Суспільство
Запорізький гелікоптер поповнив флот Берлінської вертолітної служби
Берлінська вертолітна служба Spezialflug Berlin Hubschrauberdienste GmbH поповнила свій флот українським гелікоптером Mi-8MSB. Про це повідомляє Укрінформ.
“Завдяки надзвичайно потужним двигунам ми бачимо великий потенціал для Mi-8MSB в Європі, а також в арабських країнах і в Африці. Тепер, коли стало відомо, що ми можемо нарешті використовувати вертоліт, ми отримали численні запити від клієнтів”, – розповів агентству керівник прес-служби компанії і авіаційний експерт Хайнріх Гроссбонгардт.
Екстремальна спека – не перешкода
Влітку минулого року були проведені випробування цього гелікоптера при високих температурах в країнах Середземномор’я, а також у Німеччині.
“Більше ніхто не може літати за таких температур при максимальному завантаженні”, – говорить експерт.
Читайте також: “Антонов” виготовлятиме для української авіакомпанії пасажирські літаки
Інші вертольоти такого розміру швидко досягали меж своїх можливостей і не могли підніматися в повітря з повним завантаженням, деякі машини зовсім не можуть літати при зовнішній температурі вище 40 градусів.
Однак українська машина показала себе чудово: Мі-8 з новими моторами може працювати за екстремально жарких погодних умов – 55 градусів за Цельсієм – з повним завантаженням. Це робить її особливо цікавою якраз для операцій в жарких регіонах. Гроссбонгардт повідомив, що компанія вже отримала замовлення з Африки і країн Перської затоки на Близькому Сході.
Як німці використовуватимуть Mi-8?
У самій Німеччині, як розповів експерт, вертоліт використовуватиметься переважно для монтажу щогл, у тому числі передачі сигналу. Вже отримано замовлення на електрифікацію залізничної гілки, уздовж якої треба встановити кілька сотень опор електропередач. Крім того, гвинтокрила машина буде корисна при гасінні пожежі, оскільки може доставити до її епіцентру дуже багато води.
Для реєстрації та експлуатації нового типу Мі-8, першого, який отримав європейський сертифікат льотної придатності, Spezialflug повинен був завершити процес валідації НТЦ України, затверджений Чеським органом цивільної авіації. Німецькі колеги разом з українськими партнерами працювали над цим останні два з половиною роки.
Що варто знати про цей гвинтокрил?
Мі-8МСБ — український варіант модернізації радянського багатоцільового вертольота Мі-8, розроблений компанією “Мотор Січ”, що розташована в Запоріжжі.
Європейські фахівці зазначають, що новітні рухові технології запорізького підприємства наділяють вертольоти типу Мі-8 видатними характеристиками; вони роблять їх універсальними, надійними та економічними.
Читайте також: Запорізьке підприємство запускає нову лінію з ремонту вертольотів
Український вертоліт є найпотужнішим варіантом перевіреної серії Мі-8. Він оснащений двома сучасними двигунами потужністю 2100 к.с. кожен. Mi-8MSB має максимальну злітну вагу 12 тис. кг і корисне навантаження 4 тис. кг всередині або 3 тис. кг зовні. У ньому є місце для 16 пасажирів плюс обладнання. Великі грейферні задні двері вантажної зони роблять процес завантаження і розвантаження надзвичайно легким. Стеля висотою 9 150 м, що є світовим рекордом висоти у своєму класі. З одним двигуном вертоліт може підніматися на висоту 5 тис. метрів.
Крім того, вертольоти серії Мі-8 відзначаються надійністю і економічністю, і вже навіть стали легендарними. Саме тому вони є штатним вертольотом ООН для польотів у віддалені райони і спекотні регіони Землі.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі