Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Затвердили концепцію розвитку технопарку «Кристал» у Вінниці

Опубліковано

У Вінниці планують створити перший в Україні муніципальний інноваційно-технологічний парк, спрямований на підсилення наявних та створення нових високотехнологічних та креативних індустрій у Вінницькій міській ОТГ та Подільському регіоні.

Це буде сучасне місце, де започатковують і розвивають бізнес, налагоджують контакти, навчаються і отримують натхнення. Інноваційно-технологічний парк «Кристал» буде розташований за адресою 600-річчя,21. За затвердження його Концепції розвитку проголосували депутати на сесії міської ради, повідомляє пресслужба установи.

Навіщо потрібен “Кристал”?

Поява інноваційно-технологічного парку у Вінниці сприятиме створенню нових робочих місць (понад півтисячі), посиленню компетенцій містян, підвищенню конкурентоздатності міста, розвитку муніципальної інфраструктури і залученню інвестицій. Для молоді це означає можливість реалізувати свій потенціал, будувати кар’єру, втілювати інноваційні ідеї і підвищувати кваліфікацію, не покидаючи громаду.

“У першу чергу цей заклад для молодих людей, щоб вони мали майданчик для реалізації своїх стартапів. Тут буде можливість створення робочих місць для молоді. Інноваційно-технологічний парк якраз відповідатиме головній ідеї Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року, де Вінниця – це місто в якому хочеться залишитися”, – зазначили у міськраді.

При створені концепції парку було враховано досвід функціонування, передумови розвитку та принципи роботи успішних інноваційних парків світу.

Яка концепція парку?

Територія інноваційного парку включає приміщення за адресою 600-річчя, 21 і 600-річчя, 21а, – це колишня будівля заводу «Кристал» (базуючись на принципі сталого просторового розвитку, громада функціонально переосмислює вже наявні будівлі).

Діяльність інноваційно-технологічного парку буде спрямована на широке коло зацікавлених сторін: інноваційних компаній, малих та середніх підприємств, дітей, студентів, громадських об’єднань. Важливу роль для екосистеми будуть відігравати R&D-центри, що створюють наукоємні і високотехнологічні розробки.

У будівлі будуть міститися зручні офісні приміщення, інноваційний коворкінг, обладнаний Fab Lab (невелика майстерня, яка пропонує учасникам можливість виготовляти необхідні їм деталі на верстатах). Всі охочі зможуть звернутися до Центру розвитку підприємництва за інформаційними і консультаційними послугами щодо започаткування і розвитку бізнесу. Програма Освітнього центру буде спрямована на розвиток ділових навичок та розвитку знань у сфері ІТ-технологій. У Дитячому техноцентрі будуть проводитися сучасні технологічні заняття для дітей.

Тут відбуватиметься обмін знаннями: конференції та форуми, лекції, воркшопи, освітні курси, хакатони. Відбуватиметься налагодження контактів: формальні та неформальні заходи для нетворкінгу, культурні та спортивні заходи, ярмарки вакансій, зустрічі представників міської ради та бізнесу. Також проходитимуть заходи для розвитку бізнесу: інформаційна та консультаційна підтримка, менторські, інкубаційні, акселераційні програми тощо.

Читайте також: У Вінниці створять третій індустріальний парк “Вінтер спорт”

На відкритому просторі біля будівлі інноваційно-технологічного парку будуть створені умови для якісного відпочинку, проведення культурних заходів, фестивалів і міських свят.

4 стадії розвитку 

Створення та розвиток інноваційно-технологічного парку «Кристал» буде відбуватися в 4 стадії: будівництво, зародження екосистеми, наповнення екосистеми, зрілість екосистеми. На різних етапах розвитку інноваційної екосистеми буде змінюватися і доповнюватися спектр послуг інноваційно-технологічного парку.

Щодо цільової аудиторії, то інноваційні компанії, R&D-центри, провайдери освітніх послуг, провайдери професійних послуг зможуть винаймати офіси і ставати резидентами інноваційного парку. Суб’єкти господарювання, студенти, діти зможуть стати постійними відвідувачами інноваційного парку, приходити на відкриті заходи і користуватись послугами для нерезидентів. Асоціації підприємців зможуть використовувати ІТП «Кристал» як майданчик для проведення заходів.

З точки зору інфраструктури, у парку будуть класичні та клубні офіси, публічні простори, коворкінг, конференц-зал, Fab Lab та лабораторії, навчальні центри для дітей та дорослих, Центр розвитку підприємництва, КП Вінницький муніципальний центр інновацій, відділення банку.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: