Суспільство
Запрацював сервіс, в якому можна дізнатися про незаконну вирубку лісів
Державне агентство лісових ресурсів України запускає пілотний проєкт електронного реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок. Про це повідомляє Урядовий портал.
Детальніше про “Ліс у смартфоні”
У реєстрі є всі дозвільні документи про надання права здійснювати господарську діяльність, пов’язану із заготівлею деревини.
“Реєстр лісорубних квитків покриває всю територію України. Ми зібрали всі дані в одному місці й почали робити їх більш доступними для громадськості”, – повідомив генеральний директор державного підприємства “Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр” (ЛІАЦ) Держлісагентства Віктор Мельниченко.
Лісорубний квиток – дозвіл на заготівлю деревини. Містить інформацію про місце та обсяг заготівлі. Документ видають обласні управління лісового та мисливського господарства.
Як зараз працює онлайн-сервіс
Онлайн-сервіс “Ліс у смартфоні” дозволяє перевірити, чи легально ведеться вирубка дерев. Зараз є інформація про 27 тисяч виданих лісорубних квитків, що дають право на вирубку певного обсягу деревини.
Онлайн-карта вирубки поки повноцінно працює тільки в трьох областях: Чернігівській, Полтавській та Рівненській. Проєкт планують поширити на всю Україну до кінця року для тих лісогосподарських підприємств, які входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів.
Читайте також: В Україні створять єдиний реєстр держслужбовців: для чого це потрібно?
Як перевірити законність вирубки лісів
- Щоб перевірити законність вирубки дерев, досить зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM зі смартфона.
- У режимі «Карта» з включеною геолокацією можна дізнатися номер лісового наділу, який відповідає за цю територію. Його можна знайти та через звичайний пошук на головній сторінці.
- Натиснувши на номер лісового наділу, можна подивитися інформацію про підтверджені вирубки та подивитися лісорубний квиток.
- Якщо інформації про вирубку немає – зверніться в лісництво або лісове господарство, на території якого ви знаходитесь, або викликайте поліцію за номером 102.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі