Сільське господарство
Житомирська ферма запрошує роботів працювати на полях
У господарстві “Нікдарія” оголосили конкурс на створення робота. Хочуть перевозити врожаї автоматизовано. Три кращі варіанти самохідної машини отримають гранти, а найкращу машину профінансують для серійного виробництва.
“Нікдарія” – це перша ягідна смарт-ферма. Компанія вирощує лохину у Житомирській області. Тут охоронцям допомагають дрони. А сільгосптехніка обладнана новітніми GPS-трекерами. Тестові варіанти роботів випробовуватимуть на власних 100 гектарах.
Читайте також: На житомирській фермі врожай лохини збиратимуть роботи
“Нікдарія” (ТМ iBerry) є одним із найбільш технологічно інноваційних ягідних господарств в Україні. Від початку створення в господарстві поставили за мету впровадити сучасні технологічні розробки для здійснення ефективного управління та контролю за діяльністю підприємства на відстані — за допомогою сучасних гаджетів.
Допоможіть ягідним фермерам створити робота!
Коментарі
Сільське господарство
В Україні з’явиться перший завод із переробки солодкого перцю

Компанія “Натур світ” планує збудувати завод, де перероблятиме на барвник червоний солодкий перець. Про це в інтерв’ю seeds.org розповів представник компанії Ігор Андрієнко.
За його словами, завод стане першим таким в Україні. Для переробки використовуватимуть китайський гібрид солодкого перцю. Врожай скуповуватимуть у фермерів.
“Цей вид паприки на технічні цілі раніше ніхто не вирощував в нашій країні. І зараз є унікальна можливість створити новий попит і абсолютно новий ринок в овочевому сегменті. Це дасть сільгоспвиробнику культуру, просту в вирощуванні, зі стабільно зростаючим обсягом попиту на неї, з ціною закупівлі, прив’язаною до стабільної валюти і, що також важливо, без вимог “супермаркету” до виду готової продукції”, – розповів Андрієнко.
Які переваги такого заводу?
У 2018 року компанія провела тестове вирощування перцю в 5 областях України – Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській.
Читайте також: Столиця перцю: селище на Закарпатті в рік виробляє 200 тонн паприки
Китайський гібрид потребує мінімільної досушки. Перець висихає прямо на стеблі, тому на дорогу сушильну лінію витрачатись не доведеться.
“Стручок такого перцю – тонкостінний. Відсоток сухих речовин в ньому доходить до 20%. Він солодкий і його можна вирощувати поряд з іншими сортами солодкого перцю без побоювання того, що у них при перезапиленні з’явиться «гіркота»”, – додає представник компанії.

Розрахункова рентабельність вирощування перцю для фермера становить близько 75%.
“При цьому потрібно розуміти, що для нас представляє інтерес весь врожай, вирощений фермером: великі стручки і маленькі, більш насиченого кольору і ті, що не встигли його набрати, цілі і зі слідами ушкодження комахами. Разом зі своїми партнерами ми націлені на будівництво заводу з отримання барвника з цього гібрида паприки. По суті, ми говоримо про створення абсолютно нового сегменту на овочевому ринку України. Це, в свою чергу, також позитивно позначиться на динаміці цін на традиційні овочі”, – говорить Андрієнко.
Шукають виробників
Як розповів пан Андрієнко, план на 2019 рік – посіяти і отримати готовий продукт (сушені стручки паприки) з площі мінімум 100 га. У перспективі будівництва заводу потрібні промислові площі виробництва – це вже від 1000 гектар.
“За 2019 рік ми плануємо максимально популяризувати даний гібрид паприки в Україні. І тому сьогодні ми готові контрактуватися з виробниками, що мають можливість вирощувати даний гібрид на будь-якій площі – нам не важливо, вирощує людина 10 соток або 10 га – ми готові забрати у нього весь урожай”, – каже представник компанії.
Читайте також: Як продавати лохину на Фейсбук і заробити мільйон
Як він зауважує, такий продукт стане цікавим європейському та американському ринку. На світовому ринку основний постачальник даного барвника – Китай, але там неможливо вирощувати паприку без використання дуже великої кількості хімії. В Україні ж вдалося виростити продукт гарної якості з мінімальним використанням агрохімії.
Коментарі
Сільське господарство
Україна експортувала зерна на рекордну суму

Україна в 2018 році експортувала зерна на 7,2 мільярда доларів, що є рекордним показником.
Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” член-кореспондент НААН Микола Пугачов, пише Економічна правда.
Чим це пояснюють?
За підрахунками інституту, в натуральному вираженні експорт зерна в 2018 році скоротився в порівнянні з 2017 роком на 0,4%, до 41,7 млн тонн, а рекордна виручка пояснюється зростанням експортних цін на зерно.
Читайте також: Україна встановила новий рекорд з експорту
При цьому в минулому році був встановлений новий рекорд за обсягами експорту кукурудзи – 21,4 млн тонн, що на 10% більше показника 2017 року і в 5,2 рази – результатів 2010 року.
У той же час обсяги експорту пшениці, хоча і перевищили показники 2010 року в 3,3 рази, зменшилися в порівнянні з 2017 роком і становили минулого року 16,4 млн тонн.
Поставки ячменю на зарубіжні ринки в 2018 році знизилися в порівнянні з попереднім роком на 1,3 млн тонн – до 3,6 млн тонн.
Продавали в Азію та Африку
За даними інституту, найбільшими покупцями українського зерна в 2018 році, як і раніше, були країни Азії, Європи і Африки.
Лідируючу позицію в рейтингу найбільших імпортерів українського зерна з 2011 року традиційно утримує Єгипет. У минулому році він закупив українського зерна на 20% менше, ніж 2017 року – на 666 млн доларів. Його частка в загальному експорті цього виду сільськогосподарської продукції становила 9,2%.
Читайте також: Фермер з Київщини відновлює родючість ґрунту і отримує мільйонні прибутки
Іспанія другий рік поспіль утримує другу позицію в топ-10. Минулого року вона збільшила обсяги закупівель зерна майже на 35% в порівнянні з 2017 роком – до 643 млн доларів (8,9%).
Далі йдуть Нідерланди (556 млн дол), Китай (552 млн дол), Індонезія (487 млн дол), Саудівська Аравія (449 млн дол), Італія (336 млн дол), Філіппіни (316 млн дол), Туніс (290 млн дол), Марокко (63 млн дол) і Лівія (248 млн дол).
Крім того, станом на початок січня в 2018/19 маркетинговому році Україна вже експортувала понад 24 млн тонн зерна, що майже на 3 млн тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Коментарі
Сільське господарство
Два українських заводи експортуватимуть молоко у Малайзію

Підприємства “Пирятинський сирзавод” та “Золотоніський маслоробний комбінат”, які входять до складу “Молочного альянсу” відтепер мають нові сертифікати Halal Jakim, які дозволяють їм експортувати свою продукцію до Малайзії. Про це повідомляє прес-служба компанії, передає agravery.com.
Документи видані Jabatan Kemajuan Islam Malaysia (JAKIM) — організацією, яка контролює дотримання норм халялю в Малайзії.
“Отриманню сертифікатів передувала досить складна процедура: представники організації JAKIM проводили аудит заводів задля погодження підприємств до списку власників сертифікатів”, —йдеться у повідомленні.
Читайте також: В Україні вироблятимуть горіхове молоко
Окрім того, заводи мали надати ліцензії Міністерства охорони здоров’я і продемонструвати повну прозорість у виробництві харчових продуктів.
Логотип JAKIM дає впевненість в тому, що продукт є дозволеним для мусульман. Слід зазначити, що закони халяль JAKIM дають можливість людям відчувати себе більш захищеними.
Читайте також: Українські трамваї почали експортувати до Єгипту
Халяль — це те, що дозволено їсти, пити, робити або використовувати, згідно з ісламськими принципами. Це може бути все, що застосовується у всіх аспектах життя, і окрім харчування, — це соціальні відносини, одяг і навіть фінансові послуги.
Що варто знати про підприємство?
“Молочний альянс” ― холдингова компанія, що поєднує підприємства з виробництва сирів, цільномолочної та кисломолочної продукції, підприємства зі збору й обробки молока і молочної продукції, а також компанії, які здійснюють реалізацію продукції.
Читайте також: Україна потрапила до ТОП-10 світових експортерів “молочки”
До її складу входять Пирятинський сирзавод, Золотоніський маслоробний комбінат, Баштанський сирзавод, Яготинський маслозавод, а також Городенківський сирзавод і філія “Яготинське для дітей”.
Коментарі
Сільське господарство
На Запоріжжі будують зерновий термінал

Компанія “НІБУЛОН” розпочала будівництво нового перевантажувального терміналу в с. Тернівка Вільнянського району Запорізької області, вже більше місяця на об’єкті тривають активні будівельні роботи. Про це повідомляє pozitciya.com.ua.
Введення в експлуатацію нового підрозділу заплановано на червень 2019 року. Сума інвестицій в реалізацію проекту складе 19 млн доларів.
Читайте також: В українському порту зареєстрували новий зерновий термінал
Власними зусиллями аграрного підприємства буде проведено днопоглиблення 1821 м лівої притоки Дніпра — р. Плоска Осокорівка — для забезпечення водного підходу до перевантажувального терміналу.
Що варто знати про компанію?
Товариство з обмеженою відповідальністю “Нібулон” (засновано в 1991 році) – один з найбільших операторів зернового ринку України.
“Нібулон” є одним з найбільших українських сільгосптоваровиробників, інвестором і експортером. Підприємство має 44 виробничих підрозділи в 12 областях України, власний суднобудівний-судноремонтний завод і сучасний вантажний флот.
Коментарі
Сільське господарство
На Житомирщині блогер вчить розводити свиней

Блогер-свиновод розказує, як зробити ферму на 1000 свиней з одного поросяти. Фермер у своєму блозі розповідає, як завести свиней і не зганьбитися.
В Олександра Дмитрука ферма на 1000 свиней на Житомирщині. 14 років тому він власноруч перетворив покинуті корівники на ферму. Вирощує корми для свиней без жодних мінеральних добрив. Поросята тут живуть, як у природі.
“Свиня хоче купатися у грязюці, це природою закладено, я їй не заважаю, вона так краще росте”, – переконаний Олександр Дмитрук.
Читайте також: Зірка інтернету: на Тернопіллі сільський священик веде кулінарний блог
У блозі він розповідає, як створити ферму з одного поросяти.
“Якщо будете лише вдавати, що годуєте свиней, вони вдаватимуть, що ростуть”, – жартує Олександр Дмитрук.
Чоловік розказує, які краще обрати породи, корми та навіть миски для свиней.
“Якщо моя діяльність стане для когось імпульсом відкрити свою справу, я буду такий щасливий!”, – ділиться Олександр Дмитрук.
Читайте також: Фермер розвів на Житомирщині екоферму з “вільними” курми
Однією з найголовніших умов успішної роботи свиноферми є створення такого середовища, яке б мінімізувало ризики захворювань свиней. Термін окупності такого бізнесу – близько 5-6 років, він залежить від багатьох факторів: починаючи від генетичних особливостей тварин і закінчуючи умовами їхнього годування. За словами фермера, особливість свиней у тому, що вони не пітніють. У них немає потових залоз. Що вологіше середовище – то легше свині віддавати своє тепло. Свині дуже нагрівають приміщення, тому взимку ми його не опалюють.
Олександр Дмитрук про тварин, яких розводить, знає усе. Однак зазначає, що рецепта успішного господарства немає. На кожній фермі – свій досвід, який визначає практика.
Коментарі
Сільське господарство
В Україні вироблятимуть горіхове молоко

Кооператив “Горіх Причорномор’я” уперше в країні планує за китайською технологією переробляти молоді горіхи без шкірки на горіхове молоко. Про це Agravery.com розповів президент кооперативу Павло Тулба.
Горіхове молоко – це напій, який отримують з мелених горіхів або насіння. Для приготування використовуються найрізноманітніші горіхи – волоські, мигдальні, кедрові. Напій готується особливим способом, для рецепта потрібна вода і не смажені горіхи. На вигляд виходить звичайне молоко, тільки з більш приємним смаком.

Молоко на експорт
Кооператив стане першим виробником цього продукту в Україні. Щоправда, найімовірніше, воно піде на експорт, адже в Україні такий продукт не користується особливою популярністю.
Читайте також: Великий український виробник почав випускати молоко для вегетаріанців
“На мою думку, невеликий обсяг потребує глибокої переробки і продажів роздрібному покупцю. Дрібний виробник може почати своє крафтове виробництво з елементарного — приміром, покривати горіхи шоколадом, або наповнювати вручну чорнослив, курагу чи інші сухофрукти горіхом — робити подарункову упаковку і продавати і як в Україні, так і за її межами”, — додав Павел Тулба.

Кооператив “Горіх Причорномор’я” є ліцензованим розплідником. Має в обробці 270 га, з яких 150 га — під волоським горіхом і фундуком, 10 га — під шипшиною.
Чому це корисно?
Корисні властивості горіхового напою: горіховий білок містить багато амінокислот, а це дуже цінно для зростаючого організму. Наприклад, лізину в ньому більше, ніж в курячих яйцях. Щоденне вживання молока з горіхів надає сприятливу дію на роботу серця, оскільки в ньому відсутні холестерин і насичені жири. Продукт багатий вмістом кальцію і вітаміну D, що робить його хорошим засобом для зміцнення зубів і кісток. Високий вміст жирних кислот омега. Низький вміст вуглеводів і натрію.
Читайте також: На Рівненщині ІТ-фірма вирощує равликів на експорт
Крім іншого, висока концентрація вітамінів A, PP, B1, B2 і C робить горіхове молоко живильним напоєм, а відсутність лактози допомагає справлятися з алергією і травними порушеннями.
Молоко з горіхів застосовують при дієтах, використовують в дитячому меню. Напій включають в свій раціон вегетаріанці і сироїди. А смакові відтінки молочка дозволяють включати його в кулінарні рецепти.