

Суспільство
ЗСУ розбили колону російської техніки під Вугледаром на Донеччині (ФОТО)
Українські військові розгромили колону російської бронетехніки під Вугледаром, що на Донеччині.
Світлини з результативною роботою українських артилеристів опублікував очільник Мінцифри Михайло Федоров.
За його словами, на фото – результат роботи 21 окремого батальйону «Сармат» спільно з 55 артилерійською та 72 механізованою бригадами.

«Військові вчасно побачили колону техніки росіян, передали координати артилерії, яка влучно відпрацювала», – наголосив міністр.
Федоров додав, що вчасно виявити російську техніку вдалося завдяки безпілотникам DJI Mavic 3 Fly More Combo і DJI Matrice M30T, які передала до війська платформа UNITED24.

Про оборону Вугледара
Як пояснює Мілітарний, сьогодні Вугледар – південна фортеця східного фронту та місце запеклих боїв. Росіяни з постійними штурмами намагаються зайти в місто, але українські військові відбивають ці атаки.
Бої за Вугледар почалися у листопаді 2022 року – тоді Росія кинула в бій 155-у та 40-у бригади морської піхоти, посилені іншими підрозділами. З кількох спроб їм вдалося захопити село Павлівку на південь від Вугледару, але взяти місто їм тоді так і не вдалося – населений пункт розташований на височині й підступитись до нього непросто. Майже через два місяці російські спроби взяти Вугледар відновилися.

Раніше ми писали, що бійці 128 окремої гірсько-штурмової бригади з артилерії розбили позиції російських загарбників.
Крім того, артилеристи 3-ї окремої штурмової бригади завдали ударів по російській піхоті на Бахмутському напрямку.
Фото: t.me/zedigital.
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24