Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Заощаджувати в кризу можливо. Як це зробити?

Опубліковано

Два місяці карантину позначились негативно не тільки на бізнесі, але і на простих громадянах. Багато українських сімей зустріли карантин без фінансової подушки безпеки. Але навіть в таких умовах заощаджувати в кризу – можливо.

Результати квітневого опитування показали: кількість українців без заощаджень збільшилась з 39% до 47%. З усіх опитаних 51% українців заявили: рівень прибутків їх родин в цілому зменшився. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на дослідження Research & Branding Group. 

Справа тут не в зарплатах: експерти стверджують, що 10% можна заощаджувати з зарплати будь-якого розміру. Річ у тім, що багато українців не планують свої витрати далі сьогоднішнього дня. 

Читайте в ШоТам, чим під час коронавірусу поступаються американці, аби заощадити? А також про те, чому українцям слід повчитись в них плануванню сімейного бюджету.

Як скоротити витрати під час коронавірусу?

</div><div class=

Крістін Меррік

Американська тренерка з фінансів. Каже, її мета – допомогти людям бути ефективними та освіченими, коли справа стосується управління їхніми фінансами. 

Економити не так й складно. Перше, що вам потрібно зробити, щоб заощаджувати в кризу – це відкрити ощадний рахунок, який не пов’язаний з вашим основним. Якщо зняття грошей з рахунку перетворюється для вас на ціле завдання, ви рідше будете прагнути отримати доступ до них. Повірте, це правда: після того, як ви відкрили новий ощадний рахунок, ви дійсно можете почати економити.

Як часто і скільки заощаджувати? Визначте найбільш зручний час протягом місяця, коли було б найбільш доречно нараховувати гроші на ощадний рахунок. Якщо ваша орендна плата стягується в першій половині місяця, а частина зарплатні прийде пізніше – можливо, є сенс відкладати заощадження на другу половину місяця. 

Визначте суму, з якої хочете почати. Приміром, це буде 25 доларів у перший місяць, на другий – можна буде збільшити цю суму до 50 доларів. Продовжуйте в такому ж дусі, доки не досягнете “больової точки”, після якої починаєте відчувати, що більше цієї суми на місяць відкладати вже не можете. 

Але майте на увазі: 150 доларів на каву на місяць означають, що ви таки можете заощадити ці 150 доларів. 

Визначте для себе заощаджувальні цілі. Визначте довгострокові цілі щодо розміру суми, яку прагнете заощадити – на три, шість, дванадцять та вісімнадцять місяців. Запишіть їх і поділіться з кимось. Після того, як ваші цілі оформлені письмово, їх вже важче буде ігнорувати.

Розробіть стратегію витрат. Як тільки гроші оформляться в певну суму, що ви будете робити з ними? Ви інвестуєте їх кудись? Захочете використати їх як авансовий внесок для чого-небудь? Якими б не були ваші плани щодо заощаджених грошей, завжди добре мати стратегію. А ще консультуватись з експертами, якщо без досвіду інвестування плануєте витратити заощадження на ризикові капіталовкладення.

А ще – забудьте про доставку їжі та готуйте вдома

Окрім витрат на житло та транспорт, їжа зараз може стати вашими найбільшими щомісячними витратами. Хороша новина для вашого гаманця полягає в тому, що зараз у вас немає можливості витрачати гроші в барах та ресторанах. Але якщо ви все ще часто замовляєте доставку їжі, спробуйте більше готувати вдома. 

Заощаджувати в кризу на продуктах набагато легше, коли складаєте тижневе меню і суворо його дотримуєтесь. Можна навіть скласти список необхідних інгредієнтів. І коли прийдете в супермаркет, дотримуйтесь лише цього списку та уникайте імпульсних покупок.

Ви можете помітити, що складні страви з великою кількістю спецій або соусів раптом стали задорогими для вас. Тому зараз готуйте лише прості рецепти.

І спробуйте відтермінувати обов’язкові платежі – в героя ШоТам вийшло!

По-перше, якщо у вас є страховка, подумайте, чи не можна скоротити страхові платежі на час карантину?

Якщо ви сплачуєте кредит, дізнайтесь детальніше, на які поступки пішов ваш банк, аби полегшити період локдауну. Наприклад, НБУ запропонував банкам запровадити особливий пільговий період обслуговування кредитів в період дії карантину для населення та бізнесу (кредитні канікули).

На пільговий режим за кредитом можуть розраховувати громадяни та бізнес, які мають фінансові труднощі через карантин. 

Те саме зі сплатою оренди за житло або винаймані під бізнес площі: багато орендодавців йдуть на поступки, варто лише спробувати домовитися, як це зробив один з наших героїв статей на ШоТам

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі