Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ЗСУ отримали 82-мм осколкові міни виробництва Укроборонпрому

Опубліковано

Українські військові отримали мінометні міни калібру 82-мм виробництва Укроборонпрому.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державного концерну.

«Наші хлопці на передовій отримали чергову “доставку” – артилерійські осколкові 82-мм міни виробництва Укроборонпрому. Мабуть, це одна з найкращих “розпаковок”, яку нам доводилось бачити. Далі буде», – йдеться в дописі.

На відео військові відкривають ящик із боєприпасами та починають підготовку до застосування мін. Згодом двоє бійців ЗСУ споряджують новими мінами автоматичний міномет 2Б9 «Васильок».

Що відомо про ці міни

Як пише Мілітарний, осколкова мінометна міна калібру 82-мм призначена для ураження живої сили ворога на відстані до 4500 метрів. Виробник заявляє, що боєприпаси удосконалили – вони у рази кращі за штатні аналоги.

Укроборонпром повідомив, що під час випробувань кількість смертоносних осколків, зафіксованих на щитах мішеней та на майданчику мішеневої обстановки, була у 2-2,5 раза більшою, ніж повинна мати штатна міна.

2Б9 «Васильок» – 82-мм автоматичний міномет, який розробили за схемою казнозарядної артилерійської гармати. При цьому відкривання затвора, подача міни на лінію заряджання, досилання міни в камору, закривання затвора і постріл – здійснюються автоматично. Стрільба з міномета може вестися як одиночними пострілами, так і автоматично, із темпом 170 пострілів на хвилину. Практична скорострільність дорівнює 100-120 пострілів за хвилину.

Раніше ми писали, що Укроборонпром розгорнув серійне виробництво 82-мм осколкових мін на потужностях однієї з країн-членів НАТО.

Крім того, підприємства держконцерну уже здійснюють ремонтно-технічне обслуговування озброєння, що надійшло від західних партнерів.

Фото: Укроборонпром.

Коментарі

Суспільство

Наймолодша українка, яка підтвердила володіння англійської на рівні С1: новий рекорд

Опубліковано

14-річна Ольга Товстуха підтвердила володіння англійською мовою на рівні С1 Academic за шкалою IELTS.

Про це повідомила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Новою рекордсменкою України в цій номінації стала учениця дев’ятого класу Чернівецького ліцею №9 Ольга Товстуха. Коли дівчина складала іспит, їй було 14 років 10 місяців.

Читайте також: Стартував проєкт задля гуманітарного розмінування України: деталі ініціативи

Фото: Лана Вєтрова

Ці знання дають змогу:

  • розпізнавати приховані сенси в мові;
  • вживати специфічну лексику й термінологію;
  • робити синхронні професійні переклади;
  • ефективно використовувати англійську мову в академічних колах;
  • впевнено комунікувати в науковому середовищі.

Лана Вєтрова додала, що окрім англійської мови, Ольга вивчає французьку, іспанську та німецьку мови. «Такі рекорди найкраще свідчать, що українці – серед найосвіченіших націй Європи. Це підтверджують навіть українські діти», — прокоментувала вона.

Нагадаємо, що дворічна дівчинка з Одещини встановила рекорд України з плавання.

Фото обкладинки: Pexels

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські актори прочитали вірші для людей з порушенням слуху та зору (ВІДЕО)

Опубліковано

Антоніна Хижняк, Григорій Бакланов, Андрій Ісаєнко та інші українські актори долучилися до поетичного проєкту «Відчуй».

Про це повідомили у пресслужбі проєкту.

Діячі культури прочитали поезії фронтмена гурту Фіолет та військового Сергія «Колоса» Мартинюка, який і створив ініціативу. Читали вірші із супутнім перекладом на жестову мову.

Ютуб-канал «Фіолет»

Мета проєкту «Відчуй»

Головне завдання ініціативи — зробити поезію доступною для людей з порушеннями слуху і зору. Важливим є також і привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю.

«Ідея втілити подібний проєкт виношувалася роками, але кінцевим тригером стала розмова із одним із шанувальників Фіолету, який втратив на війні зір і вимушений був пристосовуватися до нової для себе реальності… Приємно, що в ці не найсприятливіші для нашої культури часи Український культурний фонд схвалив і в повному обсязі профінансував нашу ідею», — розповідає Колос.

Фото: Сергій «Колос» Мартинюк

Читайте також: На Подолі відкрили мурал, присвячений ГУРу: фото

Хто взяв участь у проєкті

До проєкту долучилися такі діячі:

  • Тоня Хижняк,
  • Гріша Бакланов,
  • Андрій Ісаєнко,
  • Сашко Боднар,
  • Оксана Стринадюк,
  • Сашко Хоменко (МУР),
  • Анастасія Пустовіт,
  • Альбіна Перерва.

З перекладом на жестову мову допомогла Марина Ліферова. Відео знімав київський режисер Завгородній, а музикальний супровід на піаніно виконував Євген Дубовик.

Фото: ютуб-канал «Фіолет»

Наразі вийшло сім роликів з десяти, за участі: Григорія Бакланова, Оксани Стринадюк, Олександра Боднара, Анастасії Пустовіт, Олександра Хоменка, Андрія Ісаєнка, Антоніни Хижняк. Відео можна подивитися за посиланням.

Також у рамках проєкту «Відчуй» видадуть альбом віршів та збірку, надруковану шрифтом Брайля, її команда передасть школам-інтернатам та організаціям, які опікуються незрячими людьми.

Нагадаємо, що українці можуть обрати представника від нашої країни на Дитячому Євробаченні-2024.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Фіолет»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Стартував проєкт задля гуманітарного розмінування України: деталі ініціативи

Опубліковано

Проєкт «Нам тут жити 2.0» спрямований на гуманітарне розмінування, він допоможе пришвидшити роботу саперів та зберегти їхні життя.

Про це повідомили у пресслужбі Київстару.

Мета проєкту

У рамках збору «Нам тут жити 2.0» планують зібрати 100 мільйонів гривень. Ці гроші підуть на забезпечення саперів Сил підтримки ЗСУ. Для них придбають роботизовані платформи українського виробництва, спеціальний транспорт та засоби зв’язку. Проєкт запустили Київстар та Повернись живим.

Фото: «Нам тут жити»

«Ми прагнемо, щоб території України були безпечні та доступні для цивільного населення. Інноваційні технології допоможуть зменшити ризики та прискорити процес розмінування та дадуть змогу спеціалістам Київстар швидше відновлювати мобільний зв’язок на деокупованих територіях», — коментує генеральний директор Київстар Олександр Комаров.

Як працюватимуть сапери

Позаяк розміновувати території будуть не тільки люди, але й спеціальна техніка, це допоможе зберегти життя саперів. Військовим будуть допомагати наземні роботизовані комплекси, а також дрони, завдяки яким можна дистанційно підривати вибухонебезпечні предмети.

«Наше завдання — надати саперам обладнання, щоб вони могли робити це ефективніше і безпечніше. Роботизовані комплекси дозволять саперам працювати на відстані від небезпечних об’єктів. Дрони — для аерофотозйомки, фіксації мінних полів, визначення координат», — говорить заступник директора «Повернись живим» Олег Карпенко. 

Фото: «Нам тут жити»

Як підтримати проєкт

Підтримати проєкт «Нам тут жити 2.0» можна донатом на сайті Повернись живим. Також абоненти Київстару можуть долучитися до збору, якщо підключать суперсилу «Допомога ЗСУ». Тоді до 50 гривень із тарифного плану підуть на цей збір.
 
Ця ініціатива є продовженням першого етапу проєкту. Тоді зібрали понад 180 мільйонів гривень для інженерно-саперних груп Сил підтримки ЗСУ. Проєкт «Нам тут жити 2.0» стартував 14 серпня та триватиме до досягнення повної суми збору. Він реалізується за інформаційної підтримки Міністерства економіки України.

Нагадаємо, що Міноборони допустило до ЗСУ унікальний всюдихід-амфібію «ТАХА».

Фото: «Нам тут жити 2.0»

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...