Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

18 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

18-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

22:00

Російські військові продовжують нищити власну техніку. Цього разу окупанти збили російський безпілотник, який висувався для проведення розвідки на Харківському напрямку. За словами Валерія Залужного, росіяни переплутали його з нашим “Байрактаром”.

21:00

Українські воїни 10-ї Гірсько- Штурмової Бригади виклали у мережу фото трофейної техніки ворога, здобутої за день. Подивитися й порадіти можна тут.

19:10

У мобільному застосунку Дія з’явилося Дія.Радіо.  Про це повідомив міністр транспортної трансформації України у телеграм-каналі.

Тепер разом із Дія.TV можна дивитися марафон з новинами. Там доступне радіо, навіть якщо у місті звичайні радіостанції не працюють. Інструкцію шукайте тут.

19:00

Над Черніговом збили бомбардувальник окупантів. Точна модель літака наразі невідома, але військові запевняють, що він пішов слідом за російським кораблем.

18:50

На Чорнобильській АЕС відновили електропостачання – тепер системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову працюватимуть у штатному режимі, а не від резервного живлення.

18:30

Українці відібрали в окупантів новеньку польову кухню для вищого офіцерського складу РФ.

18:00

Українські військові майже повністю знищили бригаду російських морських піхотинців з Владивостока.

17:30

Київрада збільшила резервний фонд бюджету столиці із 250 млн грн до 1,3 млрд грн. Таке рішення ухвалили під час засідання 13 березня, у якому взяли участь 68 депутатів від усіх фракцій

17:00

Українські військові збили літак російських окупантів над містом Рубіжне, що в Луганській області. Про таке повідомив очільник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

16:45

Литовський гурт The Roop випустив новий сингл Love Is All We Got і присвятив його Україні.

15:30

У Міноборони заявили, що втрати окупантів значно більші, аніж 12 тисяч бійців, як вказано в офіційній статистиці. Утім підрахунок ліквідованих військових РФ – не пріоритетне завдання для української армії. Водночас заступниця міністра запевнила, що «ворога люто знищують».

14:30

Українські військові збили ворожий безпілотний літальний апарат тактичного рівня на Вінниччині.

13:40

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний поділився черговим відео зі знищенням російської техніки. Цього разу вдалося знищити танк окупантів. 

13:15

Військовослужбовці Збройних Сил України опублікували світлини танкового підрозділу російської армії, який наші захисники розбили на Чернігівщині.

13:00

Нідерландський діджей Армін ван Бюрен виступив з благодійним концертом у Румунії у суботу, 12 березня. Всі кошти, виручені з заходу, він пожертвує на підтримку Україні.

12:30

Військовослужбовці Національної гвардії України ліквідували диверсійно-розвідувальну групу противника поблизу одного із населених пунктів у районі проведення ООС.

12:00

Військовослужбовці Збройних сил України ліквідували підрозділ 80-го полку російської армії в Чернігівській області.

11:30

Захисники Маріуполя знищили 6 танків та піхоту окупантів, ще 12 росіян – у полоні.

11:10

Спецпризначенці Головного управління розвідки Міноборони похвалилися вдалим “суботником” та завойованими трофеями внаслідок успішного бою в Ірпені, що в Київській області. 

10:50

Україна завоювала рекордні 29 медалей на зимовій Паралімпіаді в Пекіні.

10:30

Українські військові знищили вже понад 150 літаків та гелікоптерів РФ. Крім того, нашим захисникам вдалося ліквідувати понад 12000 бійців російської армії, 374 танки, 1226 бойових броньованих машин та 140 артилерійських систем.

10:00

Прикордонники з бійцями ЗСУ на Харківщині успішно зупинили колону російських окупантів та знищили броньований автомобіль “Тигр”.

09:00

Шеф-кухар Євген Клопотенко зі своєю командою готує їжу для бійців тероборони, а також відкриває нову кухню для для українців, які рятуються.

08:00

За минулу добу 10 Гірсько-Штурмова Бригада захопила комплекс РЕБ противника, який тепер буде працювати проти російських загарбників.

Суспільство

Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Опубліковано

У межах реформи профільної середньої освіти (10–12 класи) в Україні планують сформують мережу академічних та професійних ліцеїв. Старша профільна школа професійного спрямування буде функціонувати на базі вже існуючих профтехів й закладів фахової передвищої освіти.

Про це розповів заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній в інтерв’ю “Новій українській школі”.

“Старша профільна школа професійного спрямування (тобто профільна освіта зі здобуттям спеціальності) відбуватиметься на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти й закладів фахової передвищої освіти, які функціонують уже зараз.

На відміну від трансформації змісту старшої профільної школи академічного спрямування, де ще потрібно створити мережу закладів, розробити нові академічні профілі та програми, у професійному спрямуванні система вже функціонує, – сказав Завгородній.

За його словами, трансформація змісту в професійних ліцеях (або коледжах) стосуватиметься академічного складника навчання.

Зокрема, загальноосвітні предмети у професійних ліцеях та коледжах планують пов’язати із професіями, які обрали учні.

Йдеться про обов’язкові загальноосвітні предмети, як-от українська мова, історія України тощо. Нині їх викладають так само як у звичайних школах.

Однак у МОН вважають, що ці дисципліни варто трансформувати відповідно до професійного спрямування.

“Наприклад, створити окремий курс хімії спеціально для кухарів, а не просто викладати загальну хімію, як обов’язковий предмет раз на тиждень. Якщо ж учні вивчатимуть, як хімія може знадобитися їм під час різних процесів на кухні, то краще розумітимуть, навіщо вона їм потрібна. Так і з іншими професіями.

З таким підходом може вивчатися й іноземна мова, яку викладатимуть більш поглиблено з огляду на притаманну для тієї чи тієї професії лексику”, – пояснює Дмитро Завгородній.

Він також вважає, що курс “Основи підприємництва та економічної теорії” варто вивчати на реальних прикладах, пов’язаних із професією.

“Якщо в навчальних програмах, на заняттях сфокусуватися на тому, що дійсно варто знати людині для своєї майбутньої професії, у неї з’явиться розуміння, навіщо це вчити”, – додає Завгородній.

Нагадаємо, на Київщині відкрили центр для дітей.

Фото: Ірини Троян

Читати далі

Суспільство

Українці створили гру про життя у харківському метро під час війни

Опубліковано

Українська студія Brenntkopf Studio Kharkiv створила гру Twenty-second: Stories of Underground Kharkiv про життя людей у метро під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Про це повідомляє store.steampowered

Гра має українське озвучення та субтитри англійською, французькою, італійською, німецькою та польською мовою. Її можна придбати у Steam за 50 гривень.

Гравець виступає в ролі вчителя історії, який впродовж шести днів у метро має готуватись до уроків, облаштовувати місця прихистку, брати участь в житті станції та допомагати іншим.

Щоб покращити якість зображення та створити прозорі текстури, розробники використали штучний інтелект. А деякі зображення обробили за допомогою художніх фільтрів.

Читайте також: Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Нагадаємо, у застосунку “Київ Цифровий” стартувало опитування щодо ментального здоров’я містян.

Фото: store.steampowered

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі