Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 вистав, які варто подивитись у червні в театрах Києва

Опубліковано

Камінгаут у селі після перемоги України та любовне зізнання Києву, історія про ревнощі та помста конотопської відьми. ШоТам підготував добірку театральних вистав, які варто подивитися в червні у столичних театрах.

«Украдене щастя»

Камерна вистава Тетяни Авраменко за твором Івана Франка не про «жіночу неволю», а радше про тих, у кого вкрали майбутнє, та трагічні спроби «повернути минуле». Проблема полягає не стільки у виборі, скільки у його наслідках. Проте, можливо, прийняття незворотності зробить цю ношу легшою.

Подивитися можна у  Київському академічному театрі ляльок, вулиця Михайла Грушевського, 1-А, метро «Майдан Незалежності».

Прем’єра відбудеться 20 та 21 червня в Національному академічному театрі оперети, вулиця Велика Васильківська, 53/3, метро «Олімпійська».

Читайте також: Івано-Франківський драмтеатр готується провести Шекспірівський фестиваль: подробиці

«Ти мене чуєш..?»

Це вистава за п’єсою Анни Галас «Хроніки евакуйованого тіла і загубленої душі», яка була створена після початку повномасштабної війни у 2022 році й увійшла в короткий список фестивалю нової драматургії Reboot Festival у Лондоні. Режисерка Альона Аль Юсеф зі своєю акторською командою поставила її під час драма-спринту «Жива антологія» в Києві 15–17 грудня 2023 року за випадковим жеребкуванням, а далі продовжила переосмислювати.

Прем’єра відбудеться 8 і 9 червня в Театрі драматургів, вулиця Сагайдачного, 25-Г, метро «Поштова площа».

«Легенди Києва»

Трохи містики в Зеленому театрі, норманська версія Кия, Щека, Хорива та сестри Либідь, подробиці з біографії автора Будинку з химерами Владислава Городецького: як і у інших виставах Наталки Сиваненко, глядач тільки й встигає стежити за змінами подій і декорацій, що зібрані докупи, схожі на оберемок повітряних кульок (які, до речі, теж там є). Історичні факти про Київ для киян у третьому поколінні й українців без київської прописки динамічно збирала драматургиня Катерина Пенькова. Спецпокази до Дня міста вже відбулися, але офіційна прем’єра буде в червні.

Прем’єра відбудеться 9 червня в Театрі на лівому березі, Броварський проспект, 25, метро «Лівобережна».

«Монро»

Історію Мерилін Монро, здається, знають уже всі. Фільм «Білявка», приміром, отримав торік «Золоту малину». Свою версію Монро покаже театральна формація «Перший план», де грають актори з Києва та Маріуполя. Звісно, буде й про особисте життя кіноакторки. Попереджають, що вистава для глядачів старше 18 років.

Прем’єра відбудеться 7 червня в  Театрі на лівому березі, Броварський проспект, 25, метро «Лівобережна».

«Сеанс.13»

Це історія людини, яка наважилась познайомитись із собою, прийняти та полюбити себе такою, яка є, описують у Театрі Лесі Українки. «Поки ти дихаєш і серце твоє б‘ється, що б не трапилось – це крок до себе, можливість зросту, це – нова любов», – коментують там.

Показ відбудеться 22 червня в Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки, вулиця Хмельницького, 5, метро «Театральна». Квитки з’являться у продажу незабаром.

Хто кого хоче? Чорний квадрат?

«ЧК» – це завжди вишукано, дотепно, з перчинкою – про найцікавіше. І цього разу незабутні враження вам подарують неперевершені актори театру Олексій Курилко та Ірина Когут.

Вистава з популярного проєкту «До і Після сексу» розповідає про те, що є близьким кожному – взаємини між жінкою і чоловіком. Випадкові або очікувані зустрічі, неймовірні продовження стосунків, радикальні кроки – усе це буде у гучній виставі. А ще – гарна порція лірики та фірмовий гумор «ЧК», який змусить вас сміятися без упину.

Показ відбудеться 8 червня.

Конотопська відьма

«Конотопська відьма» – гучна прем єра вистави MODERN THEATRE за однойменною сатирично-фантастичною повістю Григорія Квітки-Основ’яненко у постановці Дмитра Рачковського. «… А хто він, той сотник Забрьоха? Так він дурень. Конотопський? Ні, справжній… А Пістряк? Чорт… Теж справжній? А хто його зна… Хіба що відьма…»

Показ відбудеться 8 червня у Центральному будинку офіцерів.

Сильні слабкі жінки

Розумна та красива, незалежна і сильна, енергійна та успішна – такою мріє бачити себе ледь не кожна жінка. Але попри наполегливе прагнення бути самостійною та сильною, настає момент, коли кожна представниця прекрасної статі відчуває потребу у захисті та підтримці сильного, надійного, коханого чоловіка. Саме для таких випадків один гуру-психолог заснував таку собі «Школу дружин», звернувшись до якої можна навчитись бути коханою і щасливою.

Спектакль «Сильні слабкі жінки» в Києві відбудеться 6 червня 2024 року о 18:00 в Центральному будинку офіцерів.

Отелло

До сюжету п’єси Шекспіра безліч разів зверталися колективи театрів світу. Єдина сюжетна та композиційна лінія, яскраві образи героїв, тема боротьби чуттєвого і раціонального ніколи не припинять хвилювати глядача. Свою версію відомої історії пропонує і Театр ім. Лесі Українки. 

Показ відбудеться 27 та 28 червня.

Попередні пестощі

Відчуваєте себе дорослими (звісно, не за паспортом – за станом душі)? – То саме для вас – відверта комедія київського Театру «Чорний Квадрат» з інтригуючою назвою «Попередні пестощі»! На сцені – незрівнянні Олександр Жипецький, Євген Амаріца, Ірина Бондар, Анастасія Іванова та Олександр Розвяков. Відповіді на ці та деякі не менш інтимні запитання шукатимуть актори театру. Вистава буде гарантовано гостро-сексуальною, але – в межах пристойності (хіба що, трохи вульгарності все ж таки залишається). А ще яскрава робота подарує всім щирий сміх, розкаже про кохання і ненависть – через призму живої життєвої іронії. Тож пропустити – неможливо. 

Показ відбудеться 12 червня.

Нагадаємо, у Київському крематорії проведуть реставрацію.

Фото: ШоТам

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: