNG BLOOD:
    People’s Choice – OKAZIA, YAD BAND, ANGELA VERÁ;
    Jägermeister Choice – ALEZJAZZ, RENIE CARES, A04F feat. JorDee;
    Jury’s Choice: SOPHIÈME, YARIMA, Drum&Tuba Band;
фото: Юля Юріна на Jager Music Awards. Суспільне Культура/Юлія Ткачук
  • “Майстерність: сучасні пісні” – ANTON KRAMER, “Знаєш, як болить” (LAMA);
  • “Майстерність: народні пісні” – “Щука-Риба”, BUNHT, YEVHEN PUHACHOV, “То не ластовка”.

Читати також: “Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

До шортліста номінації YOUNG BLOOD потрапило одразу 56 молодих виконавців, які гучно заявили про себе цьогоріч.

Медіа “Ти.Київ” окремо нагородило ANGELA VERÁ — вони отримали інтерв’ю у виданні.

Фото: Гурт NAZVA “Колаба року” за альбом “ГУРМА”. Суспільне Культура/Юлія Ткачук

Про премію

Jager Music Awards — перша премія української незалежної музики, яка підтримує представників альтернативної сцени з 2018 року. У 2023 році вона не проводилася, замість цього у рамках ініціативи #SupportUkrainianCreators організатори підтримали 56 українських артистів і креативників мінігрантами на загальну суму 840 000 гривень.

Нагадаємо, що у Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну.

Фото: Jager Music Awards

Читати далі

Суспільство

“Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Опубліковано

В четвер 28 березня в залі “Планета кіно” в Києві відбулася церемонія відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest. Участь у конкурсі взяли шість українських документальних стрічок.

Про це повідомляє фестиваль на своїй сторінці в Facebook.

Фестивальний конкурс

В перший день анонсували цьогорічних конкурсантів – ними стали шість документальних стрічок українських режисерів та режисерок:

  • “Коли закінчиться зима 2022?”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Лінії”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Мій тато — дослідник блискавок”, режисерка Ірина Шостка;
  • “Фортеця Маріуполь. Саймон”, режисерка Юлія Гонтарук;
  • “Домівка на спині”, режисер Володимир Бакум;
  • “Одеса уві сні”, режисер Кирило Наумко.

Вирішувати, який із фільмів стане переможцем, буде міжнародне журі, до якого ввійшли українська продюсерка Ольга Бесхмельниціна, ізраїльський режисер Ітай Енгель та німецький продюсер Ерік Холланд. Окрім міжнародного журі оцінювати фільми буде журі Спілки кінокритиків України.

Читати також: Дві подруги в розкішних вишиванках. Як виглядали українки у Бахмуті в 1913 році

Про фестиваль

Doc Kyiv Fest – щорічний міжнародний кінофестиваль середньометражного глядацького документального кіно, започаткований Громадською організацією “Кінофест” за підтримки Одеського міжнародного кінофестивалю та Starlight Media.

Місією кінофестивалю є розвиток та популяризація середньометражної глядацької документалістики в Україні та її інтеграція в світову.

Програма фестивалю:

Нагадаємо, що ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку.

Також ми повідомляли, що в Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну.

Фото: Doc Kyiv Fest

Читати далі

Суспільство

У Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну

Опубліковано

26 березня в бібліотеці Gallaratese в Мілані відбулося відкриття читальної зали імені Вікторії Амеліної – української письменниці, яка загинула 1 липня 2023 року під час російського обстрілу Краматорську.

Про це повідомляє PEN Ukraine.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна – українська письменниця, авторка романів “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”, “Дім для Дома” та книжок для дітей. Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні.

фото: PEN Ukraine

Читати також: Вікторії Амеліній присудили норвезьку премію за свободу слова

Про бібліотеку на читальну залу

Gallaratese – це людний бібліотечний простор, де знаходять для себе місце всі ті, хто прагне отримати додаткові знання. На книжкових полицях зберігається якісна підбірка українських текстів та текстів про Україну.

фото: PEN Ukraine

Ініціатива з присвоєння зали імені Вікторії Амеліної належить головному редактору італійського видання Linkiesta Крістіану Рокка, чия газета з відповідальністю та щирістю ставилася до місії Вікторії, яку вона несла у своїх текстах та на ділі. Мерія міста Мілан відповіла на заклик головного редактора Linkiesta й одразу знайшла відповідну бібліотечну залу варту імені Вікторії Амеліної.

Нагадаємо, що театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”.

Також ми повідомляли, що фільм-лауреат Крістіни Тинькквич “Як там Катя?” зʼявився на Takflix.

Фото: PEN Ukraine

Читати далі