Постачальники вже виконали замовлення на 1,28 мільйона дронів на суму понад 81 млрд гривень. Водночас до кінця року очікується постачання близько 367 тисяч дронів.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони.
Які дрони закуповують
Серед поставлених безпілотників є широкий спектр моделей, які виконують різні завдання на полі бою. Зокрема це глибинні ударні дрони (Deepstrike-камікадзе), FPV-камікадзе, розвідувальні коптери типу DJI Mavic, розвідувальні літаки та дрони-крила, а також ударні коптери та літаки.
Широка функціональна специфікація БпЛА забезпечує надійну підтримку бойових підрозділів, допомагаючи швидше реагувати на тактичні та стратегічні виклики.
Водночас на 2025 рік Міністерство оборони спільно з Мінцифрою вже законтрактувало 155 205 одиниць БпЛА на суму 32,33 млрд гривень.
Також закупівля безпілотних літальних апаратів здійснюється напряму військовими частинами та силами волонтерських організацій.
Нагадаємо, що Норвегія посилить українську систему ППО на 1,4 млрд норвезьких крон.
Основна сюжетна лінія «Грому серед ясного неба» розповідає про полковника Ростислава Лазаренка, Героя України, відомого за позивним «Грім». На початку повномасштабного вторгнення він очолив команду штурмовиків, яка знищувала колони російської техніки.
Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Стрічку створює Міжнародний продюсерський центр «Форпост» за підтримки Українського культурного фонду. Він присвячений бойовим українським пілотам. До створення картини долучилися Генеральний штаб та командування ПС ЗСУ. Прем’єру картини запланували на 2025 рік.
Про Ростислава Лазаренка розповіли в Повітряних силах: «У перші години повномасштабної війни він виводив літаки з-під удару під час ракетних атак по аеродрому. Він щодня спалював десятки машин бронетехніки, знищував цілі підрозділи рашистів у колонах То була страшна картина, яка навіки залишиться в його пам’яті. Саме на плечі молодого, але досвідченого пілота ляже важлива місія – згуртувати навколо себе льотчиків і вступити у бій з противником».
Продюсер стрічки Олександр Дріз зазначив що ідея фільму зародилася під час роботи над документальним проєктом «Бойові родини». У попередніх фільмах циклу вже представили дві серії про повітряних захисників, одна з яких познайомила глядачів з Лазаренком, що й стало поштовхом до створення окремої картини про нього та його команду.
Крім Ростислава, у фільмі з’являться й інші легендарні пілоти, як-от Герой України Вадим Ворошилов із позивним «Karaya» та пілот на псевдо «Смерека».
Нагадаємо, що в Україні презентували передову технологію «рою дронів».
Загальна підтримка Литви, яка перевищила мільярд євро, підкреслює її довгострокову відданість Україні у протистоянні агресору, зазначили в Міністерстві оборони Литви.
Нагадаємо, що жінкам в ЗСУ надаватимуть предмети особистої гігієни та засоби індивідуального захисту.
Норвегія оголосила про виділення 118,8 млн доларів на військову підтримку України для закупівлі зброї та запчастин до винищувачів F-16.
Як заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам під час візиту до Одеси, ці кошти буде надано як грант через американський механізм JUMPSTART.
«Ця підтримка підсилює наші Повітряні сили, наближаючи Україну до стратегічної мети — безпечного неба», — зазначив міністр оборони України Рустам Умєров. Окрім фінансування, Норвегія також передасть Україні шість винищувачів F-16, виведених з експлуатації у 2021 році.
Загалом Україна зможе отримати близько 80 літаків від країн-партнерів, зокрема 19 — від Данії, 24 — від Нідерландів і 30 — від Бельгії. Це посилить бойові можливості Повітряних сил України та забезпечить їх сучасним авіаційним озброєнням.
Нагадаємо, що за 10 місяців Міноборони та Мінцифри законтрактували БпЛА на 114 млрд гривень.
Коментарі