Суспільство
30 років ЗСУ. Перевір, що ти знаєш про історію та сучасність Збройних сил України (ТЕСТ)
6 грудня в Україні відзначають 30-ту річницю створення Збройних сил України. За свою історію українська армія пережила справжню трансформацію та модернізацію, перетворившись на потужне та сучасне військо, яке захищає нас від російських окупантів. А що ти знаєш про ЗСУ? Давай перевіримо разом у новому тесті від ШоТам.
«Я присягаю ніколи не зрадити…». Кому військовослужбовці ЗСУ обіцяють ніколи не зрадити, складаючи присягу?
Військові присягають на вірність українському народу. «Я присягаю ніколи не зрадити народу України», — це останній рядок військової присяги.
Скільки жінок служать у ЗСУ?
За даними Кадрового центру, станом на кінець 2021 року у ЗСУ служать 32 569 жінок-військовослужбовець. Крім того, від початку російсько-української війни статус учасниці бойових дій отримали майже 17 тисяч військовослужбовиць. Кількість жінок, які працюють у ЗСУ, але не мають військового звання, ще більша.
Правда чи фейк: Збройні сили України входять до ТОП-25 найсильніших армій світу?
Згідно з Global Firepower Index 2021, українська армія займає 25 сходинку в рейтингу найсильніших армій світу, випереджаючи 115 «колег» з інших країн. У 2020 році Україна займала 27 місце в цьому рейтингу.
Який військовий підрозділ ЗСУ носить ім’я Чорних запорожців?
Почесну назву на честь формування часів УНР отримала 72-га окрема механізована бригада, яка базується в місті Біла Церква. Бригаду створили майже 20 років тому — у 2002. А вже 2014 року Чорні запорожці взяли участь у російсько-українській війні, захищаючи кордони України.
Хто першим склав військову присягу, затверджену 6 грудня 1991 року?
Текст військової присяги затвердили рівно 30 років тому, 6 грудня 1991 року. Першим у залі Верховної Ради її склав міністр оборони генерал-полковник Костянтин Морозов, присягнувши на вірність українському народу.
Яким військам ЗСУ належить ця емблема?
Це нова емблема танкових військ. На ній зображено латну рукавицю та булаву — атрибути кавалерії часів пізнього Середньовіччя. Один із розробників емблеми Віталій Гайдукевич порівнює кулак із силою українських танків: "Танк на полі бою — це потужна пробивна зброя, бронебійний сталевий кулак. Танкові підрозділи вважаються нащадками лицарської кавалерії", — каже Гайдукевич.
Хто випереджає ЗСУ за рівнем довіри українців?
Нещодавні соціологічні опитування підтверджують, що українці найбільше довіряють саме ЗСУ. Зокрема про це йдеться у літніх дослідженнях «Соціального моніторингу» та «Центру Разумкова». В обох випадках Збройні сили виявилися беззаперечним лідером. Також українці охоче довіряють волонтерам, ветеранам російсько-української війни, медикам та церкві.
Які завдання покладаються на українську армію, згідно з Конституцією?
Згідно з Конституцією України, на ЗСУ покладено оборону нашої країни, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
У якому місті це відбулося?
Ці кадри, зафіксовані 9 травня 2014 року, стали легендарними: українська БМП на повному ходу прорвала барикаду прихильників «русского мира» в українському Маріуполі. За кермом перебував солдат строкової служби 72 ОМБр ЗСУ Дмитро Ворон.
Якому роду військ ЗСУ належить бойове гасло Святослава Хороброго «Іду на ви!»?
«Іду на ви!», — гасло наймолодшого роду військ ЗСУ, Сил спеціальних операції. ССО заснували 5 січня 2016 року.
А зі скількох основних родів військ та сил складається українська армія?
Сьогодні Україну та її суверенітет обороняють сухопутні, повітряні, військово-морські, десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій
Яку назву мають міжнародні військові навчання, що традиційно відбуваються в Чорному морі за участі ВМС ЗСУ та членів НАТО?
Sea Breeze — міжнародні військові навчання, які проводяться на території України з 1997 року. Організатори — Україна та США. Цьогоріч відбулися одні з наймасштабніших тренувань в історії, до яких долучилися 17 країн-членів НАТО та партнери Альянсу.
Яку назву має танк на фото? Підказка: це один із найновіших танків Збройних сил України?
Це — БМ «Оплот», український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування на основі танку T-84. БМ «Оплот» вважається повною модернізацією Т-84У «Оплот» та найновішим представником серії танків Т-84.
Скільки військовослужбовців ЗСУ взяли участь у міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки?
Україна розпочала миротворчу діяльність у 1992 році. За цей час історія участі ЗСУ в міжнародних операціях з підтримки миру й безпеки нараховує понад 45 тисяч військовослужбовців. Загалом українські миротворці взяли участь у щонайменше 27 операціях в різних регіонах планети.
6 грудня — це не лише день ЗСУ, а й...
6 грудня 1919 року розпочався Перший Зимовий похід Дієвої Армії УНР. Військова кампанія тривала шість місяців і закінчилась 6 травня 1920 року. За цей час українська армія подолала майже три тисячі кілометрів Житомирською, Київською, Черкаською, Кіровоградською, Миколаївською, Одеською, Вінницькою областями та провела понад 50 успішних боїв.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі