

Економіка
Затвердили концепцію розвитку технопарку «Кристал» у Вінниці
У Вінниці планують створити перший в Україні муніципальний інноваційно-технологічний парк, спрямований на підсилення наявних та створення нових високотехнологічних та креативних індустрій у Вінницькій міській ОТГ та Подільському регіоні.
Це буде сучасне місце, де започатковують і розвивають бізнес, налагоджують контакти, навчаються і отримують натхнення. Інноваційно-технологічний парк «Кристал» буде розташований за адресою 600-річчя,21. За затвердження його Концепції розвитку проголосували депутати на сесії міської ради, повідомляє пресслужба установи.
Навіщо потрібен “Кристал”?
Поява інноваційно-технологічного парку у Вінниці сприятиме створенню нових робочих місць (понад півтисячі), посиленню компетенцій містян, підвищенню конкурентоздатності міста, розвитку муніципальної інфраструктури і залученню інвестицій. Для молоді це означає можливість реалізувати свій потенціал, будувати кар’єру, втілювати інноваційні ідеї і підвищувати кваліфікацію, не покидаючи громаду.
“У першу чергу цей заклад для молодих людей, щоб вони мали майданчик для реалізації своїх стартапів. Тут буде можливість створення робочих місць для молоді. Інноваційно-технологічний парк якраз відповідатиме головній ідеї Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року, де Вінниця – це місто в якому хочеться залишитися”, – зазначили у міськраді.
При створені концепції парку було враховано досвід функціонування, передумови розвитку та принципи роботи успішних інноваційних парків світу.

Яка концепція парку?
Територія інноваційного парку включає приміщення за адресою 600-річчя, 21 і 600-річчя, 21а, – це колишня будівля заводу «Кристал» (базуючись на принципі сталого просторового розвитку, громада функціонально переосмислює вже наявні будівлі).
Діяльність інноваційно-технологічного парку буде спрямована на широке коло зацікавлених сторін: інноваційних компаній, малих та середніх підприємств, дітей, студентів, громадських об’єднань. Важливу роль для екосистеми будуть відігравати R&D-центри, що створюють наукоємні і високотехнологічні розробки.
У будівлі будуть міститися зручні офісні приміщення, інноваційний коворкінг, обладнаний Fab Lab (невелика майстерня, яка пропонує учасникам можливість виготовляти необхідні їм деталі на верстатах). Всі охочі зможуть звернутися до Центру розвитку підприємництва за інформаційними і консультаційними послугами щодо започаткування і розвитку бізнесу. Програма Освітнього центру буде спрямована на розвиток ділових навичок та розвитку знань у сфері ІТ-технологій. У Дитячому техноцентрі будуть проводитися сучасні технологічні заняття для дітей.
Тут відбуватиметься обмін знаннями: конференції та форуми, лекції, воркшопи, освітні курси, хакатони. Відбуватиметься налагодження контактів: формальні та неформальні заходи для нетворкінгу, культурні та спортивні заходи, ярмарки вакансій, зустрічі представників міської ради та бізнесу. Також проходитимуть заходи для розвитку бізнесу: інформаційна та консультаційна підтримка, менторські, інкубаційні, акселераційні програми тощо.
Читайте також: У Вінниці створять третій індустріальний парк “Вінтер спорт”
На відкритому просторі біля будівлі інноваційно-технологічного парку будуть створені умови для якісного відпочинку, проведення культурних заходів, фестивалів і міських свят.
4 стадії розвитку
Створення та розвиток інноваційно-технологічного парку «Кристал» буде відбуватися в 4 стадії: будівництво, зародження екосистеми, наповнення екосистеми, зрілість екосистеми. На різних етапах розвитку інноваційної екосистеми буде змінюватися і доповнюватися спектр послуг інноваційно-технологічного парку.
Щодо цільової аудиторії, то інноваційні компанії, R&D-центри, провайдери освітніх послуг, провайдери професійних послуг зможуть винаймати офіси і ставати резидентами інноваційного парку. Суб’єкти господарювання, студенти, діти зможуть стати постійними відвідувачами інноваційного парку, приходити на відкриті заходи і користуватись послугами для нерезидентів. Асоціації підприємців зможуть використовувати ІТП «Кристал» як майданчик для проведення заходів.
З точки зору інфраструктури, у парку будуть класичні та клубні офіси, публічні простори, коворкінг, конференц-зал, Fab Lab та лабораторії, навчальні центри для дітей та дорослих, Центр розвитку підприємництва, КП Вінницький муніципальний центр інновацій, відділення банку.

Економіка

Український бренд hiSnack виставив на полички альтернативу шкідливим картопляним чіпсам – сушені снеки з фруктів та овочів, пише newfood.media.
Здорова їжа представлена безліччю смаків – від нейтрально овочевих до солодких.
«Ми нічого не вигадуємо, тільки перетворюємо те, що створила природа, в смачний і корисний перекус», – говорять у компанії.

Олександр Янов, засновник бренду hiSnack, розпочав своє виробництво 4 роки тому. Говорить, що після численних спроб і невдач нарешті отримав гідний продукт.
«Ми впорались та активно продовжуємо рухатись далі, – каже він. – Дуже хочеться, щоб нашу продукцію з надписом Made in Ukraine можливо було купити в будь-якому куточку земної кулі».
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Влітку 2020-го у рамках проєкту «Бізнес-трамплін» компанія отримала призовий фонд, який направить на автоматизацію пакування снеків.

У компанії додають, що hiSnack – це лише натуральні продукти, без барвників, консервантів, цукру та з мінімум калорій.
Отже, вони ідеально підійдуть тим, хто дбає про здоров’я, але полюбляє солоденьке.
Нині у асортименті здорової їжі – перекуси з яблука, груші, ананасу, манго, кокосу, полуниці, буряку, та навіть помідорів. Ймовірно, пізніше з’явиться батат та кабачки.
Читайте також: Показали рецепти, за якими українці готували 100 років тому
Нагадаємо, презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн
Усі фото: facebook.com/hisnack.
Економіка

Українська платформа Watched, що допомагає оцінювати ефективність відеоконтенту, привернула $450 тисяч інвестицій від венчурного фонду QPDigital.
Про це пише Аin.ua.
Як повідомили в QPDigital, інвестиції підуть на масштабування продажів, маркетинг і розширення команди.
«Watched зацікавив нас своєю глибокою технологічністю, величезним потенціалом до масштабування і тим, що розвивається в найбільш трендових технологічних напрямках 2021 року, згідно з Gartner, а саме – Internet of Behaviors і ІІ-інжиніринг», – прокоментував угоду керуючий партнер QPDigital Юрій Серещенко.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Watched використовує машинне навчання, щоб оцінити ефективність відео через аналіз реакції глядача. Платформа допомагає компаніям оцінювати рівень емоційного залучення і уваги цільової аудиторії. Її використовують онлайн-кінотеатри, відеопродакшн, телеканали і рекламні агентства.
Компанію Watched заснували Олексій Шалденко (СEO) і Артем Мельниченко (CTO). Роботу над проектом почали ще в 2019-му. У команді сім працівників і чотири едвайзери. Штат планують розширити до 14 фахівців.
Нагадаємо, українська компанія Scalarr, що розробляє сервіс проти шахрайства з мобільною рекламою, залучила $7,5 млн інвестицій.
Як ми повідомляли раніше, українцям збільшили ліміт для інвестицій за кордон до €200 тис. на рік.
Головне фото: repeconomy.info.
Економіка

Ринок Японії поновив дозвід та відчинив свої двері для експорту молочної продукції з України.
Про це повідомив Надзвичайний і Повноважений Посол України у Японії Сергій Корсунський.
«Поновлено доступ на ринок Японії молочної продукції з України. Ще одні двері відкриті. Ласкаво просимо!», – написав пан Посол.
Читайте також: Чому варто підтримати #ШоТам: наша сила – у розмаїтті
Нагадаємо, у лютому Україна також отримала змогу експортувати молоко до Лівану.
Як ми повідомляли раніше, молокопереробне підприємство Полтавщини вийшло на ринок Молдови.
Головне фото: costalestenews.com.br.