Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

Опубліковано

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень — юні художники пропонують відтворити фото домашніх котів чи собак користувачів за символічні суми. Декому за свої перші «зарплати» навіть вдалося купити іграшки або ж зібрати кошти на військо.

ШоТам поспілкувалися з 10-річним «підприємцем» з Рівного, а також з художницею-студенткою, яку тренд з дитячими малюнками надихнув заробляти на мрії.

Жартівливий допис в соцмережі завірусився

Никодиму з Рівного 10 років. У вересні цього року завдяки малюванню хлопець зміг заробити понад 7 тисяч гривень лише за три дні. 

Никодим з Рівного, що малює на замовлення. Фото надала Наталія Купрюшина

Почалося все з допису його мами Наталії Купрюшиної в соцмережі Х про те, що хлопчик гарно малює і також може стати частинкою тренду, який швидко набирає популярності. 

«Я зробила цей допис, бо сину подобається щось малювати, але навіть не думала, що це набере якихось обертів. Це дуже милий тренд — дітки розвиваються та збирають на щось. А в нас пішла така хвиля замовлень, що ми досі в шоці», — каже Наталія.

І хоча допис жінки був радше жартівливим, на нього відгукнулися перші замовники — так 6 вересня Никодим намалював кішку Котю для військової.

Перший малюнок Никодима — кішка Котя. Фото надала Наталія Купріюшина

«Поки йому це подобається, я буду підтримувати»

Наталія розповідає, що Никодим змалку любить малювати, а вона радіє, що сину це подобається. Хлопчик мріяв заробити кошти, аби придбати собі трендовий щоденник з героями улюбленого мультсеріалу.

«Я не встиг собі його купити, бо мені це надіслали як подарунок з того твіттера. Тому я купив собі LEGO-набори, а зараз збираю на найбільший набір із серії про Гоґвортс», — каже хлопець.

Після школи Никодим відразу робить уроки, а потім кілька годин проводить за малюнками. У хлопця вже замовили понад сотню зображень домашніх улюбленців, і за декілька днів він встиг намалювати близько п’ятдесяти. Початкова вартість малюнка була 20 гривень, згодом — 40, але мама Никодима ділиться, що часто люди надсилали більші оплати для заохочення.

Наталія наголошує, що син має свою окрему монобанку, до якої вона не має доступу й ніяк не розпоряджається цими коштами.

Найвідомішим малюнком Никодима наразі є мемний кіт Сирський. Він є дуже популярним в соцмережі Х, тому хлопця попросили його зобразити.

Один з найпопулярніших малюнків Никодима. Фото надала Наталія Купрюшина

Никодим уже замислюється про те, куди витрачатиме кошти, коли придбає омріяний набір. Серед варіантів — накопичувати більші суми або ж купляти собі щось смачненьке до школи, адже через навчання та нове прибуткове хобі у хлопця майже немає вільного часу.

«Я позитивно ставлюся й до цього тренду, і до того, що цим займається мій син. Головне, щоб це не спричинило якогось навантаження на дитину чи медійного тиску. Але я за цим слідкую, все контролюю, і поки йому це подобається, я буду підтримувати», — запевняє Наталія.

Замовити малюнки Никодима можна через соцмережі його мами — в Х або інстаграмі.

Надихнулася дитячою творчістю в інтернеті

Малюнки маленьких художників надихають і молодь, яка теж активно долучається до тренду, — наприклад, 18-річна студентка з Києва під творчим псевдонімом Künaylan (з кримськотатарської «соняшник» — прим. ред.), яка навчається на філологиню-перекладачку й цікавиться українською та кримськотатарською фольклористикою.

Дівчина також любить малювати з дитинства, проте не вчилася цього професійно. Каже, що вирішила спробувати зображати на замовлення домашніх улюбленців після того, як дізналася про тренд з дитячими оголошеннями на OLX. Дівчина навіть намалювала собачку з лого сайту та отримала від нього вподобайку.

Один з перших малюнків, які створила дівчина. Фото надала Кунайлан

Кунайлан мріє зібрати кошти на телефон, аби подарувати його своїй мамі, а 15% з кожного малюнка дівчина віддає на збори для ЗСУ. Зараз на монобанці їй вдалося накопичити майже 900 гривень, проте художниця мріє розвиватись у творчості та купувати для себе кращі матеріали. Зараз вона планує малювати на замовлення, аби мати невеликий, але стабільний дохід.

У дівчини вже замовили 14 малюнків, вісім з яких завершені. 

«Ціна залежить від складності роботи: простий нерозмальований скетч коштує 15 гривень, розмальований — вже 19, а готовий повноцінний малюночок вартує 29 гривень. Часто люди платять більше, за що я дуже вдячна. Можуть заплатити 50 чи 80 гривень, але тоді я стараюся зробити їм додаткові малюночки-подаруночки», — ділиться Кунайлан. 

Малюнок кішки, який дівчина створила на замовлення через ОLX. Фото надала Кунайлан

На один повноцінний малюнок художниця-аматорка витрачає до двох годин, скетчі створює за годину. Їх купують переважно підлітки, але й були замовлення від дорослих.

Рідні також підтримують Кунайлан і заохочують розвиватися в цьому напрямку. У майбутньому дівчина мріє зібрати власний повний український стрій і придбати фотоапарат.

Замовити малюнки Кунайлан можна через інстаграм або оголошення на OLX.

Коментарі

Суспільство

Пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО)

Опубліковано

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Хто і що зробив

Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».

У рамках протиаварійних заходів:

  • Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
  • Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
  • Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
  • Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Фото: «Охматдит»

Читати також: У Вінницькій області активісти планують відновити старовинний палац Кошарських (ФОТО)

Що це дає пацієнтам

За словами представників лікарні, завдяки цим роботам заклад зможе:

  • Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
  • Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
  • Стабільно працювати під час опалювального сезону.

Фото обкладинки: «Охматдит».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові побудують шість перехоплювальних паркінгів: для чого вони потрібні

Опубліковано

18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.

Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Де облаштують паркінги

Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:

  • Вул. Б. Хмельницького:
    9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
  • Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
    8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
  • Вул. Стрийська (біля іподрому):
    Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
  • Вул. Зелена:
    5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
  • Вул. Личаківська:
    5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
  • Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
    21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Фото: візуалізація від tvoemisto

Переваги для міста

Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.

Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.

Читати також: У Львові відкрили пам’ятну дошку на честь 135-ліття першого очільника УНР (ФОТО)

Що таке перехоплювальні паркінги

Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.

Як це працює?

Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.

Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Харківщині будують підземне укриття для лікарні на 430 людей (ФОТО)

Опубліковано

На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Укриття для понад 430 людей

Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Сучасне обладнання та автономія

Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Читати також: Дитяча лікарня на Київщині співпрацюватиме з флорентійським медичним закладом «Мейєр»

Безпека під час війни

Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.

Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.

Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес4 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...