Економіка і бізнес
Затвердили концепцію розвитку технопарку «Кристал» у Вінниці
У Вінниці планують створити перший в Україні муніципальний інноваційно-технологічний парк, спрямований на підсилення наявних та створення нових високотехнологічних та креативних індустрій у Вінницькій міській ОТГ та Подільському регіоні.
Це буде сучасне місце, де започатковують і розвивають бізнес, налагоджують контакти, навчаються і отримують натхнення. Інноваційно-технологічний парк «Кристал» буде розташований за адресою 600-річчя,21. За затвердження його Концепції розвитку проголосували депутати на сесії міської ради, повідомляє пресслужба установи.
Навіщо потрібен “Кристал”?
Поява інноваційно-технологічного парку у Вінниці сприятиме створенню нових робочих місць (понад півтисячі), посиленню компетенцій містян, підвищенню конкурентоздатності міста, розвитку муніципальної інфраструктури і залученню інвестицій. Для молоді це означає можливість реалізувати свій потенціал, будувати кар’єру, втілювати інноваційні ідеї і підвищувати кваліфікацію, не покидаючи громаду.
“У першу чергу цей заклад для молодих людей, щоб вони мали майданчик для реалізації своїх стартапів. Тут буде можливість створення робочих місць для молоді. Інноваційно-технологічний парк якраз відповідатиме головній ідеї Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року, де Вінниця – це місто в якому хочеться залишитися”, – зазначили у міськраді.
При створені концепції парку було враховано досвід функціонування, передумови розвитку та принципи роботи успішних інноваційних парків світу.
Яка концепція парку?
Територія інноваційного парку включає приміщення за адресою 600-річчя, 21 і 600-річчя, 21а, – це колишня будівля заводу «Кристал» (базуючись на принципі сталого просторового розвитку, громада функціонально переосмислює вже наявні будівлі).
Діяльність інноваційно-технологічного парку буде спрямована на широке коло зацікавлених сторін: інноваційних компаній, малих та середніх підприємств, дітей, студентів, громадських об’єднань. Важливу роль для екосистеми будуть відігравати R&D-центри, що створюють наукоємні і високотехнологічні розробки.
У будівлі будуть міститися зручні офісні приміщення, інноваційний коворкінг, обладнаний Fab Lab (невелика майстерня, яка пропонує учасникам можливість виготовляти необхідні їм деталі на верстатах). Всі охочі зможуть звернутися до Центру розвитку підприємництва за інформаційними і консультаційними послугами щодо започаткування і розвитку бізнесу. Програма Освітнього центру буде спрямована на розвиток ділових навичок та розвитку знань у сфері ІТ-технологій. У Дитячому техноцентрі будуть проводитися сучасні технологічні заняття для дітей.
Тут відбуватиметься обмін знаннями: конференції та форуми, лекції, воркшопи, освітні курси, хакатони. Відбуватиметься налагодження контактів: формальні та неформальні заходи для нетворкінгу, культурні та спортивні заходи, ярмарки вакансій, зустрічі представників міської ради та бізнесу. Також проходитимуть заходи для розвитку бізнесу: інформаційна та консультаційна підтримка, менторські, інкубаційні, акселераційні програми тощо.
Читайте також: У Вінниці створять третій індустріальний парк “Вінтер спорт”
На відкритому просторі біля будівлі інноваційно-технологічного парку будуть створені умови для якісного відпочинку, проведення культурних заходів, фестивалів і міських свят.
4 стадії розвитку
Створення та розвиток інноваційно-технологічного парку «Кристал» буде відбуватися в 4 стадії: будівництво, зародження екосистеми, наповнення екосистеми, зрілість екосистеми. На різних етапах розвитку інноваційної екосистеми буде змінюватися і доповнюватися спектр послуг інноваційно-технологічного парку.
Щодо цільової аудиторії, то інноваційні компанії, R&D-центри, провайдери освітніх послуг, провайдери професійних послуг зможуть винаймати офіси і ставати резидентами інноваційного парку. Суб’єкти господарювання, студенти, діти зможуть стати постійними відвідувачами інноваційного парку, приходити на відкриті заходи і користуватись послугами для нерезидентів. Асоціації підприємців зможуть використовувати ІТП «Кристал» як майданчик для проведення заходів.
З точки зору інфраструктури, у парку будуть класичні та клубні офіси, публічні простори, коворкінг, конференц-зал, Fab Lab та лабораторії, навчальні центри для дітей та дорослих, Центр розвитку підприємництва, КП Вінницький муніципальний центр інновацій, відділення банку.
Економіка і бізнес
Які маршрути пропонує SkyUp
- Кишинів – Париж (Франція): понеділок і п’ятниця;
- Кишинів – Лісабон (Португалія): п’ятниця;
- Кишинів – Барселона (Іспанія): середа (згодом додадуть ще два дні);
- Кишинів – Аліканте (Іспанія): понеділок і п’ятниця;
- Кишинів – Пальма-де-Майорка (Іспанія): середа й субота;
- Кишинів – Ларнака (Кіпр): три рейси на тиждень;
- Кишинів – Салоніки (Греція): вівторок;
- Кишинів – Іракліон (Греція): понеділок, середа, субота (планують додати ще один день).
Коментарі
Економіка і бізнес
Коментарі
Економіка і бізнес
Прозорі внески та стіни: як придумали Urban Space 100
«Насправді соціальне підприємство, якому 10 років — це не дуже часта подія в Україні. Тому нам важливо показати, що такі інноваційні проєкти можуть бути фінансово успішні й об’єднувати спільноту, створювати нові сенси», — каже комунікаційниця «Теплого міста» Тетяна Устинська.
«Кожна замовлена страва, напій, доставка конвертується в підтримку проєктів. Тож не тільки співзасновники вклалися, а й гості щоденно долучаються», — впевнена грантова менеджерка та координаторка програми Urban Space Олеся Дідик.
10 проєктів, які Urban Space 100 підтримали грантами
«Ми назвалися саме спільнотою, бо віримо в силу об’єднання людей. Ми довели, що сім жінок з різних міст України можуть зробити кілька гідних подій і зібрати кошти на допомогу нашим захисникам. Нам цінно, що на наших маркетах люди не тільки купляли або продавали, а ще й знайомилися, спілкувалися, проводили разом час», — пишуть організаторки у фейсбуці.
«За час існування ініціативи (а це вже дев’ять років) маємо 42 дверей відреставрованих, з них 12 врятовані за підтримки Urban Space. Зараз нам профінансували і 13-ті двері, бо вони важливі для міста — у готелі Дністер, який непрофесійно відновлюють».
«Це було дуже потужним стартом для нас, бо я, пенсіонерка 60 років, не тільки створила протитип сайту, а ще й здобула перемогу в грантовому конкурсі. Urban Space 100 — це місце комунікації з людьми, схожими по духу. Знаєте, як Кіплінг казав: “Ти і я — однієї крові”. Тут вдалося зробити таку атмосферу, що ти завжди знайдеш подібних собі».
Коментарі