Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

19 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

19-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

19:40

Українські полярники організовують низку онлайн-зустрічей, щоб підтримати всіх українських дітей, які змушені переживати жахи війни.

18:50

Збройні Сил України знищили чергову колону російських танків. Світлини з поля бою оприлюднили на сторінці Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ.

18:30

Парламент Естонії ухвалив рішення закликати країни-члени Організації Об’єднаних Націй до закриття неба над Україною від російського агресора. Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

За його словами, це перше рішення від парламенту країни, що входить до ЄС та НАТО. Стефанчук зазначив, що першим бути складно, однак відповідально та почесно.

18:00

Полк “Азов”, який захищає український Маріуполь від російських загарбників, оприлюднив відео знищення танка та бронемашини росіян. 

17:50

До України їдуть майже 2000 іноземних лікарів, аби допомогти нашим медикам.

17:30

Благодійна організація «Життєлюб» відновила мережу пунктів роздачі безкоштовних обідів у Києві.

16:50

Військовослужбовці територіальної оборони ЗСУ відібрали у російських військових радіолокаційну станцію та вузол зв’язку. Про це повідомили на сторінці Сухопутних військ.

15:20

Після повномасштабного вторгнення російських окупантів більшість звичних для нас речей стали обмеженими. Аби українці змогли забезпечити себе та близьких продуктами харчування, водою, ліками, пальним або вибрати безпечне місце, в Україні створюють онлайн-мапи з актуальною та корисною інформацією. 

ШоТам створив добірку інтерактивних мап, які можуть бути корисними під час війни. 

14:50

Бійці полку “Азов”, які захищають Маріуполь від наступу російських окупантів, ліквідували щонайменше 17 спецпризначенців Головного розвідувального управління Генштабу РФ. 

14:00

Українські активісти вже третю добу блокують у Польщі кордон для російських і білоруських вантажівок.

13:30

В американському місті Лос-Анджелесі з’явилося графіті із зображенням президента Зеленського в національних кольорах. Автор графіті із Зеленським невідомий, однак користувачі пишуть, що малюнок винонаний у стилі відомого британського мураліста Бенксі.

13:00

Один з найбільш титулованих футбольних італійських клубів «Ювентус» підготував та передав Україні гуманітарну допомогу й допоміг евакуювати дітей з гарячих точок у безпечні місця, де малеча зможе безкоштовно тренуватись і проживати.

12:40

Військовослужбовці Збройних сил України влаштували засідку на російських окупантів та розбили колону ворожої техніки.

12:00

Підрозділи Ракетних військ ЗСУ розгромили тилові позиції російської армії в Запорізькій області. Українським військовим вдалося знищити польові бази та склади окупантів

11:00

На спеціальні рахунки Національного банку, відкриті для підтримки української армії та гуманітарної допомоги, перерахували вже понад 11,8 мільярдів гривень.

10:30

Бійці 10-ої гірсько-штурмової бригади Сухопутних військ ЗСУ поділилися відеозаписом з моментом знищення чергового танка російських окупантів.

10:20

Військовослужбовці Збройних сил України та інших формувань, що захищають нашу країну, знищили вже майже 170 російських літаків та гелікоптерів. Крім того, окупанти втратили 389 танків та 150 артилерійських систем.

10:00

Американська компанія Clearview AI передала Міноборони України систему розпізнавання облич для ідентифікації російських загарбників.

09:00

14 березня в Україні святкують День добровольця. Цього дня 2014-го року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон у селищі Нові Петрівці під Києвом для формування першого добровольчого батальйону. Згодом там було сформовано 1-й Батальйон оперативного реагування Національної гвардії ім. Кульчицького.

08:00

Під Мелітополем Збройні Сили України розбили колону окупанта та захопили 200 одиниць ворожої техніки.

Коментарі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися до депутатки по допомогу. Антонюк розповіла, що спочатку сумнівалася в можливості порятунку, але командна робота принесла успіх.

На місце оперативно прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці підрядної організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і безпечно вилучити 44 кажанів. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Євгенія Антонюк нагадала, що всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Опубліковано

У КМДА прийняли проєкт реставрації будинку на вулиці Володимирській, 93. Він розташований у Голосіївському районі Києві, а знають його як «Будинок з комахами» Марії Станіславської.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передають у міській адміністрації.

Як реставруватимуть пам’ятку

Під час перших етапів робіт реставратори захистять будинок від руйнування. Після цього його вже почнуть відновлювати.

Читайте також: У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

«Збереження історичних пам’яток – це не лише питання архітектури, а й нашого культурного обов’язку перед наступними поколіннями. Реставрація житлової будівлі на Володимирській, 93 — це важливий крок для збереження автентичності Києва. Концепція, яку було представлено, враховує збереження ключових історичних елементів пам’ятки та забезпечує її подальшу інтеграцію в сучасне життя міста», — зазначила Марина Соловйова.

Цей прибутковий будинок внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України у червні 2023 року.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: вебсайт КМДА

Коментарі

Читати далі