

Військо
Звільнений з полону захисник заспівав «Ніч яка місячна» під час обміну (ВІДЕО)
Військовий, якого вдалося повернути в Україну у межах обміну «1000 на 1000», заспівав в автобусі з іншими захисниками пісню «Ніч яка місячна».
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
«Після полону — пісня. Після мовчання — українське слово. Звільнений Захисник заспівав українську пісню “Ніч яка місячна” — щемку, ніжну, таку рідну!» — написав Лубінець.
Що відомо про обмін
З 23 по 26 травня Україна провела масштабний обмін полоненими з росією, який узгодили за посередництва Туреччини. Протягом трьох днів додому повернулися 1000 українців — військових та цивільних.
Обмін розпочали 23 травня у п’ятницю. Тоді додому повернулися 390 українців, з яких 270 — це військовослужбовці Збройних сил України, зокрема ВМС, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, а також 120 цивільних.
У другий день додому повернулися ще 307 військових, серед них були представники ДШВ, Сил ТрО, ВМС, Нацгвардії, Держприкордонслужби та Державної спеціальної служби транспорту. Тоді вперше вдалося звільнити бійців з окремих підрозділів, а також 27 захисників Маріуполя.
В останній день цього обміну до України повернулися ще 303 військовослужбовці різних родів військ.
Раніше ми писали, що наукова праця Міноборони про ШІ увійшла в ТОП-10 робіт НАТО 2025 року.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського
Військо

19 червня 2025 року відбувся ще один обмін полоненими в межах домовленостей, яких досягнули у Стамбулі. В Україну повернули військових з важкими пораненнями та хворобами, яких утримували в російському полоні тривалий час.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Кого вдалося звільнити
З неволі повернули військовослужбовців ЗСУ, зокрема представників Військово-морських сил, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, а також бійців Державної прикордонної служби та Нацгвардії. Більшість з них потрапили в полон під час оборони Маріуполя та провели в неволі понад три роки.
Звільнені воїни захищали різні регіони України, зокрема Херсонщину, Донеччину, Луганщину, Харківщину, Сумщину, Чернігівщину, Київщину, а також Запорізьку область. Всі вони пройдуть необхідне медичне обстеження та реабілітацію, а також отримають належні виплати.
Читайте також: Піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО)
У багатьох захисників діагностували серйозні проблеми зі здоровʼям, зокрема значну втрату ваги, дистрофію, виразки, захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні та гастроентерологічні порушення, а також проблеми із зором.
У Координаційному штабі також заявили, що Україна працює над наступним етапом обміну.





Нагадаємо, що бойовий медик передасть увесь прибуток від продажу власної книги на «Русоріз» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу
Військо

З початку весни благодійний фонд «Повернись живим» передав військовим перші дрони-перехоплювачі для збиття «Шахедів» та їх аналогів. Наразі Сили оборони вже знищили перші ворожі БпЛА.
Про це повідомили у фонді.
Перші результати
У березні «Повернись живим» почав новий етап проєкту «Дронопад». Фонд передав вісьмом підрозділам ЗСУ спеціалізовані дрони для перехоплення «Шахедів». Вони швидко показали ефективність: станом на червень військові знищили 17 «Шахедів» та ще 30 їхніх аналогів «Гербера».
Читайте також: Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні
Про «Дронопад»
Нині у «Дронопаді» беруть участь 88 бригад, які отримують FPV-дрони, пікапи, засоби зв’язку й усе необхідне для протидії ворожим безпілотникам.
Загалом у межах проєкту збито понад дві тисячі БпЛА різного типу — «Орлани», «Зали», «Ланцети» тощо. Вартість втрат для ворога оцінюють у понад 6,4 мільярда гривень, при витратах на обладнання у 464 мільйони.
Нагадаємо, що завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС
Військо

Бойовий медик 47-ї окремої інженерної бригади Сержант Сергій Савюк видав книгу «Щоденник бойового медика», засновану на власному досвіді служби на фронті. Увесь прибуток від її продажу автор передасть на закупівлю FPV-дронів у межах збору «Русоріз» від БФ «Спільнота Стерненка».
Про це повідомили у «Спільноті Стерненка».
Книга розповідає історію про життя бойового медика — про страхи, втому, гумор і будні війни. Автор в інтерв’ю для «Суспільне Рівне» зазначав, що завдяки цій книзі він може подякувати бойовим медикам і одночасно залучити більше людей до підтримки армії.
Книгу опублікували накладом тисяча примірників у видавництві «Зелений пес», і придбати його можна онлайн. Також Сергій Савюк передав екземпляр книги із власним підписом «Спільноті Стерненка».
Читайте також: Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні


Нагадаємо, що дрони від «Спільноти Стерненка» знищили 12 російських «Буків» на 472 мільйони доларів.
Фото: фейсбук-сторінка «Спільноти Стерненка»