Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

30 років ЗСУ. Перевір, що ти знаєш про історію та сучасність Збройних сил України (ТЕСТ)

Опубліковано

6 грудня в Україні відзначають 30-ту річницю створення Збройних сил України. За свою історію українська армія пережила справжню трансформацію та модернізацію, перетворившись на потужне та сучасне військо, яке захищає нас від російських окупантів. А що ти знаєш про ЗСУ? Давай перевіримо разом у новому тесті від ШоТам.

«Я присягаю ніколи не зрадити…». Кому військовослужбовці ЗСУ обіцяють ніколи не зрадити, складаючи присягу?

Правильно! Неправильно!

Військові присягають на вірність українському народу. «Я присягаю ніколи не зрадити народу України», — це останній рядок військової присяги.

Скільки жінок служать у ЗСУ?

Правильно! Неправильно!

За даними Кадрового центру, станом на кінець 2021 року у ЗСУ служать 32 569 жінок-військовослужбовець. Крім того, від початку російсько-української війни статус учасниці бойових дій отримали майже 17 тисяч військовослужбовиць. Кількість жінок, які працюють у ЗСУ, але не мають військового звання, ще більша.

Правда чи фейк: Збройні сили України входять до ТОП-25 найсильніших армій світу?

Правильно! Неправильно!

Згідно з Global Firepower Index 2021, українська армія займає 25 сходинку в рейтингу найсильніших армій світу, випереджаючи 115 «колег» з інших країн. У 2020 році Україна займала 27 місце в цьому рейтингу.

Який військовий підрозділ ЗСУ носить ім’я Чорних запорожців?

Правильно! Неправильно!

Почесну назву на честь формування часів УНР отримала 72-га окрема механізована бригада, яка базується в місті Біла Церква. Бригаду створили майже 20 років тому — у 2002. А вже 2014 року Чорні запорожці взяли участь у російсько-українській війні, захищаючи кордони України.

Хто першим склав військову присягу, затверджену 6 грудня 1991 року?

Правильно! Неправильно!

Текст військової присяги затвердили рівно 30 років тому, 6 грудня 1991 року. Першим у залі Верховної Ради її склав міністр оборони генерал-полковник Костянтин Морозов, присягнувши на вірність українському народу.

Яким військам ЗСУ належить ця емблема?

Правильно! Неправильно!

Це нова емблема танкових військ. На ній зображено латну рукавицю та булаву — атрибути кавалерії часів пізнього Середньовіччя. Один із розробників емблеми Віталій Гайдукевич порівнює кулак із силою українських танків: "Танк на полі бою — це потужна пробивна зброя, бронебійний сталевий кулак. Танкові підрозділи вважаються нащадками лицарської кавалерії", — каже Гайдукевич.

Хто випереджає ЗСУ за рівнем довіри українців?

Правильно! Неправильно!

Нещодавні соціологічні опитування підтверджують, що українці найбільше довіряють саме ЗСУ. Зокрема про це йдеться у літніх дослідженнях «Соціального моніторингу» та «Центру Разумкова». В обох випадках Збройні сили виявилися беззаперечним лідером. Також українці охоче довіряють волонтерам, ветеранам російсько-української війни, медикам та церкві.

Які завдання покладаються на українську армію, згідно з Конституцією?

Правильно! Неправильно!

Згідно з Конституцією України, на ЗСУ покладено оборону нашої країни, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.

У якому місті це відбулося?

Правильно! Неправильно!

Ці кадри, зафіксовані 9 травня 2014 року, стали легендарними: українська БМП на повному ходу прорвала барикаду прихильників «русского мира» в українському Маріуполі. За кермом перебував солдат строкової служби 72 ОМБр ЗСУ Дмитро Ворон.

Якому роду військ ЗСУ належить бойове гасло Святослава Хороброго «Іду на ви!»?

Правильно! Неправильно!

«Іду на ви!», — гасло наймолодшого роду військ ЗСУ, Сил спеціальних операції. ССО заснували 5 січня 2016 року.

А зі скількох основних родів військ та сил складається українська армія?

Правильно! Неправильно!

Сьогодні Україну та її суверенітет обороняють сухопутні, повітряні, військово-морські, десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій

Яку назву мають міжнародні військові навчання, що традиційно відбуваються в Чорному морі за участі ВМС ЗСУ та членів НАТО?

Правильно! Неправильно!

Sea Breeze — міжнародні військові навчання, які проводяться на території України з 1997 року. Організатори — Україна та США. Цьогоріч відбулися одні з наймасштабніших тренувань в історії, до яких долучилися 17 країн-членів НАТО та партнери Альянсу.

Яку назву має танк на фото? Підказка: це один із найновіших танків Збройних сил України?

Правильно! Неправильно!

Це — БМ «Оплот», український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування на основі танку T-84. БМ «Оплот» вважається повною модернізацією Т-84У «Оплот» та найновішим представником серії танків Т-84.

Скільки військовослужбовців ЗСУ взяли участь у міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки?

Правильно! Неправильно!

Україна розпочала миротворчу діяльність у 1992 році. За цей час історія участі ЗСУ в міжнародних операціях з підтримки миру й безпеки нараховує понад 45 тисяч військовослужбовців. Загалом українські миротворці взяли участь у щонайменше 27 операціях в різних регіонах планети.

6 грудня — це не лише день ЗСУ, а й...

Правильно! Неправильно!

6 грудня 1919 року розпочався Перший Зимовий похід Дієвої Армії УНР. Військова кампанія тривала шість місяців і закінчилась 6 травня 1920 року. За цей час українська армія подолала майже три тисячі кілометрів Житомирською, Київською, Черкаською, Кіровоградською, Миколаївською, Одеською, Вінницькою областями та провела понад 50 успішних боїв.

30 років ЗСУ. Перевір, що ти знаєш про історію та сучасність Збройних сил України
Наряд поза чергою!
Упс, схоже історія ЗСУ — це не твій профіль. Але давай подивимось на результат інакше: завдяки цьому тесту тобі вдалося дізнатися щось нове про українську армію. І це чудово! Поширюй тест серед друзів та не забудь подякувати тим, хто ціною власного життя захищає нас від російських окупантів. Слава Україні!
Струнко!
Цим результатом складно похизуватися, але кілька правильних відповідей — це вже непогано. Продовжуй у тому ж дусі та не забудь подякувати тим, завдяки кому у нас сьогодні є час на подібні розваги.
Ще трохи, і було б ідеально
Непоганий результат, але кілька помилок все ж є. А отже — є й нові знання про нашу армію. Поширюй тест серед друзів, побачимо, хто буде справжнім експертом чи експерткою з історії Збройних сил.
Рівняння на переможця!
Вау! Твої знання про Збройні сили України вражають! Схоже, українська армія якось пов’язана з твоїм життям. Вітаємо з крутим результатом. І не забудь поширити цей тест серед друзів. У такий спосіб ми можемо розповісти про ЗСУ ще більшій кількості людей!

Поділіться своїми результатами:

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі