Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 книжок від видаництва Komubook: бітники, класика та інтелектуальна проза

Опубліковано

«Комубук» — це культуртреґерський проєкт, головною метою якого є заповнення культурних лакун у видавничій справі. Видавництво зосереджуємося на виданні культових творів, що вже давно стали частиною світового літературного канону ХІХ-ХХІ століть, але досі залишалися недоступними українською мовою.

Саме для цього створювався «Комубук» — перша українська платформа краудпаблішингу. Працює проєкт доволі просто:

  • видавництво пропонує певну книжку й оцінює вартість її видання;
  • потім оголошуємо збір коштів, який може тривати від 30 до 90 днів;
  • коли потрібну суму зібрано, видавництво видає книжку і розсилає примірники всім учасникам та учасницям, які зробили внесок.

Редакція ШоТам створила добірку книжок, на які варто звернути увагу!

«Катананхе» Софія Андрухович

Опис:
Вони живуть у звичайній київській багатоквартирній панельці, оточеній заквітчаними клумбами перед під’їздами та тісними балконами, з яких літніми вечорами так приємно слухати місто й споглядати, як на нього опускається ніч. Вони — це Леся та Олекса, їхня донька-підлітка Тая і собака Діна. Їхнє життя здається звичайним, навіть банальним, аж поки у нього не вривається вихором надмірна пристрасть, яка загрожує зруйнувати все — усталені звички, почуття одне до одного, ба навіть уявлення про самих себе.

Занурюючи читача в оповідь, що на початках здається буденною, історія, яку розповідає Софія Андрухович, з кожним новим абзацом закручується немов пружина. Вона обростає напругою й за кількадесят сторінок вже несеться на читача нестримною лавиною, що заледве дозволяє перевести подих. Ця літературна лавина настільки майстерна, витончена та прекрасна, що ми можемо лише зачудовано нею насолоджуватися.

Замовити можна тут.

«В дорозі» Джек Керуак

Опис:
Без перебільшення головний роман «розбитого покоління», який миттєво став легендою, здійняв шквал суперечливих відгуків і визначив подальший розвиток американської літератури. Саме в цьому творі відбувається становлення славнозвісного «спонтанного» стилю Джека Керуака, натхненного ритмами і звучанням бібопу. «В дорозі» віддзеркалив світогляд цілого покоління, став культовим текстом контркультури, а невдовзі — всесвітньо визнаною класикою.

Нескінченна дорога, автостоп і автобуси, перетинання континенту від краю до краю, нічні розмови до світанку, поезія, секс, речовини і, звісно ж, нестримний джаз. Дослідження меж особистої свободи і Американської мрії. Сповнена пригод подорож двох друзів: письменника-початківця Сала Парадайза та юного шахрая й бабія Діна Моріарті. Саме завдяки цьому тексту народився образ вічно молодого і шаленого «короля бітників», спокусливий і оманливий образ, у якому Джек Керуак назавжди закарбувався в уяві читачів, який приніс йому важкий тягар слави і якого він не позбувся й досі.

Замовити можна тут.

«Тропік рака» Генрі Міллер

Опис:
Американського прозаїка Генрі Міллера (1891–1980) можна поставити в один ряд із такими визначними письменниками-модерністами ХХ століття, як Джеймс Джойс, Вірджинія Вулф та Семюел Беккет, адже їхні твори назавжди змінили самі межі літератури як мистецтва. Найвідоміший роман Міллера «Тропік Рака» (1934), що є своєрідною скандально-вибуховою сумішшю автобіографії й художньої вигадки, розповідає про бурхливе богемне життя вбогого й вічно голодного американського письменника в Парижі 1930-х років, у якому нескладно впізнати alter ego самого автора.

Вперше опублікований у Франції у видавництві Obelisk Press, яке спеціалізувалося на англомовній літературі, твір Міллера ще близько 30 років залишався забороненим у Сполучених Штатах та Великобританії, що, однак, не завадило йому швидко здобути культовий статус, який він утримує й до сьогодні. Безкомпромісно відвертий та провокативно-зухвалий, написаний письменником із тонким чуттям мови й спостережливим оком художника, «Тропік Рака» Генрі Міллера — це один із наріжних каменів модерністської літератури ХХ століття, який навіть сьогодні змушує нас ставити під сумнів усе, що ми знаємо про мистецтво, свободу та мораль.

Замовити можна тут.

«Місіс Деловей» Вірджинія Вільф

Опис:
Роман «Місіс Делловей» (1925) британської письменниці Вірджинії Вулф (1888—1942) часто порівнюють з «Уліссом» Джеймса Джойса завдяки його детальній і проникливій розповіді про один день із життя головної героїні, Клариси Делловей. Вулф занурює читача в чудовий червневий день, коли лондонська леді з вищих ешелонів британського суспільства готується до вечірки. Протягом дня Клариса пригадує свої щасливі молоді роки, розмірковуючи про вибір вийти заміж за надійного і статечного Річарда Делловея, відмовивши екстравагантному Пітеру Волшу, якого вона палко кохала.

Незважаючи на те, що Річард був її опорою і вона прожила з ним щасливе життя, Клариса продовжує відчувати вагання. Її думки постійно повертаються до тих далеких літніх днів і до питання, чи дійсно вона зробила правильний вибір. Якщо її рішення було правильним, то чому ж тоді серце щемить від однієї згадки про ті далекі часи? Вулф майстерно зображує внутрішні переживання і сумніви героїні, створюючи глибокий психологічний портрет, який віддзеркалює складність людських почуттів і виборів.

Замовити можна тут.

«Чи мріють андроїди про електричних овець?» Філіп К. Дік

Опис:
Коли Рік Декард, мисливець за головами, отримує завдання ліквідувати групу андроїдів «Нексус-6», що нелегально проникли на планету Земля, він сприймає це як подарунок долі, як свій шанс врешті-решт втілити заповітну мрію свого життя — стати власником справжньої живої тварини. Однак у цьому похмурому постапокаліптичному світі ніщо не є настільки простим, як видається, і місія Декарда швидко перетворюється на кошмарний заплутаний калейдоскоп подвійної гри та обману, де мисливець, сам того не помічаючи, поступово перетворюється на здобич… Розмиваючи межі між людським та машинним, класика літературного кіберпанку, роман «Чи мріють андроїди про електричних овець?» (1968) культового американського фантаста Філіпа К. Діка (1928—1982) змушує нас по-новому поглянути на сутність того, що ми називаємо людським буттям. Роман є особливо актуальним сьогодні, коли симбіоз між біологічними формами та кібертехнологіями видається як ніколи реальним.

В 1982-му році роман було екранізовано знаменитим британським режисером Рідлі Скоттом під назвою “Той, що біжить по лезу/Blade Runner”.

Замовити можна тут.

Книжка «В кафе екзестенціалістів: свобода, буття і абрикосові коктейлі» Сари Бейквелл

Опис:
Одного погожого дня на початку 1930-х років у паризькому барі Bec-de-Gaz зустрілися троє друзів, які згодом стали легендарними постатями в історії філософії. Вони замовили абрикосові коктейлі, зручно вмостилися за столиком і взялися обговорювати дещо екзистенційне. Цими трьома молодими людьми були Жан-Поль Сартр, Симона де Бовуар і Раймон Арон. Саме ця зустріч, за думкою істориків, започаткувала одну з найвизначніших філософських та інтелектуальних течій ХХ століття — екзистенціалізм.

Книга «В кафе екзистенціалістів: свобода, буття та абрикосові коктейлі» британської письменниці, професорки та історикині ідей Сари Бейквелл запрошує читачів у насичену й захопливу мандрівку цим потужним філософським рухом. Вона представляє колективний портрет Жана-Поля Сартра, Симони де Бовуар, Моріса Мерло-Понті, Альбера Камю, Карла Ясперса, Мартіна Гайдеґґера, а також пів дюжини інших європейських письменників і філософів того часу.

Сексуальні, вишукані, епатажні, чуттєві й ерудовані: як реагували екзистенціалісти на моральну й політичну кризу 1930-х років? Як вони пережили загальноєвропейську катастрофу воєнного часу? Про що думали та про що говорили у своїх творах і дискусіях у кафе в роки післявоєнної відбудови? Їхні ідеї були не менш глибокими та яскравими, ніж їхні різноманітні й суперечливі особисті долі.

Сплітаючи воєдино історію філософського руху з історіями людей, які його творили, Сара Бейквелл розгортає перед читачем неймовірну панораму інтелектуального життя Європи минулого століття, описану з перспективи його домінантних духовних пошуків та цінностей, головною з яких завжди була свобода.

Замовити можна тут.

«В обіймах імперії. Література й імперський дискурс від наполеонівської до постколоніальної доби» Мирослав Шкандрій

Опис:
Імперське панування має безліч форм, і воно не завжди проявляється через грубу військову силу. Важливим аспектом є імперський культурний дискурс, зокрема й літературний, що використовує символи та наративи для підкорення й зваблення колонізованих народів.

Імперія прагне зламати волю до опору колонізованої культури, нав’язуючи їй самообраз слабкої та відсталої. Водночас вона зваблює колонізованого своєю гаданою величчю, спонукаючи його асимілюватися й насолоджуватися власним поневоленням. Тому не дивно, що сьогодні українці протистоять неоімперським зазіханням Росії не лише на полі бою, а й у культурній площині. Російський імперський дискурс про Україну має кількасотрічну історію і створив мисленнєві моделі, шаблони та стереотипи, які впливають на сучасні події та конфлікти.

Ця боротьба з імперським дискурсом є важливою складовою опору, яка вимагає усвідомлення та переосмислення національної ідентичності, культури та історії. Українці, захищаючи свої культурні надбання та стверджуючи власну самобутність, протистоять нав’язаним стереотипам і прагнуть до свободи від будь-яких форм поневолення.

Замовити можна тут.

«Автопортрети тринадцяти українок» Діана Клочко

Опис:
Це унікальне видання, яке звертає увагу на жанр візуального мистецтва, що раніше був мало висвітлений у вітчизняній арткритиці. Ця книга присвячена автопортрету як засобу самодослідження та самоконструювання мисткинь.

У своїх есеях Діана Клочко обирає героїнь суб’єктивно, але в результаті створює цілісний сюжет, що охоплює понад століття візуальних експериментів. Розглянуті роботи, які здебільшого є графічними та живописними, а також світлинами, довгий час залишалися поза увагою та не обговорювалися. Сьогодні ж, у контексті масової культури селфі у соцмережах, інтерпретації цих зображень набувають особливого значення.

Видання містить численні кольорові репродукції автопортретів українських художниць, які до цього були малодоступними або ніколи не публікувалися. Введення авторкою особистих колізій з власного життя додає есеям інтимного звучання та перетворює всю книгу на своєрідний автопортрет.

Замовити можна тут.

«Портрет митця замолоду» Джеймс Джойс

Опис:
Розповідь про дублінське дитинство і юність Стівена Дедалуса, його пошуки власної ідентичності через мистецтво та поступове звільнення від пут родини, релігії та патріотичного обов’язку, є водночас замаскованим автопортретом молодого Джойса і універсальною історією про пошук власного голосу, який кожен митець повинен віднайти, щоб стати самим собою.

Опублікований у 1916 році, через два роки після збірки оповідань «Дублінці», роман «Портрет митця замолоду» затвердив ім’я Джойса серед найвизначніших представників літературного модернізму. Цей твір не лише відображає особистий досвід Джойса, але й стає важливою віхою у розвитку модерністської літератури, демонструючи нові підходи до оповіді та внутрішнього монологу.

Замовити можна тут.

«Точка У. Історії війни, що триває» Лесь Белей

Опис:
Ця книга — спроба створити груповий портрет українців та українок, які протидіють російській агресії. До неї увійшли розповіді від першої особи людей різного віку, професій та бекграундів, які вирішили долучитися до спротиву. Усі вони могли б обрати пасивну позицію безпорадних спостерігачів, але натомість вчинили інакше. У певний момент своїх життів герої цієї книги пройшли умовну точку У, точку України: усвідомили її важливість і вирішили за неї боротися — кожен і кожна у свій спосіб.

Хтось вирушив на фронт, хтось зайнявся волонтерством, а ще хтось — документуванням і осмисленням подій. У книзі лунають голоси не лише українців, адже ця війна має значно ширший контекст і значення, впливаючи на міжнародну спільноту та глобальну безпеку.

Замовити можна тут.

Суспільство

ССО знищили новітню російську станцію звʼязку (ВІДЕО)

Опубліковано

Пресслужба Сил спеціальних операцій оприлюднила відео, де українські оператори вперше уражають російську цифрову радіорелейну станцію Р-416ГМ «Гранит-М» на Харківщині за допомогою ударних дронів.

Про це повідомляє ССО.

За інформацією від військових, оператори 3-го полку ССО під час операції на одному з напрямків ідентифікували ворожу ціль та здійснили ураження новітнім ударним дроном, що вже знаходиться на озброєнні ССО. У результаті ефективної атаки станція Р-416ГМ була нейтралізована, що мало на меті перервати зв’язок між командним пунктом і підрозділами ворога.

Читати також: В Одеській області німецька компанія побудує вітроелектростанцію

Військові також вказали на те, що уражена станція належить до російського угрупування, що діє на Харківському напрямку з території Бєлгородщини. Однак, зважаючи на специфіку її використання, не виключено, що удари могли бути нанесені на території рф.

У відео видно інтерфейси розвідувального безпілотника Shark, який відстежував та контролював ціль, а також червоний маркер ударного безпілотника. За допомогою модифікації ударного дрона RAM II українські оператори здійснили точні удари по станції зв’язку.

Нагадаємо, що посвідчення ветерана в Дії: дали відповіді на популярні питання.

Фото: ССО.

Читати далі

Суспільство

UA Comix випустить комікс про 3-тю ОШБр

Опубліковано

Видавництво UA Comix готується до випуску коміксу «Іду на штурм», присвяченого відважним бійцям 3-ої окремої штурмової бригади. У центрі сюжету – історія бійців 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр, яка насичена українським містицизмом та військовим духом.

Про це повідомляють на сайті видавництва.

фото: UA Comix

Коментуючи ідею створення коміксу, в UA Comix зазначають: «У світовій попкультурі ми знаємо історію Капітана Америки. Історія ж наших бійців набагато крутіша та правдивіша, тому ми маємо закарбувати її, а також створити свою мілітарну попкультуру».

фото: UA Comix

Читати також: 69-річний вчитель пробіг 100 тисяч кілометрів

Комікс планують випустити в липні-серпні 2024 року. Вартість видання становить 200 гривень, а передзамовлення можна зробити за посиланням.

фото: UA Comix

Всі кошти від продажу будуть спрямовані на забезпечення потреб та підтримку бійців 3-ї окремої штурмової бригади.

Нагадаємо, що на ВДНГ проведуть благодійний забіг за участі військових.

Також ми повідомляли, що киян запрошують безкоштовно дізнатись свою групу крові: подробиці.

Фото: UA Comix

Читати далі

Суспільство

Фотографії з Херсону отримали премію Portrait of Humanity

Опубліковано

Серед переможців престижної премії «Портрет людяності» (Portrait of Humanity) у 2024 році опинилася фотографія з України. Журі відзначило роботу британського фотографа Едварда Метьюза, який зобразив жительку Херсона, оточену речами, які постраждали від затоплення її будинку після руйнування дамби в Новій Каховці російськими військовими.

Про це повідомляє The Guardian.

Про виставку

Фотографія Метьюза стала однією з 30 робіт-переможців, які будуть представлені на глобальній виставці. Виставка проходитиме на різних майданчиках, зокрема на Fotofestiwal Łódź у Польщі, в Four Corners у Лондоні та на Індійському фотофестивалі. Усі 200 робіт, внесених до шортлиста, будуть опубліковані у виданні «Портрет людства. Том 6» (Portrait of Humanity Volume 6).

Читати також: На ВДНГ проведуть благодійний забіг за участі військових

Про премію

Премія «Портрет людяності» (Portrait of Humanity), організована Британським журналом фотографії (British Journal of Photography), проводиться вже шостий рік поспіль. Вона має на меті вшанувати різноманітність, спільноту та єдність через фотографію. Організатори зазначають, що ця премія є «закликом до єдності та нагадуванням про спільну боротьбу проти найбільших викликів людства: захист довкілля, вибір власного тіла, право бути й кохати того, кого ми хочемо».

Серед суддів у 2024 році був Максим Горбацький, який минулого року став куратором галереї Open Eye Gallery (OEG) у Ліверпулі, Великобританія. Цього року він разом з Вікторією Бавикіною курував Український павільйон на 60-й Венеційській бієнале.

Нагадаємо, як жінка вийшла на розбитий Антонівський міст, щоб повернутися в Україну.

Також ми повідомляли, що ветеранам безоплатно отримати засоби реабілітації: пояснення.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство7 днів тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

Суспільство2 тижні тому

Як заробити мільйон на полуниці: досвід фермера з села Маяки на Одещині

Олег Вітрук, фермер із села Маяки Одеської області, вже 12 років успішно вирощує полуницю на...

РЕКЛАМА: