Суспільство
13 українських проєктів змагатимуться за міжнародну архітектурну премію від ArchDaily
13 українських проєктів претендують на на відзнаку світової архітектурної премії Building of the Year 2023.
Про це пише bzh.life.
Українські проєкти представлені у восьми з п’ятнадцяти номінацій. Проголосувати за них можна до 15 лютого, а вже 23 лютого журі оголосять переможців.
House among the Pines. Будинок серед сосен
Це проєкт від ArchObraz. Він став претендом у 2-х номінаціях: Best Applied Products та Houses. У основі проєкту булинок у передмісті Дніпра, який вписаний у місцевість лісу без втручання у природний ландшафт.
Проголосувати можна тут і тут.
Residence in the Garden of Rocks. Резиденція у саду скель
Авторами цього проєкту стали Palamarchuk Architects. У основу проєкту, який представлений у Best Applied Products та Houses, поклали вже існуючий будинок, який власник не добудував до кінця. Натомість він зосередився на навколишньому середовищі. Споруду дещо видозмінили за допомогою будівельних матеріалів, а поруч із нею створили витончений міні-парк зі скульптурами.
Підтримати проєкт можна за цим посиланням, а також тут.
Chernobyl Journey Exhibition. Чорнобиль. Подорож
Це проєкт від balbek bureau, який представлений у номінації Cultural Architecture. Це мультимедійна виставка, яку присвятили 35-й річниці аварії на Чорнобильскі АЕС. Мета – сформувати нові погляди на цю трагедію крізь призму VR та інших експонатів. Побачити виставку можна в головному павільйоні НВК Експоцентр України в столиці України.
Проголосувати за проєкт можна за посиланням.
128 Comfort Town Coffee Shop
Це проєкт від berezen studio, який представлений у номінаціях Hospitality Architecture та Interior Architecture. Café 128 CT – перший заклад мережі. Він розташований на лівому беерзі столиці. Тут фасади з високими вікнами, можна побачити незвичайні рішення щодо матеріалів, а також керамічні бра в інтер’єрі.
Проголосувати можна тут і тут.
Grand Emily Hotel Lobby
Авторами проєкту виступили архітектори з YOD Group. Проголосувати за нього модна у номінації Hospitality Architecture. Цей готель є частиною нового курорту в місті Винники поблизу Льова під назвою Emily Resort. У центрі композиції величезне дерево, яке проходить через 5 поверхів. Воно поєднане з обшивкою на стінах, металевими елементами дизайну, тощо.
Проголосувати за проєкт можна за посиланням.
Deep Bar
Ще один проєкт від YOD Group у тій же самій номінації. Це один із закладів у місті Дніпро. У ньому є кафе та флористичний магазин. Увесь простір заповнений різноманітними інсталяціями. Всередині панує камерна атмосфера та є бар із лаунжсидіннями.
Проголосувати можна тут.
Virgin Izakaya Bar Odesa
Проєкт створили у Yodezeen. Представлений він у номінації Interior Architecture. Це заклад у історичній будівлі в центрі Одеси. Споруда представляє неокласицизм. Всередині можна побачити унікальні елементи декору, які не мають аналогів. Історичні фасади під час зміни внутрішьного простору команда архітекторів зберегла.
Проголосувати можна за посиланням.
Wood and Glass Villa
Авторами виступили архітектори з Karlikova Architects. Підтримати їх можна голосування у номінації House. Wood and Glass Villa – заміська вілла прямісінько в лісі біля пляжу Київського водосховища. Основний функціонал – проведення вечірок.
Підтримати проєкт можливо тут.
Kerala House
Створений зусиллями команди з SHOVK. Представлений у номінації Houses. Це невеличкий будинок, який складається двох поверхів. Усередині є спальні, дитяча кімна, кухня та вітальна. Можна відвідати й невеличку сауну. Поруч на ділянці зимовий сад.
Проголосувати можна тут.
Inventor Landscape
Проєкт від KYB Architects представлений одразу в 2-х номінаціях: Public & Landscape Architecture та Sports Architecture. Дизайн створювали для київської школи. Це мало допомогти зробити її неповторною.
Проголосувати можна тут і тут.
Memorial to the Heavenly Hundred Heroes
Цей меморіал присвячений героям Небесної Сотні. Він розташований у історичній частині Львова. Авторами виступили Guess Line Architects. Проголосувати за проєкт можна в номінації Religious Architecture. У центрі композиції площа зі стелами, яка символізує пам’ять про загиблих.
Підтримати проєкт своїм голосом можна тут.
Taiu Ice Cream Shop
Проєкт від Sivak+Partners Studio представлений у номінації Hospitality Architecture. Це заклад, у якому можна замовити морозиво і соки. Ідея закладу проста – інтер’є тане, як і власне морозиво.
Проголосувати можна за посиланням.
Pizzeria Pomidoros BT
Автором виступили архітектори з Paliychuk Olga Design. Це піцерія в місті Біла Церква Київськох області. Це мінімалістичний простір, який намагалися зробити якомога комфортнішим для відвідувачів. У інтер’єрі чимало металевих частин меблів.
Проголосувати можна тут.
Нагадаємо, в Україні презентували Альбом безбар’єрних рішень – перший посібник з безбар’єрного проєктування міст для архітекторів.
Крім того, українські архітектори із Дніпра — Сергій Дербін та Олексій Ятін — розробили вуличний модуль-укриття Dot, який можна використовувати для захисту військових і цивільних.
Фото: bzh.life.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі