Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 вистав, які варто подивитись у червні в театрах Києва

Опубліковано

Камінгаут у селі після перемоги України та любовне зізнання Києву, історія про ревнощі та помста конотопської відьми. ШоТам підготував добірку театральних вистав, які варто подивитися в червні у столичних театрах.

«Украдене щастя»

Камерна вистава Тетяни Авраменко за твором Івана Франка не про «жіночу неволю», а радше про тих, у кого вкрали майбутнє, та трагічні спроби «повернути минуле». Проблема полягає не стільки у виборі, скільки у його наслідках. Проте, можливо, прийняття незворотності зробить цю ношу легшою.

Подивитися можна у  Київському академічному театрі ляльок, вулиця Михайла Грушевського, 1-А, метро «Майдан Незалежності».

Прем’єра відбудеться 20 та 21 червня в Національному академічному театрі оперети, вулиця Велика Васильківська, 53/3, метро «Олімпійська».

Читайте також: Івано-Франківський драмтеатр готується провести Шекспірівський фестиваль: подробиці

«Ти мене чуєш..?»

Це вистава за п’єсою Анни Галас «Хроніки евакуйованого тіла і загубленої душі», яка була створена після початку повномасштабної війни у 2022 році й увійшла в короткий список фестивалю нової драматургії Reboot Festival у Лондоні. Режисерка Альона Аль Юсеф зі своєю акторською командою поставила її під час драма-спринту «Жива антологія» в Києві 15–17 грудня 2023 року за випадковим жеребкуванням, а далі продовжила переосмислювати.

Прем’єра відбудеться 8 і 9 червня в Театрі драматургів, вулиця Сагайдачного, 25-Г, метро «Поштова площа».

«Легенди Києва»

Трохи містики в Зеленому театрі, норманська версія Кия, Щека, Хорива та сестри Либідь, подробиці з біографії автора Будинку з химерами Владислава Городецького: як і у інших виставах Наталки Сиваненко, глядач тільки й встигає стежити за змінами подій і декорацій, що зібрані докупи, схожі на оберемок повітряних кульок (які, до речі, теж там є). Історичні факти про Київ для киян у третьому поколінні й українців без київської прописки динамічно збирала драматургиня Катерина Пенькова. Спецпокази до Дня міста вже відбулися, але офіційна прем’єра буде в червні.

Прем’єра відбудеться 9 червня в Театрі на лівому березі, Броварський проспект, 25, метро «Лівобережна».

«Монро»

Історію Мерилін Монро, здається, знають уже всі. Фільм «Білявка», приміром, отримав торік «Золоту малину». Свою версію Монро покаже театральна формація «Перший план», де грають актори з Києва та Маріуполя. Звісно, буде й про особисте життя кіноакторки. Попереджають, що вистава для глядачів старше 18 років.

Прем’єра відбудеться 7 червня в  Театрі на лівому березі, Броварський проспект, 25, метро «Лівобережна».

«Сеанс.13»

Це історія людини, яка наважилась познайомитись із собою, прийняти та полюбити себе такою, яка є, описують у Театрі Лесі Українки. «Поки ти дихаєш і серце твоє б‘ється, що б не трапилось – це крок до себе, можливість зросту, це – нова любов», – коментують там.

Показ відбудеться 22 червня в Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки, вулиця Хмельницького, 5, метро «Театральна». Квитки з’являться у продажу незабаром.

Хто кого хоче? Чорний квадрат?

«ЧК» – це завжди вишукано, дотепно, з перчинкою – про найцікавіше. І цього разу незабутні враження вам подарують неперевершені актори театру Олексій Курилко та Ірина Когут.

Вистава з популярного проєкту «До і Після сексу» розповідає про те, що є близьким кожному – взаємини між жінкою і чоловіком. Випадкові або очікувані зустрічі, неймовірні продовження стосунків, радикальні кроки – усе це буде у гучній виставі. А ще – гарна порція лірики та фірмовий гумор «ЧК», який змусить вас сміятися без упину.

Показ відбудеться 8 червня.

Конотопська відьма

«Конотопська відьма» – гучна прем єра вистави MODERN THEATRE за однойменною сатирично-фантастичною повістю Григорія Квітки-Основ’яненко у постановці Дмитра Рачковського. «… А хто він, той сотник Забрьоха? Так він дурень. Конотопський? Ні, справжній… А Пістряк? Чорт… Теж справжній? А хто його зна… Хіба що відьма…»

Показ відбудеться 8 червня у Центральному будинку офіцерів.

Сильні слабкі жінки

Розумна та красива, незалежна і сильна, енергійна та успішна – такою мріє бачити себе ледь не кожна жінка. Але попри наполегливе прагнення бути самостійною та сильною, настає момент, коли кожна представниця прекрасної статі відчуває потребу у захисті та підтримці сильного, надійного, коханого чоловіка. Саме для таких випадків один гуру-психолог заснував таку собі «Школу дружин», звернувшись до якої можна навчитись бути коханою і щасливою.

Спектакль «Сильні слабкі жінки» в Києві відбудеться 6 червня 2024 року о 18:00 в Центральному будинку офіцерів.

Отелло

До сюжету п’єси Шекспіра безліч разів зверталися колективи театрів світу. Єдина сюжетна та композиційна лінія, яскраві образи героїв, тема боротьби чуттєвого і раціонального ніколи не припинять хвилювати глядача. Свою версію відомої історії пропонує і Театр ім. Лесі Українки. 

Показ відбудеться 27 та 28 червня.

Попередні пестощі

Відчуваєте себе дорослими (звісно, не за паспортом – за станом душі)? – То саме для вас – відверта комедія київського Театру «Чорний Квадрат» з інтригуючою назвою «Попередні пестощі»! На сцені – незрівнянні Олександр Жипецький, Євген Амаріца, Ірина Бондар, Анастасія Іванова та Олександр Розвяков. Відповіді на ці та деякі не менш інтимні запитання шукатимуть актори театру. Вистава буде гарантовано гостро-сексуальною, але – в межах пристойності (хіба що, трохи вульгарності все ж таки залишається). А ще яскрава робота подарує всім щирий сміх, розкаже про кохання і ненависть – через призму живої життєвої іронії. Тож пропустити – неможливо. 

Показ відбудеться 12 червня.

Нагадаємо, у Київському крематорії проведуть реставрацію.

Фото: ШоТам

Суспільство

У Чернігові можна охрестити дитину онлайн

Опубліковано

У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це повідомляє ресурс Cheline.

Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.

Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Чому такий підхід зараз важливий

«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.

Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.

Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).

Фото: Valerii Sorokin.

Читати далі

Суспільство

Україна планує відкрити декілька аеропортів у 2025-му році

Опубліковано

Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.

Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»

Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни

Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.

«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта

Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.

Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.

Фото: ЗУАП.

Читати далі

Суспільство

У Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО)

Опубліковано

Будинок створили на 24 квартири, у яких житимуть поранені переселенці, які проходять реабілітацію в центрі UNBROKEN Ukraine. Житловий комплекс складатиметься з восьми будівель, які будуть повністю інклюзивними.

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації.

Квартири, які передаватимуть мешканцям, будуть із готовим ремонтом, меблями та необхідною технікою. Люди зможуть жити у будинках до року. Під час проживання пацієнти UNBROKEN Ukraine будуть під наглядом лікарів.

Читайте також: У двох школах на Київщині, що пережили окупацію, встановили сонячні електростанції (ФОТО)

Європейська комісія виділила на цей проєкт 19,5 мільйонів євро грантових коштів, а міський бюджет Львова профінансував укриття та утримуватиме будинок.

Львів реалізує проєкт у співпраці з Європейським Союзом та програмою NEFCO in Ukraine «Зелене відновлення України». Програма є частиною масштабного проєкту із забезпечення тимчасового житла для постраждалих від війни.

Нагадаємо, що у Львові на маршрути вийшли екологічні трамваї, отримані від Берліна.

Фото: фейсбук-сторінка ЛОВА

Читати далі

Шопочитати