Суспільство
10-річний хлопчик зі Швейцарії збирає кошти на допомогу ЗСУ (ВІДЕО)
10-річний Марк народився і живе у Швейцарії. Його мама – українка, тому хлопчик не міг лишатися осторонь, коли почалося повномасштабне вторгнення. Він придумав кулінарні марафони, завдяки яким зібрав 117 000 гривень для українських військових.
Історію 10-річного Марка розповідає ШоТам.
Марк живе в місті Бюлах, але кілька разів був у Львові, рідному місті його мами. Хлопчик ледь не з пелюшок почав проводити кулінарні експерименти на кухні.
У 5 років приготував першу страву – піцу, а згодом захопився блогом Євгена Клопотенка. Кілька років тому кухар перейшов на українську мову, і Марк перестав його розуміти.
«Я хотів вивчити українську мову, щоб його розуміти. Я довго вивчав українську мову – 2 роки. Тепер я вмію розмовляти українською мовою», – розповідає хлопчик.
З початком вторгнення батьки Марка почали давати благодійні концерти та збирали кошти на допомогу Україні. Хлопчик також хотів долучитися до допомоги і вирішив готувати. Він пригощав борщем швейцарців за донат для України.
«Я готував мій сімейний рецепт борщу від моєї прабабусі. Швейцарцям дуже сподобалася страва. Вони теж часто говорили, що вони взагалі не люблять буряковий суп, але ось такий суп вони дуже люблять», – каже Марк.
Дивіться відео: Як українці підтримали родину з Павлограда, чий дім зруйнувала ворожа атака
Хлопець назбирав 40 тисяч гривень і вислав гроші в один із благодійних фондів. А згодом написав листа однокласникам з пропозицією допомогти українським дітям.
«Я написав моїм однокласникам, що ви можете допомогти Україні тим, що ви прийдете до нас додому і дасте гуманітарну допомогу. І потім ми зібрали 100 коробок гуманітарної допомоги. Це були крекери, іграшки, памперси, різні речі для дітей», – розповідає хлопець.
Коли Євген Клопотенко проводив благодійні вечері у Швейцарії, Марк допомагав йому готувати. А потім організував кулінарні марафони в соцмережі на допомогу українським захисникам.
У першому марафоні хлопчик викладав кулінарні рецепти на сторінці в соцмережі. Приєднатися до закритої сторінки можна було за донат, і так вдалося назбирати 45 тисяч гривень. На другий марафон Марк зібрав друзів, і вони разом ділилися різними рецептами вареників.
«Назбирали на цілий дрон, який полетів до 72-ї механізованої бригади імені Чорних Запорожців», – Анна Савицька, мама Марка.
Тепер Марк запрошує приєднуватися всіх до третього марафону, щоб допомагати ЗСУ та дізнатися нові смачні рецепти. У майбутньому хлопчик мріє стати кухарем і відкрити власні ресторани, а зараз хоче лише одного.
«Я мрію, щоб війна закінчилася, щоб Україна перемогла. І щоб на світі був мир», – додає Марк.
Раніше ми розповідали, як британець продав все майно заради ЗСУ і переїхав до України.
Також ШоТам розповідав, як кримськотатарський кераміст творить заради Перемоги і допомагає ЗСУ.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі