Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 найцікавіших фільмів цьогорічного Docudays

Опубліковано

З 31 травня по 9 червня в Києві відбудеться ХХІ Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA, який презентує понад 60 фільмів з 30 країн світу. У програмі заплановано показ 19 українських картин. Тема цьогорічного фестивалю прозвучить як “10 років триденної війни, яка триває три сторіччя” і буде приурочена до питань історичної пам’яті та її крихкості.

Редакція ШоТам зібрала 10 фільмів, на які точно варто звернути увагу!

“Трішки чужа” Світлана Ліщинська

Опис:
Ця стрічка є важливою та надзвичайно актуальною історією, яка розповідає про чотири покоління українок з однієї сім’ї. Кожна з них досліджує руйнування своєї національної ідентичності через повномасштабне вторгнення Росії.

“Трішки чужа” занурює глядача у складні питання самовизначення, втрат та боротьби за збереження культурної спадщини. Це фільм про силу, стійкість та єдність українського народу в умовах сучасних викликів.

“Мирні люди” Оксана Карпович

Опис:
“Мирні люди” – картина, створена на основі перехоплених розмов російських окупантів зі своїми близькими. Це нетрадиційне роуд-муві, що проходить деокупованими українськими територіями, демонструючи руйнування, спричинені повномасштабним російським вторгненням. На цьогорічному Берлінському кінофестивалі фільм режисерки Оксани Карпович здобув спеціальну відзнаку від екуменічного журі в секції Forum і спеціальну згадку від журі Amnesty International.

В український прокат картина вийде 29 серпня.

“Дівчинка далеко від дому” Аліса Коваленко та Сімона Леренґ Вільмонт

Опис:
Стрічка розповідає історію 13-річної гімнастки з Києва, Насті. Після здобуття перемоги на українському чемпіонаті разом із гуртом близьких подруг, Настя та її бабуся змушені тікати в Німеччину через війну в Україні. У незнайомому місті Ґелзенкірхен Насті доведеться почати все спочатку й жити з невідомістю: чи побачить вона колись своїх батьків і друзів знову? Це зворушлива історія про втрати, нові початки та силу духу молодої дівчини, яка бореться за своє майбутнє в нових обставинах.

“Київські файли” Вальтер Стокман

Опис:
Стрічка розповідає про часи, коли Україні відкрили доступ до архіву КДБ СРСР, який містить безліч звітів про спостереження за громадянами.

Герої — українська дисидентка, нідерландський шпигун-аматор та французька туристка, яку 50 років тому зрадив “коханий”, — натрапляють в архіві на справи, відкриті на них самих. Це захоплива історія про розкриття секретів минулого, які змушують героїв переглянути своє життя і знайти відповіді на давні питання, що тягнулися десятиліттями.

“Тіло” Петра Селішкар

Опис:
Стрічка режисерки і письменниці Петри Селішкар розповідає про два десятиліття надзвичайного життя її близької подруги Уршки, яка бореться із рідкісною автоімунною хворобою.

Це щемкий фільм про прийняття себе та можливості людського тіла, знятий у копродукції Словенії, Хорватії та Північної Македонії. Селішкар привертає увагу до того, як боротьба зі страхом та невизначеністю може стати джерелом сили та натхнення.

“Фото на пам’ять” Ольга Черних

Опис:
“Фото на пам’ять” — це есей-оповідь, що розповідає про війну з точки зору трьох поколінь жінок: Ольги, її матері (патологині, яка працює в морзі, де, на диво, безпечно під час обстрілів), та її бабусі. У фільмі записи їхніх розмов переплітаються з фотографіями та відео з сімейного архіву, новинами та колективними образами, що відображують історію України протягом останнього століття.

Прем’єра цього фільму донеччанки Ольги Черних відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA).

“Коли вони були підлітками” Ю-Ень Лінь

Опис:
Картина тайванського режисера Ю-Ень Ліня — це красива поетична оповідь про 19-річного Тудоу, який живе з дядьком та братом. Він віддалений від рідних і змалку забезпечує себе, виконуючи небезпечну роботу, наприклад, перевозячи ритуальний папір чи весняні пестициди. Щоб заробити на життя, він користується “сірими зонами” та лазівками в законодавстві. Режисер змальовує життя молоді в сільській місцевості Юнлінь у Тайвані, яка мріє, прагне побудувати краще життя, ніж у своїх батьків, і готова ризикувати. я.

“Мадлен” Ракель Санцінетті 

Опис:
Щотижня іммігрантка з Бразилії, Ракель (41 рік), відвідує свою подругу Мадлен (107 років) у будинку для пенсіонерів у Монреалі і намагається вмовити її вийти на вулицю. Старша жінка відмовляється, стверджуючи, що їй більше нічого робити на вулиці.

Однак Ракель не здається і знаходить спосіб взяти Мадлен із собою в подорож до моря на автомобілі. Ця надзвичайно рухлива історія демонструє силу дружби та співчуття, а також важливість залишатися активним і насолоджуватися життям незалежно від віку чи обставин.

“Моногамія” Охад Мільштайн

Опис:
У “Моногамії” ізраїльський режисер Охад Мільштайн досліджує тему інтимності в довготривалих стосунках. Працюючи над стрічкою, режисер ставить собі задачу: повернути кохання, яке колись було між його батьками, та дослідити, чи справді кохання може витримати випробування часом.

Цей фільм відкриває перед глядачем глибокі та вразливі аспекти міжособистісних відносин, проливаючи світло на те, як змінюються почуття та сприйняття кохання протягом років. “Моногамія” ставить під сумнів загальноприйняте уявлення про стабільність відносин та нагадує нам, що кохання — це процес, що вимагає постійної роботи та розуміння.

“Чоботи в ґрунті, руки в землі” Кароліна Ускакович

Опис:
Взимку 2021 року Зоя подарувала Кароліні пакетик насіння власних помідорів. Однак наступний сезон вирощування припав на спустошливе вторгнення рф в Україну. Не зупиняючись перед складними обставинами, Зоя та Кароліна почали незвичайний проєкт — разом доглядали за своїми городами онлайн. Вони плекали свої рослини й вели важливі розмови, проливаючи світло на значимість цієї вікової практики під час війни. Цей фільм відзначає важливість співпраці та підтримки у важкі часи та нагадує нам, що навіть у найтемніші моменти можна знайти світло і надію, якщо ми разом.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: