Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Закутатись в українське: 6 виробників пледів, які зігріють вас взимку

Опубліковано

Не за горами зимові холодні вечори і саме час подумати про те, чим  утеплитись на цей період. А що може бути кращим, ніж закутатись у теплий затишний плед, пити гарячий чай та дивитись улюблений серіал. Щоб ваш комплект ідеального вечора був повний, ми зібрали шість українських виробників пледів: від ліжників та зв’язаних руками до конопляних та дизайнерських екземплярів. 

Плед для мегаломана

Успішний краудфандинговий проект Ohhio відомий у всьому світі своїми гігантськими в’язаними речами для дому. 

Одного разу засновниця проекту Анна Маріненко побачила незвичний матеріал – мериносову шерсть і вирішила зв’язати з неї щось руками. Вийшов дуже затишний плед, що і дало початок створення бренду Ohhio. З товстої пряжі Анна виготовляє пледи, ковдри, шарфи та в’язані ліжечка для тварин. Вироби створює руками, або за допомогою спеціальних великих спиць.

До речі, успіх бренду Ohhio приніс Kickstarter – там Анні вдалось зібрати 170 тисяч доларів, що у 9 разів більше заявленої суми. Зараз вироби купують не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Де купити: сайт, Фейсбук

Ціни: в середньому $300

Пледи, які “скупались” у гірській річці

Хочете зігрітися взимку справжніми ліжниками з карпатської вівці? Тоді вам до майстрині Наталі Кіщук. Жінка займається ліжникарством з  п’яти років.Зараз тче ліжники разом з усією сім’єю: чоловік та діти також вправно пораються із пряжею біля ткацького верстата. 

Ліжник – ковдра з овечої вовни, з візерунком чи без, яку ще часто називають гуцульською ковдрою.  Цікаво, що вироби жінка валяє у потоці гірської річки. За словами Наталії, зітканий ліжник є надто об’ємним. По суті, кінцевого свого вигляду він набуває з допомогою гірської води.

У майстрині можна купити вовняні ковдри, шапки, жилетки, пальта та піджаки. А у її виробах з овечої вовни із задоволенням ходять і Руслана, і Джамала. 

Де купити: Фейсбук

Ціни: від 1000 гривень 

Коноплі, що зігрівають

Виробництвом конопляних ковдр “без кайфу” займається українська компанія DevoHome. Речі з такого натурального текстилю є гіпоалергенні і підходять для діток. Така тканина зігріває, коли холодно і охолоджує у спеку.

Компанію заснувала Оксана Дево у 2013 році. Коноплі для виробництва вирощують у Полтавській області без застосування пестицидів. Сировину обробляють на пенькозаводі, який придбала родина власниці бренду. 

Власний досвід боротьби з алергією підштовхнув засновницю  до того, щоб робити продукт як для себе – виключно натуральний органічний текстиль у стильному дизайні. Зараз у асортименті DevoHome є ковдри, наматрасники, покривала, подушки та навіть одяг з коноплі – шкарпетки, жилетки, сукні. А справжньою фішкою бренду стала конопляна шуба.

Де купити: сайт 

Ціни: від 1500 гривень

Ковдри з руками

Часто трапляються ситуації, коли ми укутались в плед, а витягнути руки, щоб перемкнути телевізор, холодно. Український бренд Teddy Boom для вирішення цієї проблеми створив оригінальні пледи з рукавами. 

Це дозволяє звільнити руки, залишатись в теплі та разом з тим користуватись ноутбуком, читати книгу, або просто пити каву. Крім того, такий плед має два кармани. 

Бренд позиціонує свої вироби як такі, що зручно брати з собою – на пікнік, у гості, або, навіть, на море. Плед створений з мікрофібри та є надзвичайно приємним до тіла.

Де купити: сайт

Ціни: 800 гривень

Дизайнерський плед

Бренд Woolkrafts виготовляє пледи з натуральної вовни. Бренд пропагує українське, тому навіть на ярличках написали не Made in, a «Product of Ukraine». Це принципово, бо і розробка дизайну, пошиття, матеріали, упаковки – все українське.

Ідея про створення виробництва пледів прийшла Олегу Михайлову і Ярославу Яковенко ще в 2013 році. Тоді двоє друзів після закінчення університету вирішили взятись за створення бізнесу. Так і з’явився бренд Woolkrafts. 

Якщо подивитись на асортимент бренду, то можна побачити різноманіття малюнків та кольорів. А все тому, що Woolkrafts співпрацює з українськими дизайнерами. Наприклад, спільно з Ліліт Саркісян вони створили колекцію в’язаних пледів з гранатами. 

Де купити: сайт

Ціни: 1800 гривень

Родинна пряжа

Від в’язаних пледів з “косичками”  до плюшевих із різноманітними написами – це все асортимент бренду Beautiful Decor Lab. Особливу увагу тут приділяють саме сировині, використовуючи пряжу високої якості. 

Бренд позиціонує себе сімейним, бо кожну пряжу особисто тестують на собі та своїй родині. А найкращі матеріали запускають у виробництво. 

Кожного сезону бренд представляє нову міні-колекцію, орієнтуючись на унікальність, а не масовість. У Beautiful Decor Lab можна вибрати як шерстяні, так і хлопкові пледи з різноманітними узорами. 

Де купити: сайт

Ціни: від 900 гривень

Коментарі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися до депутатки по допомогу. Антонюк розповіла, що спочатку сумнівалася в можливості порятунку, але командна робота принесла успіх.

На місце оперативно прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці підрядної організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і безпечно вилучити 44 кажанів. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Євгенія Антонюк нагадала, що всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Опубліковано

У КМДА прийняли проєкт реставрації будинку на вулиці Володимирській, 93. Він розташований у Голосіївському районі Києві, а знають його як «Будинок з комахами» Марії Станіславської.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, передають у міській адміністрації.

Як реставруватимуть пам’ятку

Під час перших етапів робіт реставратори захистять будинок від руйнування. Після цього його вже почнуть відновлювати.

Читайте також: У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

«Збереження історичних пам’яток – це не лише питання архітектури, а й нашого культурного обов’язку перед наступними поколіннями. Реставрація житлової будівлі на Володимирській, 93 — це важливий крок для збереження автентичності Києва. Концепція, яку було представлено, враховує збереження ключових історичних елементів пам’ятки та забезпечує її подальшу інтеграцію в сучасне життя міста», — зазначила Марина Соловйова.

Цей прибутковий будинок внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України у червні 2023 року.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: вебсайт КМДА

Коментарі

Читати далі