Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Жива музика та крафтове пиво: топ закладів Львова

Опубліковано

Любите хороше крафтове пиво та якісну живу музику? Тоді ця підбірка львівських закладів точно буде вам корисною!

Театр пива «Правда»

Одним з найвідоміших та найпопулярніших львівських пабів можна назвати Театр пива «Правда», розташований на площі Ринок, 32. Він є частиною холдингу емоцій «!FEST».

Заклад просторий та світлий, може вмістити одночасно до 500 гостей, інтер’єр оформлений в стилі лофт. Тут можна скуштувати крафтове пиво власного виробництва, різноманітні пивні закуски та ексклюзивні блюда з м’яса. На першому поверсі працює магазин, де можна придбати смачне пиво у пляшках. Вечорами тут, щодня, окрім понеділка, грає бенд «ПРАВДА-orchestra», що виконує кавер-версії відомих хітів гуртів ACDC, Metallica, Frank Sinatra, Adele, Океан Ельзи, Брати Гадюкіни, Скрябін.

Читайте також: Бар для відьом та еротичне кафе: шість незвичайних київських закладів

Старгород

Приємний інтер’єр в жовто-коричневих тонах, просторі приміщення, стильні меблі – все це ресторан-пивоварня «Старгород», що знаходиться на вул. П. Римлянина, 1.

Цей заклад позиціонується як справжня чеська броварня, де пиво вариться за стародавніми чеськими рецептами виключно з чеських інгредієнтів. Причому вариться воно безпосередньо в ресторані. Гостям пропонують скуштувати сорти «Лагер», «Чорне», «Десятка» та «Пшеничне». До пінного пропонується великий вибір закусок та м’ясних страв на грилі. По понеділках, суботах та неділях тут проводять конкурси пісень і переможці отримують в подарунок пиво. По п’ятницях можна відвідати «Старгород-шоу», а з шостої тут щовечора грає жива музика.

Читайте також: В Україні відкрили перше канабіс-кафе: що в меню?

Xrystofor

За адресою вул. Івана Федорова, 2, неподалік від Домініканського собору розташований паб «Xrystofor». Інтер’єр стильний та приємний: цегляні стіни, аркові проходи, балки з дерева під стелею, масивні дерев’яні меблі – все це створює особливу атмосферу.

В пабі гостям пропонують досить великий вибір крафтового пива від українських броварень та страви європейської кухні (особливо багато пивних закусок). Це чудове місце для поціновувачів важкої музики, адже тут регулярно виступають українські рок-гурти.

Дігер-паб «Underground»

Заклад розташований у підвальному приміщенні за адресою вул. Русових, 11 і складається з кількох тематичних залів. Інтер’єр в пабі здебільшого брутальний, його основу складають масивні металеві, бетонні та цегляні конструкції, в якості декору використані плакати цивільної оборони, лабораторне та військове обладнання, протигази, та інші речі, які використовують дігери.

Своїм гаслом тут називають: «True Beer, Only Rock!», тобто: «Справжнє пиво, тільки рок». В пабі відвідувачам пропонують дуже широкий вибір крафтового пива з вітчизняних та іноземних броварень, алкогольні коктейлі та смачні пивні закуски. Протягом дня тут звучить тільки рок-музика, а вечорами час від часу проводяться виступи рок-гуртів.

Craft&Kumpel

Новий заклад, який відкрився на площі Ринок, 18 на початку минулої осені. Як вказано на їх офіційному сайті, «Craft&Kumpel» – це не просто ресторан, а «Пивне Ательє, яке спеціалізується на пиві загалом та на пиві, звареному на нашій пивоварні». Відвідувачам тут пропонують 14 видів кумпельового пива з кранів, різноманітні пивні коктейлі, а також страви галицької «авантурної» кухні.

В цьому ресторані можна не лише смачно поїсти та випити свіжого пінного, а ще й чудово розважитись: тут проходять запальні вечірки під музику від популярних діджеїв, гастро-вечори, дегустації, а знані бармени пригощають всіх охочих авторськими коктейлями.

Кумпель за Оперним

Цей закладає радує львів’ян та гостей міста ще з 2013 року, знайти його можна за адресою проспект Чорновола, 2б. Інтер’єр ресторації оформлений в лофтовому стилі та має «особливий батярський характер», пишуть на своєму сайті власники.

До речі, цей інтер’єр посів друге місце на європейському конкурсі ресторанних дизайнів у Дубліні. Гостей тут пригощають кумпельовим пивом, смачними стравами галицької та європейської кухні, а також наїдками з хосперу.

Щоп’ятниці та щосуботи в «Кумпелі» запалює бенд «Кварта Львівська», що виконує шлягери батярського Львова 30-х років. Акордеон, кларнет, перкусія та цимбали створюють неповторну атмосферу та дарують пречудовий настрій.

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі, створеній Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки та оборони.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися по допомогу до міської ради. На місце одразу прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і врятувати 44 кажани. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура23 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...