Суспільство
Занедбаний іподром після приватизації перетворився на центр реабілітації
Після проведеної приватизації у жовтні 2022 року занедбаний іподром на Рівненщині перетворюється на центр реабілітації та кінно-спортивну школу для дітей.
Про це розповіли у Фонді держмайна.
Розповідається, що іподром з племінними конюшнями та шістьма кіньми торік придбала Мирогощанська об’єднана територіальна громада на приватизаційному аукціоні за 920 тис. грн.
До приватизації іподром перебував у занепаді – останні перегони тут провели у 2012 році. Однак вже влітку 2023 року на базі активу почала працювати «Мобільна студія соціалізації» для дітей з інвалідністю.
Наразі команда комунального підприємства, яке управляє іподромом, шукає кошти та партнерів для створення центру реабілітації українських військовослужбовців та кінно-спортивної школи для юнацтва.
«Ми дуже вдячні команді ФДМУ – наші представники отримали детальні консультації. Усі організаційні питання, які виникали, вирішувались досить швидко. Від співпраці залишились дуже позитивні враження. Все було відкрито, демократично, зрозуміло», – зазначає Перший заступник сільського голови Мирогощанської громади Максим Намчук.
Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ
Мета нових власників — збудувати на базі іподрому унікальний для України комплекс. Планують відкрити реабілітаційний центр для військовослужбовців та дітей з інвалідністю з масажними кабінетами, послугами психологічної реабілітації.
Для цього потрібно збудувати новий критий маніж, в якому можна буде проводити заняття з кіньми цілий рік, незалежно від сезону. У складі іподрому є старий ангар, але він перебуває в аварійному стані, тож потрібно будувати нове приміщення. Також необхідно купувати коней.
Паралельно планують розвивати кінно-спортивний напрямок. Громада мріє повернути спортивну славу іподрому, перетворити його на справжній магніт, перлину українського туризму у Рівненській області.
Нагадаємо, виставили на аукціон Мурафський кар’єр на Вінниччині 21 серпня.
Також ми повідомляли, що Струтинський спиртзавод на Львівщині продали на аукціоні за 100 млн гривень.
Окрім того, ФДМУ продав вапняковий кар’єр на Вінниччині за 25 млн гривень.
Фото: Мирогощанська громада.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі