

Військо
ЗСУ використовують далекобійне озброєння, створене завдяки інвестиціям Литви
Міністерство національної оборони Литви надало Україні 10 мільйонів євро на виробництво високоточного далекобійного озброєння. Це фінансування стало першим траншем у межах підтримки Сил оборони України через інвестиції в українську оборонну промисловість.
Про це повідомили в Міноборони України.
Отримане озброєння вже успішно застосовують на фронті, воно демонструє свою ефективність у бойових умовах. Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що допомога Литви є не лише підтримкою українських військових, але й інвестицією в силу, незалежність і стійкість України.
Міністерка національної оборони Литви Довіле Шакаліне вказала, що боротьба України є також захистом свободи для Європи, і Литва залишатиметься непохитним союзником, готовим допомагати до перемоги України.
Читайте також: Виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 млн гривень: умови програми
Про співпрацю з Литвою
Наразі Міністерство оборони України спільно з литовськими партнерами працює над реалізацією наступного траншу в розмірі ще 10 мільйонів євро, який спрямують на подальше посилення далекобійних можливостей українського війська.
У листопаді 2024 року ми повідомляли, що Україна підписала меморандум з Литвою, за яким остання у першому транші надасть десять мільйонів євро на виробництво далекобійних дронів. Тоді у Міноборони зазначили, що це довгострокова угода, яка сприятиме більшим литовським інвестиціям в український ОПК.
Фото обкладинки: Pixabay
Військо

Українські інженери розробили новий БпЛА В-1 для ураження цілей на передовій і в тилу ворога. Міністерство оборони України кодифікувало дрон і дозволило його використання у Збройних силах.
Про це повідомили в Міноборони.
Особливості БпЛА
Цей надлегкий ударний дрон створили для ураження живої сили, автомобільної та броньованої техніки, а також військових об’єктів як на лінії бойового зіткнення, так і в тилу противника.
БпЛА В-1 оснастили малошумним потужним двигуном, що дозволяє йому перебувати в повітрі протягом декількох годин. Він здатний нести боєприпаси різних типів та ефективно виконувати бойові завдання.
Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)
Особливістю комплексу є його підвищена стійкість до засобів радіоелектронної боротьби противника, а також можливість швидкого розгортання і згортання, що зменшує ризик для екіпажу під час виконання місій.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Військо

Головне управління розвідки відкрило в Києві перший публічний центр рекрутингу. Він стане майданчиком для відбору кандидатів, які прагнуть приєднатися до лав воєнної розвідки.
Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов.
У новому центрі проводитимуть співбесіди, базове тестування та надаватимуть консультації щодо умов і особливостей служби.
Кирило Буданов зазначив, що до лав ГУР потрапляє лише один кандидат зі ста:
«Ретельний добір та ставка на якість — цілеспрямована стратегія, що дозволила сформувати елітне військове середовище. Результат такого підходу — дев’ять затонулих кораблів та катерів чорноморського флоту рф, успішні рейди у ворожий тил та тисячі ліквідованих окупантів. Здатність адаптуватись, готовність до ризику та роботи на межі — риси, які шукає ГУР серед кандидатів».
Як вказує Буданов, новий центр — це частина стратегії ГУР щодо прозорої взаємодії із суспільством і залучення фахівців до захисту національної безпеки.
Читайте також: Воїни ГУР за кілька днів знищили у Криму низку систем ППО та гелікоптер (ВІДЕО)
Нагадаємо, що у Львові бригада «Хартія» відкрила свій перший хаб (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР МО
Військо

Міністерство економіки України спільно з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості запустили нову грантову програму «Зроблено для Перемоги». Цю ініціативу створили задля підтримки виробників компонентів для озброєння та військової техніки.
Про це повідомили в Мінекономіки.
Деталі програми
Максимальна сума гранту становить вісім мільйонів гривень. Гроші на проєкти надаватимуть на умовах співфінансування:
- стандартні умови: 50% вартості проєкту покриває держава, решту — підприємство;
- для підприємств у прифронтових регіонах та виробників БпЛА частка гранту може сягати 80%.
Кошти можна використати для придбання, доставляння та монтування обладнання.
Вимоги до учасників програми
Подати заявку можуть як підприємства, що вже працюють, так і ті, що лише планують розпочати виробництво. Основні вимоги:
- проєкт втілюють у сфері переробної промисловості;
- завдяки гранту на підприємстві створять щонайменше п’ять робочих місць;
- підприємці мають повернути грантові кошти протягом трьох років через сплату податків.
Разом із цим підприємство має відповідати критеріям прозорості, податкової дисципліни та не мати зв’язків з росією.
Читайте також: Воїни ЗСУ збили найдорожчий розвідувальний дрон росіян (ВІДЕО)
«Наше завдання зараз — допомагати їм створенням нових можливостей підтримки і сервісів. Грантова програма “Зроблено для перемоги” спрямована на заохочення до локалізації виробництва компонентів для ОВТ. Чим більше компонентів українського виробництва матиме наша зброя, тим менше ми будемо залежати від зовнішніх постачальників», — зазначила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Анна Гвоздяр.
Як подати заявку
Заявки на участь у програмі приймають через портал «Дія». Для цього необхідно виконати кілька кроків.
- Оберіть банк, заповніть заявку та бізнес-план.
- Пройдіть співбесіду та покажіть виробництво представнику банку.
- Мінекономіки розглядає заявки кожні два тижні.
- Після позитивного рішення ви перераховуєте банку власну частку.
- Держава дофінансовує проєкт.
Нагадаємо, що в Україні розробили дрон, який перехоплює Шахеди.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Мінстратегпрому