Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

18 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

18-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

22:00

Російські військові продовжують нищити власну техніку. Цього разу окупанти збили російський безпілотник, який висувався для проведення розвідки на Харківському напрямку. За словами Валерія Залужного, росіяни переплутали його з нашим “Байрактаром”.

21:00

Українські воїни 10-ї Гірсько- Штурмової Бригади виклали у мережу фото трофейної техніки ворога, здобутої за день. Подивитися й порадіти можна тут.

19:10

У мобільному застосунку Дія з’явилося Дія.Радіо.  Про це повідомив міністр транспортної трансформації України у телеграм-каналі.

Тепер разом із Дія.TV можна дивитися марафон з новинами. Там доступне радіо, навіть якщо у місті звичайні радіостанції не працюють. Інструкцію шукайте тут.

19:00

Над Черніговом збили бомбардувальник окупантів. Точна модель літака наразі невідома, але військові запевняють, що він пішов слідом за російським кораблем.

18:50

На Чорнобильській АЕС відновили електропостачання – тепер системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову працюватимуть у штатному режимі, а не від резервного живлення.

18:30

Українці відібрали в окупантів новеньку польову кухню для вищого офіцерського складу РФ.

18:00

Українські військові майже повністю знищили бригаду російських морських піхотинців з Владивостока.

17:30

Київрада збільшила резервний фонд бюджету столиці із 250 млн грн до 1,3 млрд грн. Таке рішення ухвалили під час засідання 13 березня, у якому взяли участь 68 депутатів від усіх фракцій

17:00

Українські військові збили літак російських окупантів над містом Рубіжне, що в Луганській області. Про таке повідомив очільник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

16:45

Литовський гурт The Roop випустив новий сингл Love Is All We Got і присвятив його Україні.

15:30

У Міноборони заявили, що втрати окупантів значно більші, аніж 12 тисяч бійців, як вказано в офіційній статистиці. Утім підрахунок ліквідованих військових РФ – не пріоритетне завдання для української армії. Водночас заступниця міністра запевнила, що «ворога люто знищують».

14:30

Українські військові збили ворожий безпілотний літальний апарат тактичного рівня на Вінниччині.

13:40

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поділився черговим відео зі знищенням російської техніки. Цього разу вдалося знищити танк окупантів. 

13:15

Військовослужбовці Збройних Сил України опублікували світлини танкового підрозділу російської армії, який наші захисники розбили на Чернігівщині.

13:00

Нідерландський діджей Армін ван Бюрен виступив з благодійним концертом у Румунії у суботу, 12 березня. Всі кошти, виручені з заходу, він пожертвує на підтримку Україні.

12:30

Військовослужбовці Національної гвардії України ліквідували диверсійно-розвідувальну групу противника поблизу одного із населених пунктів у районі проведення ООС.

12:00

Військовослужбовці Збройних сил України ліквідували підрозділ 80-го полку російської армії в Чернігівській області.

11:30

Захисники Маріуполя знищили 6 танків та піхоту окупантів, ще 12 росіян – у полоні.

11:10

Спецпризначенці Головного управління розвідки Міноборони похвалилися вдалим “суботником” та завойованими трофеями внаслідок успішного бою в Ірпені, що в Київській області. 

10:50

Україна завоювала рекордні 29 медалей на зимовій Паралімпіаді в Пекіні.

10:30

Українські військові знищили вже понад 150 літаків та гелікоптерів РФ. Крім того, нашим захисникам вдалося ліквідувати понад 12000 бійців російської армії, 374 танки, 1226 бойових броньованих машин та 140 артилерійських систем.

10:00

Прикордонники з бійцями ЗСУ на Харківщині успішно зупинили колону російських окупантів та знищили броньований автомобіль “Тигр”.

09:00

Шеф-кухар Євген Клопотенко зі своєю командою готує їжу для бійців тероборони, а також відкриває нову кухню для для українців, які рятуються.

08:00

За минулу добу 10 Гірсько-Штурмова Бригада захопила комплекс РЕБ противника, який тепер буде працювати проти російських загарбників.

Коментарі

Суспільство

Київ отримав від міста-побратима 55 авто для комунальних служб

Опубліковано

Місто-побратим Лейпциг передало Києву 55 автомобілів різного типу.

Про це повідомляє Віталій Кличко.

Це 50 Volkswagen для комунальних підприємств і 5 Mercedes для бригад «Київтеплоенерго», які швидко реагують на аварії та надзвичайні ситуації, зокрема після ракетних атак.

З 2022 року Лейпциг, за підтримки німецького уряду та польських партнерів, також передав Києву пожежні авто, швидкі, вантажівки, генератори та гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, що харківська область отримала 179 генераторів для підтримки критичної інфраструктури.

Також ми повідомляли, як робити бізнес доступним: в Києві пройшла подія, присвячена безбарʼєрності.

Фото: Віталій Кличко.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові реставрують унікальний 100-річний ліхтар у будинку-пам’ятці (ФОТО)

Опубліковано

У Львові на вулиці Коновальця, 11б, почали реставрацію унікального світлового ліхтаря в коридорі першого поверху — повідомляють мешканці будинку. Ліхтар є частиною будинку-пам’ятки архітектури.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Деталі

Фахівці вже демонтували пошкоджені вітражі, які відправили до майстерні для реставрації. Матеріали для робіт надало ЛКП «Львівський ліхтар», а сама реставрація проводиться під керівництвом відомої фахівчині Марії Шумської-Барвінок.

Читати також: На Старовокзальній демонтували понад 100 незаконних рекламних конструкцій (ФОТО)

Мешканці будинку самі ініціювали відновлення та зібрали кошти. Важливо, що до реставраційних робіт залучили ветеранів, що сприяє їхній адаптації до мирного життя. Ліхтар після відновлення додатково підсвітять, що покращить освітлення коридору та додасть краси інтер’єру.

Роботи триватимуть близько місяця.

Нагадаємо, що у Києво-Печерській лаврі відкрили виставку про Івана Мазепу з унікальними експонатами.

Фото: Львівська міська рада.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Допомагати тваринам може кожен — чи знаєте ви, як саме? Перевірте себе! (тест)

Опубліковано

До Всесвітнього дня тварин ШоТам підготував тест за публікаціями UAnimals та ЗооПатрульUA.

1. Уявімо, що ви давно мрієте про домашнього улюбленця. Де його взяти, якщо таки наважилися?

ЗооПатрульUA
Правильно! Неправильно!

Зоозахисники наголошують: тварина — не товар і не подарунок. Це жива істота, і якщо ви вирішили завести її вдома, треба зважити усі «за» та «проти». Наприклад, порахувати, скільки часу ви готові приділяти тварині, чи є у вас можливість повноцінно її вигулювати, якщо йдеться про собаку, та чи маєте ви кошти, аби оплачувати їжу та медичні послуги. Якщо так, то найкращим варіантом буде взяти тварину з притулку — так стверджують люди з руху #НеКупуйПрихисти, які вже адоптували тварин. Ви зможете врятувати життя кота або собаки, які з різних причин опинилися на вулиці. У притулку тварин зазвичай лікують, вакцинують, каструють чи стерилізують. А якщо чотирилапий має певні захворювання чи особливості, то працівники обов'язково про це попереджають.

2. Якщо ви не взяли тварину з притулку, а знайшли на вулиці й вирішили прихистити, то чим її годуватимете в перші дні?

Фото: UAnimals
Правильно! Неправильно!

Якщо тварина довго жила на вулиці, то найімовірніше в неї були періоди голоду. Таких тварин не можна перегодовувати, адже це може навіть спричинити смерть. Варто давати їм їжу, яка легко перетравлюється, а також поїти великою кількістю води — з розрахунку 50 мілілітрів на кілограм маси тіла.

3. Що далі варто обов'язково зробити з твариною, яку ви знайшли та прихистили?

Фото: ЗооПатрульUA
Правильно! Неправильно!

Найкраще почати з профілактичного огляду в клініці. Ветеринари перевірять здоров’я вашого улюбленця, призначать йому вакцинації та препарати для обробок від кліщів і паразитів.

4. А чи взагалі гуманно тримати собаку на ланцюгу біля будинку?

Фото: UAnimals
Правильно! Неправильно!

У UAnimals наголошують: ланцюг змушує тварину сидіти в обмеженому просторі. Їсти, пити та ходити до туалету їй доводиться на одній маленькій території. Якщо миска з водою перекинеться, пес страждатиме від спраги, доки не прийде людина. А якщо йому немає, де сховатися від сонця, то він може отримати тепловий удар. Взимку ж це додатковий ризик обморозити тіло та лапки. Окрім цього, ланцюг може заплутатися, пошкодити шкіру, скалічити шию та хребет. Відсутність контакту з людьми й іншими собаками робить пса тривожним та агресивним. У разі загрози собака не може втекти, тому нападає на незнайому тварину чи людину, що випадково зайшла на його територію — жертвами часто стають діти. Також у зоні бойових дій собака без ланцюга має більше шансів врятуватися та вижити.

5. Скажімо, ви адоптували тварину, нагодували й відвідали з нею ветлікаря. Вона сита, живе з вами в будинку в любові та турботі. Але тут починається повітряна тривога. Як подбати про улюбленця?

Фото: ЗооПатрульUA
Правильно! Неправильно!

Фахівці ЗооПатрулюUA радять бути лагідними до тварини, пригостити її улюбленим смаколиком або дати седативний засіб (за попередньої консультації з лікарем). Ще можна використати метод обмотування шарфом — зав’язати його по тілу так, аби на спині чотирилапого утворилася літера Х. Також зоозахисники радять не заважати тварині, коли вона хоче кудись заховатися, адже нею керує інстинкт самозбереження — звісно, якщо це місце є безпечним для її життя.

6. Та найкраще рішення в разі небезпеки — спуститися в укриття. Що робити, якщо охоронці укриттів чи сусіди проти того, аби ви перебували там зі своїм домашнім улюбленцем?

Фото: UAnimals
Правильно! Неправильно!

У грудні минулого року юристки організації UAnimals звернулися до Міністерства внутрішніх справ з пропозицією оновити наказ від 2018 року і дозволити людям спускатися в укриття з тваринами. Міністерство виконало це прохання, тому з 10 січня 2024 року люди мають право ховатися від обстрілів разом зі своїми улюбленцями, і всі спроби примусити вас залишити тварину поза укриттям є незаконними.

7. Тривога закінчилася й настав час гуляти. Під час прогулянки ви раптом бачите жорстоке ставлення до тварини її власника. Що робити в такому разі?

Фото: ЗооПатрульUA
Правильно! Неправильно!

Жорстока поведінка з тваринами є злочином. За статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, власник, який жорстоко поводиться з твариною, повинен сплатити штраф. Також у нього можуть забрати його тварину.

8. Скажімо, ви хотіли б мати чотирилапого з притулку, але ще не готові до цього кроку. Що можна зробити просто зараз, аби підтримати безхатніх тварин?

Фото: ЗооПатрульUA
Правильно! Неправильно!

Кожен з нас може допомагати тваринам, навіть якщо ми не є їхніми власниками. Підписуйтеся на сторінки притулків, яким можете допомогти будь-яким способом, і пропагуйте гуманне поводження з тваринами.

Допомагати тваринам може кожен — чи знаєте ви, як саме? Перевірте себе! (тест)
Сподіваємося, ви дізналися більше про допомогу тваринам! Відправляйте цей тест друзям, аби і вони дізналися щось нове.
Ви щось знаєте про допомогу тваринам. Сподіваємося, ви дізналися ще більше! Відправляйте цей тест друзям, аби і вони перевірили себе.
Чудовий результат! Діліться ним з друзями та відправляйте цей тест, аби і вони перевірили свої знання.

Поділіться своїми результатами:

Читайте також: Тисячі врятованих життів. Як львівський притулок опікується тваринами, що стали переселенцями

Коментарі

Читати далі