Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 ідей для весняної велопрогулянки Києвом: вам сподобається

Опубліковано

У Києві підтримують велосипедистів: у 2024 році заплановано будівництво нових велодоріжок на Троєщині та в Дарницькому районі. Зараз у місті вже діє мережа велосипедних доріжок завдовжки понад 200 км. Давайте розкажемо про найкращі місця для велопрогулянок у центрі уваги цієї весни.

ШоТам зробили добірку локацій, де у Києві можна прогулятися на велосипеді. Детальніше читайте у нашому матеріалі.

Читайте також: Перший погляд на історію: тизер серіалу “Епізоди” про незалежну Україну

Троєщина — центр 

Чи не найпопулярніший велосипедний маршрут “Троєщина — центр”, що функціонує у столиці вже вісім років. Це дві суміжні з тротуаром односторонні велодоріжки, які тягнуться з обох сторін проїжджої частини по проспекту Романа Шухевича.

  • ДЕ? Вул. О. Бальзака, 75

Пуща-Водиця 

Легендарним трамвайчиком №12 від Контрактової площі можна дістатися Пущі-Водиці. Цей маршрут унікальний, бо працює вже 100 років. Потрапивши сюди на двоколісному, ти можеш обкатати густий ліс, ґрунтові доріжки та велику кількість піщаних пляжів поблизу озер. Маршрут іде по колу. Довжина 11 700 м, приблизний час руху — 60 хвилин. Салатові або червоні стрілки на деревах вказують напрямок руху.

  • ДЕ? Вул. Федора Максименка, 78

Межигір’я

У селі Нові Петрівці розташована ще одна чудова локація, куди варто прихопити із собою велосипед: резиденція Межигір’я площею 140 га. Численні асфальтовані доріжки дозволяють прокласти кілька цікавих маршрутів.

Найкоротший з них має протяжність 4,3 км. На території розташований ліс із велосипедними стежками, що ведуть до Дніпровської набережної. 

  • ДЕ? Нові Петрівці, Київська обл. 

Велосипедні маршрути на ВДНГ і Голосієво

Серед найпопулярніших маршрутів для велосипедної прогулянки — ВДНГ, де асфальтованими доріжками катаються власники шосейних велосипедів.

На території “Експоцентру” є велопрокат, де можна вибрати маршрут, за яким хочеш вирушити у мініподорож.

А з ВДНГ ти з легкістю можеш переміститися до Голосіївського парку, де є як асфальтовані доріжки, так і стежки та смуги перешкод для велокросу. І все це на свіжому повітрі з чудовими краєвидами. 

Оболонська набережна

Також чимало велолюбителів вибирають для спокійної прогулянки Оболонську набережну вздовж парку “Наталка”, що завдовжки 4 км. Хоча там дуже багато бігунів, відпочивальників та мам з дітьми, зручна розмітка допомагає розминутися з пішоходами. 

Київський велотрек

иївський велотрек на вул. Богдана Хмельницького — один із найстаріших у Європі, його побудували у 1913 році, а його сучасний етап розпочався у 2017 році після реконструкції. Тут затяті любителі залізних коней зможуть покататися з вітерцем на спеціальній кільцевій трасі 286 м завдовжки. При цьому максимально допустима швидкість сягає 73,58 км/год, а нахил — 38º. 

Сирецький парк 

Парк на Парково-Сирецькій вулиці розташований поблизу станцій “Дорогожичі” та “Берестейська”. Обкатаних стежок у Сирецькому парку в рази більше, ніж асфальтованих велодоріжок. Деякі з них навіть ведуть до парків Нивки чи Дубки, чим роблять маршрут ще цікавішим.

Труханів острів

На Трухановому в теплий сезон збираються сотні велосипедистів.

Тут є змога покататися як асфальтованими доріжками, так і ґрунтовими стежками. Звідси можна дістатися парку “Муромець”, який теж припав до душі велолюбителям. Острів з’єднує і Пішохідний міст, який вразить тебе своїми краєвидами. 

Парк Партизанської слави

З вулиці Тростянецької у Дарницькому районі розпочинається “стежка здоров’я”. Це освітлена ділянка ґрунтової стежки протяжністю 6 км. А поза межами веломаршруту є безліч алейок, якими можна прокататись, а відтак відпочити на березі озера. 

Велосипедний маршрут в парку “Муромець”

Мальовничий парк “Муромець” — центр спортивного відпочинку, що має велосипедну доріжку завдовжки 8,4 км. Після велопрогулянки влітку можна відпочити на пляжі чи скупатися у Дніпрі.

Тут можна відпочити в X-Park, де пропонують понад 150 видів розваг, серед яких — мотузковий парк, вейксерфінг, вейкбординг, волейбол, пейнтбол, бокс-клуб, тир, лазертаг та багато іншого. Отже, це чудове місце для катання на двоколісному коні, відпочинку з друзями чи навіть риболовлі. 

  • ДЕ? За стоянкою в кінці під’їзної алеї, навпроти входу в X-Park

Нагадаємо, у Чернівцях запрацює парк світлових фігур.

Фото: Вечірній Київ

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: