Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Berlins ka vertolitna sluzhba spezialflug berlin hubschrauberdienste gmbh helikopter mi 8msb Berlins ka vertolitna sluzhba spezialflug berlin hubschrauberdienste gmbh helikopter mi 8msb

Суспільство

Запорізький гелікоптер поповнив флот Берлінської вертолітної служби

Опубліковано

Берлінська вертолітна служба Spezialflug Berlin Hubschrauberdienste GmbH поповнила свій флот українським гелікоптером Mi-8MSB. Про це повідомляє Укрінформ.

“Завдяки надзвичайно потужним двигунам ми бачимо великий потенціал для Mi-8MSB в Європі, а також в арабських країнах і в Африці. Тепер, коли стало відомо, що ми можемо нарешті використовувати вертоліт, ми отримали численні запити від клієнтів”, – розповів агентству керівник прес-служби компанії і авіаційний експерт Хайнріх Гроссбонгардт.

Екстремальна спека – не перешкода

Влітку минулого року були проведені випробування цього гелікоптера при високих температурах в країнах Середземномор’я, а також у Німеччині.

“Більше ніхто не може літати за таких температур при максимальному завантаженні”, – говорить експерт.

Читайте також: “Антонов” виготовлятиме для української авіакомпанії пасажирські літаки

Інші вертольоти такого розміру швидко досягали меж своїх можливостей і не могли підніматися в повітря з повним завантаженням, деякі машини зовсім не можуть літати при зовнішній температурі вище 40 градусів.

Однак українська машина показала себе чудово: Мі-8 з новими моторами може працювати за  екстремально жарких погодних умов – 55 градусів за Цельсієм – з повним завантаженням. Це робить її особливо цікавою якраз для операцій в жарких регіонах. Гроссбонгардт повідомив, що компанія вже отримала замовлення з Африки і країн Перської затоки на Близькому Сході.

Як німці використовуватимуть Mi-8?

У самій Німеччині, як розповів експерт, вертоліт використовуватиметься переважно для монтажу щогл, у тому числі передачі сигналу. Вже отримано замовлення на електрифікацію залізничної гілки, уздовж якої треба встановити кілька сотень опор електропередач. Крім того, гвинтокрила машина буде корисна при гасінні пожежі, оскільки може доставити до її епіцентру дуже багато води.

Для реєстрації та експлуатації нового типу Мі-8, першого, який отримав європейський сертифікат льотної придатності, Spezialflug повинен був завершити процес валідації НТЦ України, затверджений Чеським органом цивільної авіації. Німецькі колеги разом з українськими партнерами працювали над цим останні два з половиною роки.

Що варто знати про цей гвинтокрил?

Мі-8МСБ — український варіант модернізації радянського багатоцільового вертольота Мі-8, розроблений компанією “Мотор Січ”, що розташована в Запоріжжі.

Європейські фахівці зазначають, що новітні рухові технології запорізького підприємства наділяють вертольоти типу Мі-8 видатними характеристиками; вони роблять їх універсальними, надійними та економічними.

Читайте також: Запорізьке підприємство запускає нову лінію з ремонту вертольотів

Український вертоліт є найпотужнішим варіантом перевіреної серії Мі-8. Він оснащений двома сучасними двигунами потужністю 2100 к.с. кожен. Mi-8MSB має максимальну злітну вагу 12 тис. кг і корисне навантаження 4 тис. кг всередині або 3 тис. кг зовні. У ньому є місце для 16 пасажирів плюс обладнання. Великі грейферні задні двері вантажної зони роблять процес завантаження і розвантаження надзвичайно легким. Стеля висотою 9 150 м, що є світовим рекордом висоти у своєму класі. З одним двигуном вертоліт може підніматися на висоту 5 тис. метрів.

Крім того, вертольоти серії Мі-8 відзначаються надійністю і економічністю, і вже навіть стали легендарними. Саме тому вони є штатним вертольотом ООН для польотів у віддалені райони і спекотні регіони Землі.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Коментарі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися до депутатки по допомогу. Антонюк розповіла, що спочатку сумнівалася в можливості порятунку, але командна робота принесла успіх.

На місце оперативно прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці підрядної організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і безпечно вилучити 44 кажанів. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Євгенія Антонюк нагадала, що всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Опубліковано

У КМДА прийняли проєкт реставрації будинку на вулиці Володимирській, 93. Він розташований у Голосіївському районі Києві, а знають його як «Будинок з комахами» Марії Станіславської.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передають у міській адміністрації.

Як реставруватимуть пам’ятку

Під час перших етапів робіт реставратори захистять будинок від руйнування. Після цього його вже почнуть відновлювати.

Читайте також: У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

«Збереження історичних пам’яток – це не лише питання архітектури, а й нашого культурного обов’язку перед наступними поколіннями. Реставрація житлової будівлі на Володимирській, 93 — це важливий крок для збереження автентичності Києва. Концепція, яку було представлено, враховує збереження ключових історичних елементів пам’ятки та забезпечує її подальшу інтеграцію в сучасне життя міста», — зазначила Марина Соловйова.

Цей прибутковий будинок внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України у червні 2023 року.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: вебсайт КМДА

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура22 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...