Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Що зміниться в Україні з 1 червня

Опубліковано

Ціни на комунальні послуги та призначення субсидій. ШоТам з’ясував, які зміни чекають на українців з 1 червня 2024 року.

Субсидії в Україні — хто отримає на автоматичне призначення субсидії

Для більшості отримувачів субсидій призначення буде здійснюватися автоматично, якщо не змінилися дані про майновий стан або склад домогосподарства. Таким чином, якщо людина вже отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, немає потреби знову звертатися або подавати нові заяви.

На основі вже наявної інформації, Пенсійний фонд проведе перерахунок розміру субсидії, на яку має право родина або домогосподарство.

Водночас, деякі категорії громадян повинні звернутися із заявою та декларацією про доходи та витрати для отримання субсидії у червні.

Читайте також: Як залишитися на звʼязку під час відключень електроенергії: практичні поради

Звернутися особисто до Пенсійного фонду необхідно у наступних випадках:

  • заявник (член домогосподарства) є орендатором житлового приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • кількість зареєстрованих осіб у домогосподарстві, які там проживають, менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство є претендентом на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Також подати звернення повинні особи, які мають право на виплату, але в опалювальний сезон субсидію їм було призначено в розмірі 0,00 грн.

Варто зазначити, що якщо заява подана протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, субсидію буде призначено з початку цього сезону.

Субсидії з 1 червня — кому потрібно звернутися за продовженням житлової субсидії у червні

Не пізніше 1 липня 2024 року подати заяву для продовження житлової субсидії чи пільги повинні також особи, які одночасно відповідають таким критеріям:

  • вони отримують житлово-комунальну субсидію чи пільги;
  • отримували субсидії чи пільги станом на 24 лютого 2022 року;
  • проживали (чи продовжують проживати) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • після початку повномасштабної війни не подавали звернення до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

За цим посиланням можна подати заяву та всі документи, які потрібні для призначення субсидії.

Якими будуть тарифи на світло, воду та газ в Україні з 1 червня

Міністерство енергетики України прогнозує, що в рамках підготовки до наступного опалювального сезону в червні доведеться підвищити тарифи на електроенергію.

“Ми активно готуємося та розраховуємо ресурси, на які можемо покладатися в підготовці до наступного опалювального сезону. Очевидно, що незначне підвищення тарифів відбудеться. Зараз рішення ще не прийнято, тривають дискусії та розрахунки, але ймовірно, що тарифи будуть підвищені,” — повідомила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

Народний депутат та член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк зазначив, що Кабмін планує підняти тарифи на електроенергію до 4,5-5 грн/кВт для побутових споживачів. Він підкреслив, що отримані кошти підуть не обслуговуючим компаніям, а на розвиток власної генерації.

“Кошти від підвищення тарифів будуть спрямовані на відновлення потужностей Укргідроенерго та будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Власна генерація зараз для нас дуже важлива,” — пояснив він.

Наразі українці платять за електроенергію 2,64 грн/кВт. Таку ціну встановили з 1 червня 2023 року.

Яким буде тариф на воду у червні

Навесні 2024 року вартість послуг водопостачання зросла в деяких невеликих містах України. Місцева влада цих міст має повноваження самостійно встановлювати тарифи на послуги ЖКГ, що в окремих випадках призвело до підвищення цін на 40%.

Водночас НКРЕКП заборонила підвищувати тарифи на водопостачання та водовідведення в великих містах протягом найближчих місяців, включаючи червень. Нагадаємо, що у квітні планувалося підвищення тарифів для постачальників холодної води в Києві та інших містах України, але це рішення було відкладене.

Чи зросте ціна на газ у червні

У червні 2024 року ціна на газ для побутових споживачів, які користуються послугами “Нафтогазу”, залишиться на рівні 7,96 грн за кубометр. Інші постачальники встановили ціни в межах від 7,7 до 9,90 грн за кубометр.

Нагадаємо, що у квітні 2024 року “Нафтогаз України” продовжив дію тарифного плану “Фіксований” на рік, дотримуючись мораторію на підвищення цін. Тому клієнти компанії платитимуть за газ 7,96 грн за кубометр (з ПДВ) з 1 травня 2024 року до 30 квітня 2025 року.

Нагадаємо, в Україні почали активно відкривати бізнеси.

Фото: Фокус

Економіка

Україна отримала €1,9 мільярда траншу від Євросоюзу

Опубліковано

До державного бюджету України надійшов транш безумовного фінансування обсягом 1,9 млрд євро від Європейського Союзу.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

“Від початку повномасштабної війни ЄС надав Україні майже 35 млрд євро прямої бюджетної допомоги. Ці кошти сприяли підтримці макроекономічної стабільності, а також дозволяють забезпечувати фінансування пріоритетних бюджетних потреб. ЄС є ключовим партнером України, який продовжує відігравати вирішальну роль у пришвидшенні нашої перемоги та зміцненні економічної стійкості країни”, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Читайте також: Вироблятиме електрику й тепло: в Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод

Нещодавно Україна та Європейський Союз підписали Угоду загальним обсягом 27 млрд євро на 2024 – 2027 роки у межах Інструменту Ukraine Facility. Наступні транші в межах Інструменту Україна отримуватиме щоквартально, за умови виконання індикаторів визначених у Плані України.

Нагадаємо, в Україні планують збудувати велику базу з виготовлення суден.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Економіка

На Львівщині побудують новий логістичний центр PERETYN

Опубліковано

Девелопер Alterra Group розпочинає будівництво нового логістичного центру PERETYN. На території буде розташований торговий центр, який стане центром тяжіння для всіх в окрузі. Загальна площа об’єкта – 50 000 м2.

Про це інформує “Економічна правда”.

PERETYN забезпечить понад 700 нових робочих місць. Проєкт передбачає 10 черг здачі в експлуатацію – перша черга планується у першому кварталі 2025 року.

Про проєкт

Основна філософія проєкту – ідея перетину спільності та індивідуальності. Склади мають унікальний фасад, який не повторюється, але кожен із них виглядає гармонійно та комплексно. Десять різних будівель та десять різних фасадів, які об’єднані підходом натуральності.

“Усе побудовано на тому, що ми використовуємо натуральні матеріали – метали, бетон, дерево. Тобто без додаткових підфарбувань або штучних імітацій. Щоб усе було як є, натурально, по-справжньому”, – говорить архітекторка проєкту PERETYN Наталія Шульга

Особливість проєкту – перший в Україні дерев’яний склад. Він екологічний і зменшує викиди CO2. Для забезпечення пожежної безпеки використали технологію CLT та додаткові вогнезахисні покриття.

“Технологія CLT (Cross-laminated timber) забезпечує високу вогнестійкість завдяки масивним панелям і колонам”, — пояснює архітектор проєкту Олексій Пахомов.

Однією з послуг, якою можна буде скористатися – це Built to suit. Тобто проєктування та будівництво об’єкта під потреби замовника. У такому варіанті Alterra Group беруть на себе всю організацію та виконання робіт – від ідеї до реалізації, забезпечуючи завершення проєкту за 6-8 місяців та надаючи гарантію на виконання робіт й використання матеріалів. 

Що таке PERETYN

Символ проєкту – “неможлива” фігура трикутника Пенроуза, сторони якого повністю ніколи не зʼєднуються, поки не подивитися під правильним кутом. Це символізує підхід до проєкту PERETYN. 

Для комерційної діяльності планують побудувати торгові приміщення на 3000 м2 та морозильний склад на 6000 м2. Площа складів “А” та “B” налічує 21 000 м2, а площа складів “0” – 20 000 м2.

PERETYN – це можливість доєднатися до спільноти лідерів нової формації. На вході в проєкт клієнти підписуватимуть “Декларацію добросусідства”, щоб це сприяло обміну досвідом та ідеями між резидентами. В проєкті також передбачили можливість створення унікальних архітектурних рішень в рамках спільної концепції, де кожен резидент, що належить до спільноти, особливий. 

Нагадаємо, уряд схвалив 50 проєктів будівництва укриттів у школах.

Фото: Економічна правда

Читати далі

Економіка

Вироблятиме електрику й тепло: в Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод

Опубліковано

В Одесі планують побудувати сміттєспалювальний завод, що вироблятиме електрику і тепло. Під це виділили земельну ділянку площею чотири гектари.

Відповідне рішення 26 червня ухвалили депутати на сесії Одеської міської ради.

На засіданні погодили розробку проєкту землеустрою, що передбачає передачу земельної ділянки комунальному підприємству “Теплопостачання міста Одеси”.

Міський голова Геннадій Труханов зазначив, що оформлення земельної документації дозволить розпочати розробку проєкту з будівництва.

Читайте також: Уряд схвалив 50 проєктів будівництва укриттів у школах

“Свої наміри щодо  сміттєспалювального заводу місто зафіксувало ще у 2022 році, коли депутати погодили “Схему теплопостачання міста Одеси”, а вчора закріпили у Стратегії розвитку міста. Також наразі спільно з японськими партнерами ведеться розробка майстер-плану з відновлення Одеси. До нього увійде й проєкт будівництва  сміттєспалювального заводу”, — йдеться у повідомленні.

На думку мера міста, створений пакет документів стане суттєвим аргументом для залучення інвестицій.

Нагадаємо, Кримськотатарська мова зʼявилася в «Google Перекладачі».

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство3 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення