Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Що зміниться в Україні з 1 червня

Опубліковано

Ціни на комунальні послуги та призначення субсидій. ШоТам з’ясував, які зміни чекають на українців з 1 червня 2024 року.

Субсидії в Україні — хто отримає на автоматичне призначення субсидії

Для більшості отримувачів субсидій призначення буде здійснюватися автоматично, якщо не змінилися дані про майновий стан або склад домогосподарства. Таким чином, якщо людина вже отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, немає потреби знову звертатися або подавати нові заяви.

На основі вже наявної інформації, Пенсійний фонд проведе перерахунок розміру субсидії, на яку має право родина або домогосподарство.

Водночас, деякі категорії громадян повинні звернутися із заявою та декларацією про доходи та витрати для отримання субсидії у червні.

Читайте також: Як залишитися на звʼязку під час відключень електроенергії: практичні поради

Звернутися особисто до Пенсійного фонду необхідно у наступних випадках:

  • заявник (член домогосподарства) є орендатором житлового приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • кількість зареєстрованих осіб у домогосподарстві, які там проживають, менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство є претендентом на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Також подати звернення повинні особи, які мають право на виплату, але в опалювальний сезон субсидію їм було призначено в розмірі 0,00 грн.

Варто зазначити, що якщо заява подана протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, субсидію буде призначено з початку цього сезону.

Субсидії з 1 червня — кому потрібно звернутися за продовженням житлової субсидії у червні

Не пізніше 1 липня 2024 року подати заяву для продовження житлової субсидії чи пільги повинні також особи, які одночасно відповідають таким критеріям:

  • вони отримують житлово-комунальну субсидію чи пільги;
  • отримували субсидії чи пільги станом на 24 лютого 2022 року;
  • проживали (чи продовжують проживати) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • після початку повномасштабної війни не подавали звернення до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

За цим посиланням можна подати заяву та всі документи, які потрібні для призначення субсидії.

Якими будуть тарифи на світло, воду та газ в Україні з 1 червня

Міністерство енергетики України прогнозує, що в рамках підготовки до наступного опалювального сезону в червні доведеться підвищити тарифи на електроенергію.

“Ми активно готуємося та розраховуємо ресурси, на які можемо покладатися в підготовці до наступного опалювального сезону. Очевидно, що незначне підвищення тарифів відбудеться. Зараз рішення ще не прийнято, тривають дискусії та розрахунки, але ймовірно, що тарифи будуть підвищені,” — повідомила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

Народний депутат та член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк зазначив, що Кабмін планує підняти тарифи на електроенергію до 4,5-5 грн/кВт для побутових споживачів. Він підкреслив, що отримані кошти підуть не обслуговуючим компаніям, а на розвиток власної генерації.

“Кошти від підвищення тарифів будуть спрямовані на відновлення потужностей Укргідроенерго та будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Власна генерація зараз для нас дуже важлива,” — пояснив він.

Наразі українці платять за електроенергію 2,64 грн/кВт. Таку ціну встановили з 1 червня 2023 року.

Яким буде тариф на воду у червні

Навесні 2024 року вартість послуг водопостачання зросла в деяких невеликих містах України. Місцева влада цих міст має повноваження самостійно встановлювати тарифи на послуги ЖКГ, що в окремих випадках призвело до підвищення цін на 40%.

Водночас НКРЕКП заборонила підвищувати тарифи на водопостачання та водовідведення в великих містах протягом найближчих місяців, включаючи червень. Нагадаємо, що у квітні планувалося підвищення тарифів для постачальників холодної води в Києві та інших містах України, але це рішення було відкладене.

Чи зросте ціна на газ у червні

У червні 2024 року ціна на газ для побутових споживачів, які користуються послугами “Нафтогазу”, залишиться на рівні 7,96 грн за кубометр. Інші постачальники встановили ціни в межах від 7,7 до 9,90 грн за кубометр.

Нагадаємо, що у квітні 2024 року “Нафтогаз України” продовжив дію тарифного плану “Фіксований” на рік, дотримуючись мораторію на підвищення цін. Тому клієнти компанії платитимуть за газ 7,96 грн за кубометр (з ПДВ) з 1 травня 2024 року до 30 квітня 2025 року.

Нагадаємо, в Україні почали активно відкривати бізнеси.

Фото: Фокус

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура7 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...