Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 ідей для весняної велопрогулянки Києвом: вам сподобається

Опубліковано

У Києві підтримують велосипедистів: у 2024 році заплановано будівництво нових велодоріжок на Троєщині та в Дарницькому районі. Зараз у місті вже діє мережа велосипедних доріжок завдовжки понад 200 км. Давайте розкажемо про найкращі місця для велопрогулянок у центрі уваги цієї весни.

ШоТам зробили добірку локацій, де у Києві можна прогулятися на велосипеді. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

Читайте також: Перший погляд на історію: тизер серіалу “Епізоди” про незалежну Україну

Троєщина — центр 

Чи не найпопулярніший велосипедний маршрут “Троєщина — центр”, що функціонує у столиці вже вісім років. Це дві суміжні з тротуаром односторонні велодоріжки, які тягнуться з обох сторін проїжджої частини по проспекту Романа Шухевича.

  • ДЕ? Вул. О. Бальзака, 75

Пуща-Водиця 

Легендарним трамвайчиком №12 від Контрактової площі можна дістатися Пущі-Водиці. Цей маршрут унікальний, бо працює вже 100 років. Потрапивши сюди на двоколісному, ти можеш обкатати густий ліс, ґрунтові доріжки та велику кількість піщаних пляжів поблизу озер. Маршрут іде по колу. Довжина 11 700 м, приблизний час руху — 60 хвилин. Салатові або червоні стрілки на деревах вказують напрямок руху.

  • ДЕ? Вул. Федора Максименка, 78

Межигір’я

У селі Нові Петрівці розташована ще одна чудова локація, куди варто прихопити із собою велосипед: резиденція Межигір’я площею 140 га. Численні асфальтовані доріжки дозволяють прокласти кілька цікавих маршрутів.

Найкоротший з них має протяжність 4,3 км. На території розташований ліс із велосипедними стежками, що ведуть до Дніпровської набережної. 

  • ДЕ? Нові Петрівці, Київська обл. 

Велосипедні маршрути на ВДНГ і Голосієво

Серед найпопулярніших маршрутів для велосипедної прогулянки — ВДНГ, де асфальтованими доріжками катаються власники шосейних велосипедів.

На території “Експоцентру” є велопрокат, де можна вибрати маршрут, за яким хочеш вирушити у мініподорож.

А з ВДНГ ти з легкістю можеш переміститися до Голосіївського парку, де є як асфальтовані доріжки, так і стежки та смуги перешкод для велокросу. І все це на свіжому повітрі з чудовими краєвидами. 

Оболонська набережна

Також чимало велолюбителів вибирають для спокійної прогулянки Оболонську набережну вздовж парку “Наталка”, що завдовжки 4 км. Хоча там дуже багато бігунів, відпочивальників та мам з дітьми, зручна розмітка допомагає розминутися з пішоходами. 

Київський велотрек

иївський велотрек на вул. Богдана Хмельницького — один із найстаріших у Європі, його побудували у 1913 році, а його сучасний етап розпочався у 2017 році після реконструкції. Тут затяті любителі залізних коней зможуть покататися з вітерцем на спеціальній кільцевій трасі 286 м завдовжки. При цьому максимально допустима швидкість сягає 73,58 км/год, а нахил — 38º. 

Сирецький парк 

Парк на Парково-Сирецькій вулиці розташований поблизу станцій “Дорогожичі” та “Берестейська”. Обкатаних стежок у Сирецькому парку в рази більше, ніж асфальтованих велодоріжок. Деякі з них навіть ведуть до парків Нивки чи Дубки, чим роблять маршрут ще цікавішим.

Труханів острів

На Трухановому в теплий сезон збираються сотні велосипедистів.

Тут є змога покататися як асфальтованими доріжками, так і ґрунтовими стежками. Звідси можна дістатися парку “Муромець”, який теж припав до душі велолюбителям. Острів з’єднує і Пішохідний міст, який вразить тебе своїми краєвидами. 

Парк Партизанської слави

З вулиці Тростянецької у Дарницькому районі розпочинається “стежка здоров’я”. Це освітлена ділянка ґрунтової стежки протяжністю 6 км. А поза межами веломаршруту є безліч алейок, якими можна прокататись, а відтак відпочити на березі озера. 

Велосипедний маршрут в парку “Муромець”

Мальовничий парк “Муромець” — центр спортивного відпочинку, що має велосипедну доріжку завдовжки 8,4 км. Після велопрогулянки влітку можна відпочити на пляжі чи скупатися у Дніпрі.

Тут можна відпочити в X-Park, де пропонують понад 150 видів розваг, серед яких — мотузковий парк, вейксерфінг, вейкбординг, волейбол, пейнтбол, бокс-клуб, тир, лазертаг та багато іншого. Отже, це чудове місце для катання на двоколісному коні, відпочинку з друзями чи навіть риболовлі. 

  • ДЕ? За стоянкою в кінці під’їзної алеї, навпроти входу в X-Park

Нагадаємо, у Чернівцях запрацює парк світлових фігур.

Фото: Вечірній Київ

Суспільство

Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

Опубліковано

У вівторок, 7 травня, відбудеться перший півфінал “Євробачення-2024” у Мальме, де 15 учасників будуть змагатися за право представити свою країну у фіналі. Україну у цьому півфіналі представлятимуть дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”, а їх виступ заплановано під пʼятим номером.

Про це повідомляє Суспільне.Культура.

Телеканал Суспільне Мовлення забезпечить пряму трансляцію “Євробачення” на кількох платформах, включаючи телебачення та цифрові платформи, щоб глядачі мали можливість дивитися подію онлайн.

Де буде показана трансляція

Коли: півфінал розпочнеться 7 травня о 22:00.

Читати також: Українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN

Де можна проголосувати?

Голосування у півфіналі розпочнеться після виконання останньої пісні і триватиме приблизно 15–25 хвилин.

Глядачі матимуть можливість віддати свої голоси за допомогою застосунків для iOS, Android або Windows. Зокрема, через цей додаток можна буде голосувати з країн, які не беруть участь у конкурсі.

Також із країн, які не беруть участь у конкурсі, можна проголосувати через спеціальний сайт. Голосування для таких глядачів розпочнеться після закінчення трансляції другої генеральної репетиції обох півфіналів напередодні ввечері та завершиться на початку прямого ефіру.

У півфіналах можуть голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Кожен глядач може проголосувати до 20 разів за представників країн, які йому подобаються.

Нагадаємо, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Також ми повідомляли, що в Сумах розробили концепцію відновлення набережної: як вона буде виглядати.

Фото: alyona alyona & Jerry Heil

Читати далі

Суспільство

Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами

Опубліковано

На платформі Дія.Освіта був випущений освітній серіал про те, як взаємодіяти з людьми з бойовим досвідом. Він має назву “Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія”.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про серіал

Щодня українські військові борються за нашу свободу. А чи знаєте ви, що відчувають захисники після повернення додому та як вислухати людину, коли вона хоче виговоритися? Дізнатися про те, як коректно та з повагою комунікувати з військовими, ветеранами та ветеранками, в серіалі “Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія”.

Ознайомитися з освітнім серіалом можна за посиланням.

Герої цього серіалу – справжні військові, які поділяться своїм досвідом з комунікації в цивільному житті. Протягом 11 серій вони разом з експертами розповідатимуть, як надати підтримку, що можна запитати, а про які теми краще уникати під час розмови.

Читати також: У Сумах розробили концепцію відновлення набережної: як вона буде виглядати

Теми, які піднімаються в серіалі

Серед головних тем:

  • особливості комунікації в родині, колі друзів, магазині, парку чи громадському місці;
  • якими словами підтримати людину, якщо вона розповідає про досвід полону;
  • як ввічливо подякувати за службу, не зачепивши особисті кордони людини;
  • як роботодавцю налагодити взаємодію із захисником чи захисницею та допомогти реінтегруватися.

Партнери проєкту

Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри в межах тематичної хвилі “Досвід ветеранів вартий поваги” комунікаційної кампанії “Ти як?” Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, громадської організації “Безбар’єрність” та компанії Visa – учасника спільноти “Бізнес без бар’єрів” для платформи Дія.Освіта.

Нагадаємо, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Також ми повідомляли, що в Києві презентували цифровий учнівський квиток: як замовити.

Фото: Мінцифра

Читати далі

Суспільство

Українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме

Опубліковано

Четверо українських артистів виступлять на цьогорічному фестивалі Sziget у Будапешті: репер OTOY, театрально-музичний етногурт YAGODY, DJ Дарія Колосова та DJ-гурт Arbat. Фестиваль триватиме з 7 по 12 серпня.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

OTOY

OTOY виступатиме 8 серпня. Його номер називають “одним із найбільш концептуальних українських реперів на сучасній музичній сцені”. У 2023 році репер брав участь у перерві до півфіналу пісенного конкурсу “Євробачення”.

Дарія Колосова

Дарія Колосова – діджейка з 12-річним досвідом у створенні електронної музики. Її діджейсет на берлінській радіостанції Hör має 900 тисяч переглядів, і сама Дарія вважає музику “справжнім засобом комунікації”, як відзначають на фестивалі. Вона виступить зі своїм сетом 9 серпня.

Читати також: Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів

Arbat

Гурт електронної музики Arbat, у складі якого виконавці Артур Кривенко та Віталій “Батіш” Лимаренко, творить композиції у жанрах техно та хаусу, виступить на фестивалі 12 серпня.

 YAGODY 

Етногурт YAGODY брав участь у національному відборі на “Євробачення-2024” і посів тоді 5-е місце. На фестивалі Sziget гурт виступить 12 серпня.

Про фестиваль

Це один з найбільших європейських фестивалів, який відбувається щорічно у серпні з 1993 року на острові Гайооґяарі-сіґет у Будапешті, розташованому на річці Дунай.

Цьогоріч фестиваль триватиме з 7 по 12 серпня.

Нагадаємо, що хто такий Ґео Шкурупій? 10 цікавих фактів про українського короля футуризму.

Також ми повідомляли, як лучництво допомагає ветеранам у Харкові.

Фото: Sziget

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: