

Суспільство
15 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
15-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
19:40
Сили спеціальних операцій захопили ще один російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс “Панцирь-С1”.
19:30
На півночі Чернігівської області українські військові дали відсіч російським окупантам та захопили 10 робочих танків, бойову броньовану машину та зенітно-ракетний комплекс.
19:15
Українські військові ліквідували гвардії майора Бурлакова Андрія Петровича, який очолював розвідний полк окупантів. Про таке повідомив український журналіст та речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук.
19:00
Найбільша у світі онлайн-платформа для пошуку автомобільних попутників BlaBlaCar заявила про підтримку України та повний вихід з російського ринку. Відповідну заяву оприлюднили на сайті компанії.
18:20
Зведений загін українських прикордонників та бійців ЗСУ відбив атаку російських окупантів у Луганській області. За даними ДПСУ, піхота противка втратила щонайменше 10 бійців. Ще двоє окупантів здалися в полон української армії.
17:50
Серед добровольців із Об’єднаного Королівства, які вирушили воювати за Україну, – син британської депутатки та колишній спецназівець Королівської морської піхоти з п’ятирічним досвідом Бен Грант.
17:30
До України прибув медик з Великої Британії, щоб допомагати лікувати поранених під час війни. Про це написав у фейсбуці місцевий житель Віктор Громовий.
Саме він зустрів британського медика в центрі Львова. Молодий медик розповів, що вже проїхав 3500 км, але його головна мета – доїхати до Києва.
16:50
Генштаб ЗСУ показав ювелірну роботу «Байрактара» проти ракетного комплексу ворога.
16:20
10-та Гірсько- Штурмова Бригада ЗСУ збила літак Су-25 окупантів.
15:40
Вашингтон виділить $50 млрд на гуманітарну допомогу українцям, які потерпають від російської агресії.
15:10
Британське королівське подружжя — принц Вільям та його дружина герцогиня Кетрін — відвідали у Лондоні Український культурний центр, де волонтери збирають пожертвування для постраждалих під час війни українців.
14:50
На спеціальний рахунок Національного банку, відкритий для підтримку української армії та гуманітарну допомогу, перерахували вже 11,3 мільярдів гривень.
14:00
Міністерство цифрової трансформації України запускає у Telegram чатбот «єВорог».
«Якщо ви бачите російську техніку або окупантів, то надсилайте точну геолокацію їх розташування, а також фото та відео. Для цього потрібно буде підтвердити особу через програму «Дія», – пояснили в Мінцифри.
13:30
За минулу добу ЗСУ завдали не менше 7 потужних ударів по противнику, знищено 2 командири полку ЗС РФ. Це сталося у напрямах Броварів, Ізюму, Миколаєва, Нікополя та Кривого Рогу, куди ворог направив окремі батальйонні групи.
13:00
Бійці Збройних Сил України звільнили від російських загарбників село Мощун, що в Бучанському районі Київської області. Про це повідомили в оперативній довідці від Міністерства оборони України.
12:40
Українські військовослужбовці знищили дивізіон російських ракетних комплексів “Іскандер-М”, якими окупанти обстрілювали цивільне населення.
“Іскандер-М” – російський ракетний комплекс класу земля-земля, здатний вражати балістичними ракетами цілі на відстані щонайменше 500 кілометрів. Окупанти також мають окрему модифікацію комплексу, яка дозволяє пускати крилаті ракети. Серед ключових цілей комплексу – системи ППО, літаки та гелікоптери, командні пункти та об’єкти цивільної інфраструктури. Таку техніку РФ використовувала в Грузії та Сирії.
11:40
На Київщині українські військовослужбовці зуміли захопити російську спецапаратуру разом із документацією, що дозволить розшифровувати інформацію окупантів.

11:15
Українські військові продовжують використовувати безпілотники Bayraktar для знищення техніки російських окупантів. Чергове відео оприлюднили на сторінці Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України.
10:55
Українські військовослужбовці ліквідували російського полковника А. Захарова, який командував танковим полком окупантів. Ліквідувати офіцера РФ вдалося під час боїв у Броварському районі Київської області, повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони.
10:30
Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний опублікував відео знищення російських танків поблизу селища Бородянка, що на Київщині. Відеозапис генерал опублікував на своїй сторінці в Facebook.
10:15
У ЗСУ розповіли про втрати російських окупантів станом на ранок 10 березня. Це, зокрема, понад 12 тисяч бійців, 29 засобів ППО, 1105 броньованих бойових машин, 335 танків та 123 гармати.
09:30
За 2 тижні повномасштабної війни з російського ринку вийшло близько 100 американських компаній-гігантів, які демострують справжнє моральне лідерство. Про це повідомляє посол України в США Оксана Маркарова.
09:00
Збройні Сили України здійснили контратаку під Києвом і знищили 5 ворожих танків.
08:50
За минулу добу, 9 березня, захисники Маріуполя знищили 4 російські танки, 1 БМП, а також знищили та пошкодили ще 11 одиниць ворожої броньованої техніки.
08:30
В Україну приїхала нова партія комплектів супутникового інтернету Starlink від Ілона Маска.
Суспільство

11 червня 2025 року в Букінгемському палаці відбулася зустріч короля Великої Британії Чарльза ІІІ з керівницею Центру громадянських свобод Олександрою Матвійчук, яка отримувала Нобелівську премію миру.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці королівської родини.
Під час зустрічі обговорили виклики, з якими стикається українське громадянське суспільство під час війни, а також роль міжнародної підтримки у фіксації воєнних злочинів і відновленні справедливості.
Читайте також: У Празі на підтримку України встановили Дзвін Свободи, відлитий із російської зброї (ФОТО)
Центр громадянських свобод — українська правозахисна організація, яка з 2007 року займається захистом прав людини, розвитком демократії та підтримкою громадянського суспільства. 7 жовтня 2022 року центр став першим в історії України лавреатом Нобелівської премії миру.
Місією центру є просування цінностей прав людини, демократії та солідарності в Україні й світі заради реального утвердження принципу людської гідності.
Раніше правозахисниця Олександра Матвійчук стала лавреаткою премії «За правильний спосіб життя», також відомої як альтернативна Нобелівська премія.
Нагадаємо, що лавреати Нобелівської премії відвідали Київ і Харків задля підтримки українців.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка королівської родини
Суспільство

Напередодні річниці загибелі спецпризначенця Ігоря Замоцького з Кропивницького його родина, побратими та друзі здійснили сходження на Говерлу. Це була мрія Ігоря з дитинства, яку він не встиг реалізувати за життя.
Про це повідомили в «Суспільне Кропивницький».
Здійснення мрії захисника
Мати Ігоря Тетяна Замоцька розповіла про бажання свого сина:
«Батько його підняв на підвіконня й каже: “Дивись, он видно верхівку гори”. Назва гори — Говерла. А Ігор: “Я хочу на Говерлу, я хочу на Говерлу”. І батько йому пообіцяв: “Синку, коли підростеш, ти обов’язково піднімешся і, це буде твоя вершина”. Коли він підріс і став на захист України, ця мрія в нього залишилась».
Ідея піднятися на найвищу вершину України виникла у близьких, аби вшанувати пам’ять захисника. Разом з мамою, тіткою, сестрою, бойовими товаришами та друзями Ігоря вони встановили на вершині прапор зі світлиною військового та стрічками зі словами, які не встигли сказати за життя. Там також зʼявилася памʼятна табличка з QR-кодом, що веде на сторінку про Ігоря.
Читайте також: Звільнений з полону 24-річний боєць зняв свій портрет з Алеї зниклих безвісти на Буковині
Про Ігоря Замоцького
Ігор народився у 1997 році, служив у військах спецпризначення з 2016-го. З початком повномасштабного вторгнення був старшим оператором групи. У 2024 році йому посмертно присвоїли звання Героя України.
Він загинув 8 червня 2023 року під час бойового завдання на Донеччині, прикривши побратимів ціною власного життя. Йому було 25 років.
На його честь у Кропивницькому перейменували одну з вулиць, а 2 червня 2025 року встановили меморіальну дошку.



Нагадаємо, що підписники Лачена за пів дня зібрали на протез для бійця 3-ї ОШБр: «Моня» повертається у військо.
Фото: сайт «Суспільне Кропивницький»
Суспільство

Київська міська прокуратура домоглася повернення у комунальну власність садиби 1898 року на Вознесенському узвозі, 25–27. У її дворі розташовані Вознесенські печери — об’єкт археологічної спадщини, який у 2023 році додали до офіційного Переліку памʼяток міста Києва.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
Ще у 2019 році приватна компанія оформила право власності на будівлю за «туалетною схемою». Після цього зареєструвала за собою земельну ділянку, площа якої вдесятеро перевищувала площу приміщення. Цю землю планували використати під нове будівництво.
Шевченківський суд скасував незаконну реєстрацію. Завдяки цьому ділянку з садибою та печерами повернули у власність громади міста.
Вознесенські печери є частиною одного з найбільших печерних комплексів Києва — як за кількістю підземних галерей, так і за їхньою загальною протяжністю.
Читайте також: На Подолі встановили нову мініскульптуру, присвячену київським торговцям: де шукати (ФОТО)




Нагадаємо, що фундаменти палацу Розумовського внесли до списку нерухомих пам’яток України.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Дмитра Перова