Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

28-ма механізована бригада отримала бронемашини «Новатор»

Опубліковано

28-а окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу отримала броньовані автомобілі «Новатор», виробництва приватної компанії «Українська бронетехніка».

Про це пише ukrmilitary.

«Новатор» – сучасна універсальна мобільна платформа, пристосована до експлуатації в умовах жорсткого бездоріжжя і температурного режиму від -40 до +50˚ за Цельсієм, здатна долати без підготовки водні перешкоди глибиною до 1,4 м і підйоми до 60%, оснащена системою нічного бачення для пересування з вимкненим світлом вночі.

Бронемашина виготовлена на популярному шасі Ford 550, яке було спеціально посилене. Складові машини на 50% українські, решта іноземні, військового призначення. Повна маса автомобіля складає майже 9 тонн. Максимальна швидкість по шосе до 140 км/год.

Читайте такожУкраїнській армії передали БТРи з кулеметами (ФОТО)

Автомобіль виготовлено із високоякісної шведської сталі ARMOX різної твердості (до 560), в цілому машина відповідає класу бронювання ПЗСА-4. Двері обладнані підсиленими ригелями і замками підвищеної надійності та мають можливість відкривання ззовні у екстрених ситуаціях.

Довідка

Бронеавтомобіль «Новатор» вперше був продемонстрований 15 грудня 2017 року. Пройшов тест-драйв у Національній гвардії та Силах спеціальних операцій. У червні 2018 року Міноборони повідомило, що «Новатор» розглядається, як один з варіантів для прийняття на озброєння. Наприкінці минулого року відбулись порівняльні випробування бронеавтомобілів «Новатор», «Варта», «Дозор-Б» та «Oncilla-M», де «Новатор» показав себе з найкращого боку та впевнено здолав усі випробування.

Читайте такожВ Україні розробили нові ручні гранати (ФОТО)

Нагадаємо, бронеавтомобіль «Дозор-Б» прийняли на озброєння ЗСУ.

Як ми повідомляли раніше, Укроборонпром представив лабораторію діагностування авіатехніки.

Усі фото: ukrmilitary.com.

Коментарі

Суспільство

У Києві прибрали понад 950 незаконних тимчасових споруд за осінь (ФОТО)

Опубліковано

Тимчасові споруди демонтовували працівники КП «Київблагоустрій». Найбільше об’єктів прибрали у Деснянському та Подільському районах.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці КП «Київблагоустрій».

«Київ стає впорядкованішим і зручнішим: вулиці звільняються, а простір використовується ефективніше», — написали в установі.

Читайте також: «Книгарня “Є”» відкриває новий культурний простір у Києві (ФОТО)

За сезон у Деснянському районі ліквідували 167 об’єктів, а в Подільському — 130.

Нагадаємо, що в Києві за листопад прибрали понад 1600 незаконних рекламних конструкцій.

Фото: фейсбук-сторінка КП «Київблагоустрій»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили кампанію, аби знизити нештрафований ліміт перевищення швидкості

Опубліковано

Інформаційну кампанію «Прискорюйся в житті, але не на дорозі» запустив Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) у межах проєкту «За безпечні дороги».

Про це повідомили в ЦЕДЕМ.

Мета кампанії

Наразі максимальна дозволена швидкість руху в населених пунктах — 50 км/год, та в Україні не штрафують за перевищення цього ліміту до 20 км/год. Тому загальна швидкість без штрафу складає 70 км/год.

Проєкт створили для того, щоб на законодавчому рівні знизити швидкість, за який не штрафують, з 20 км/год до 10 км/год.  

Читайте також: В Україні зареєстрували понад 8500 книжкових бізнесів

«Дитина, яка йде до школи, жінка на велосипеді чи чоловік на мопеді мають мінімальний шанс вижити, якщо наїзд стався на швидкості 70 км/год і більше. Саме тому у світовій практиці стандартне обмеження у містах дорівнює 50 км/год, і в Правилах дорожнього руху України це також 50 км/год. Важливо нарешті ліквідувати цю смертельну суперечність між Правилами й Кодексом України про адміністративні правопорушення», — зазначила директорка ЦЕДЕМ Олеся Холопік.

Як вказують в організації, подібні ліміти перевищення швидкості, за які не штрафують, діють тільки в Україні та росії.

«Навіть під час війни важливо реформувати законодавство та наближати його до найкращих практик ЄС і міжнародних рекомендацій у сфері безпеки руху», — додають в ЦЕДЕМ.

Про ЦЕДЕМ

Центр демократії та верховенства права — це аналітично-адвокаційна організація, що працює в громадському секторі України з 2005 року. Фахівці центру розвивають незалежні медіа, громадянське суспільство та розбудовують правову державу в Україні.

Нагадаємо, що юні українці здобули 16 нагород на міжнародній виставці винаходів.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Тепер діти можуть безпечно гратися: в селищі на Миколаївщині збудували інклюзивний майданчик біля укриття

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Понад десяток шкіл і садочків, тенісні столи, дитячий майданчик біля будинку культури — всі ці місця відвідували дітлахи в селищі Первомайське до того, як їх зруйнували росіяни. 

Зараз у громаді проживають близько 600 дітей, і до цього року вони не мали де погратися з друзями. Але тепер батьки спокійніше відпускають малечу погуляти, адже в селищі збудували майданчик біля укриття. До того ж тут поставили інклюзивну гойдалку для дітей з інвалідністю. 

Наталія Ліщук

спеціалістка з безпеки освітнього середовища Первомайської селищної ради.

У майданчику врахували потреби дітей з інвалідністю 

Усе своє життя я живу в рідному селищі Первомайське. Останні 20 років до повномасштабної війни я була тут власницею продуктового магазину, а з її початком волонтерила — возила місцевим хліб, борошно, інші продукти, а чоловік допомагав людям з евакуацією. 

Згодом мені запропонували посаду у відділі освіти селищної ради — я займаюся місцевими школами та садочками, контролюю облаштування укриттів. 

Також ми з іншими місцевими активістами створили громадську організацію, аби допомагати людям з інвалідністю в нашій громаді. Наприклад, забезпечуємо їх продуктами та засобами гігієни, милицями, кріслами колісними. А ще завдяки фонду «Карітас України» облаштували перший в громаді майданчик, який також доступний для дітей з інвалідністю.

Дітлахи граються на майданчику в Первомайському. Фото: ШоТам

Малечі не було де гратися та проводити час із друзями. У нашій громаді є 13 освітніх закладів, але росіяни їх усі пошкодили. До вторгнення біля будинку культури та сільської ради були майданчик і тенісні столи, проте їх також знищили. Та й батьки боялися відпускати діток гуляти.

Місцеві волонтери допомогли облаштували майданчик

У нашому селищі троє діток з інвалідністю, тому ми хотіли врахувати їхні потреби: встановити інклюзивну гойдалку, на яку можна заїхати на кріслі колісному, а також пісочницю з двома поверхами — верхній саме для дітей з інвалідністю.

Нам виділили 150 тисяч гривень на закупівлю гойдалок та іншого обладнання. Проте насипати пісок, встановити ці гойдалки та все облаштувати допомогли місцеві волонтери лише за місяць після закупівлі. 

Хлопчик, який живе поряд, приходить на майданчик зі своєю мамою. Фото: ШоТам

Новий майданчик відвідують дітки з трьох років, а в теплу пору ми проводимо тут квести й інші активності, аби відволікти малечу від війни. Дітям зараз дуже не вистачає спілкування, тому дорослі мають зрозуміти, як важливо їм це надати.

Якщо кожен з нас піклуватиметься про рідних, сусідів, самотніх, а також дітей, то наша держава точно стане кращою. Зокрема, жителі сіл нашої громади підтримують воїнів — плетуть сітки та передають продукти. Хочу, щоб люди більше працювали з громадськими організаціями, тому завжди запитую в жителів, які вони мають потреби, та залучаю їх до ініціатив. 

Валерій Ліщук

заступник начальника Первомайської селищної військової адміністрації з гуманітарних і відновлювальних питань

«Хочемо, щоб такі майданчики були в усіх селах громади»

Коли створювали дитячий майданчик, наша громада вперше отримала досвід грантової підтримки. Ми не витрачали кошти з місцевого бюджету, адже зараз у громаді мало грошей і багато проблем, тому люди точно критикували б таке рішення. Проте місцева влада виділила для майданчика територію, пісок і транспорт, аби перевезти обладнання.

Росіяни обстріляли всі культурні та освітні заклади нашої громади. Ми хочемо їх відновити, тому співпрацюємо з районною та обласною адміністраціями, а також із благодійними фондами, які нас підтримують і допомагають з відновленням. Наприклад, «Карітас України» відбудовує три житлові будинки.

росіяни зруйнували всі школи та садочки в громаді. Фото: ШоТам

Через повномасштабне вторгнення кількість жителів громади скоротилася вдвічі: тепер тут живе майже 5 тисяч людей. Ми хочемо, щоб вони розуміли, що про них не забули. 

Коли ми нарешті почули на майданчику дитячий сміх, то були щасливими, що наважилися та зробили. Ми зобов’язані допомагати дітям, щоб хоч трохи повернути їм дитинство, яке руйнує росія.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта1 тиждень тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура3 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...