Суспільство
Жителів столиці просять допомогти у створенні першого київського вина: як долучитися
У Києві в неділю, 1 жовтня, робитимуть перше в Україні вино зі столичних виноградників. Таку ідею запропонував винний експерт Сергій Клімов.
«Мені давно не давали спокою виноградники Києва. Задавав собі питання про те, звідки вони? Чому їх так багато у кожному районі міста? Що це за сорти? Я ніколи не бачив такої кількості виноградних ліз навіть у дуже виноробних країнах», — зауважив він.
За словами Клімова, виноград у Києві росте вже понад тисячу років.
Ймовірно, першими його почали вирощувати ченці Києво-Печерської Лаври, в 18−20 столітті виноградники розрослися біля Кловського узвозу, також ними були засаджені схили біля Олександрівської лікарні.
Читайте також: «Головний винороб пішов на фронт». Як дружина військового продовжує робити крафтове вино на Одещині
Найпізніший виноград посадили на початку 20 сторіччя на місці, де зараз знаходиться Виноградар. З початком будівництва житлового масиву він був остаточно знищений.
«Мені навіть вдалось знайти у дворах Подолу лозу, якій приблизно років 100, судячи з товщини стовбуру», — зазначив винний експерт.
Були у Києві і свої виноробні.
Як долучитися?
«Хто може допомогти зібрати виноград біля свого дому чи на своєму районі — заповніть, будь ласка, форму, там є локація, де ми будемо приймати виноград або ж ми зможемо заїхати до вас за ним», — зазначив винороб.
Напій робитимуть на виноробні Cassia wine. Частину цього вина планують продати на благодійних аукціонах як в Україні, так і за кордоном. Гроші направлять на підтримку ЗСУ.
Окрім виготовлення вина, жителів столиці також запрошують долучитися до фестивалю Brave Wine, який відбудеться 7−8 жовтня.
Читайте також: Мультики про Пташку з Азовсталі, острів Зміїний і не тільки. Як дитячий канал «Хмаринка» популяризує мультики українською
Там українські винороби представлять свої напої, а також пройдуть благодійні аукціони. Частину коштів з проданих квитків та аукціонів передадуть ЗСУ.
Ціна квитка без келиха на 1 день: Передпродаж — 200 грн; В день заходу — 250 грн.
Вартість квитка з келихом на 1 день: Передпродаж — 350 грн; В день заходу — 400 грн.
Усіх охочих відвідати фестиваль чекають за адресою вул. Князів Острозьких, 8 (поруч з метро «Арсенальна»), територія бару «Вогник» та клубу «Arsenal XXII».
Нагадаємо, в Україні почали виготовляти біодинамічне вино за ритмами планет.
Також на Закарпатті виготовили помаранчеве вино з винограду.
Фото: facebook.com/Klimov.Sergiy.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі