Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Закутатись в українське: 6 виробників пледів, які зігріють вас взимку

Опубліковано

Не за горами зимові холодні вечори і саме час подумати про те, чим  утеплитись на цей період. А що може бути кращим, ніж закутатись у теплий затишний плед, пити гарячий чай та дивитись улюблений серіал. Щоб ваш комплект ідеального вечора був повний, ми зібрали шість українських виробників пледів: від ліжників та зв’язаних руками до конопляних та дизайнерських екземплярів. 

Плед для мегаломана

Успішний краудфандинговий проект Ohhio відомий у всьому світі своїми гігантськими в’язаними речами для дому. 

Одного разу засновниця проекту Анна Маріненко побачила незвичний матеріал – мериносову шерсть і вирішила зв’язати з неї щось руками. Вийшов дуже затишний плед, що і дало початок створення бренду Ohhio. З товстої пряжі Анна виготовляє пледи, ковдри, шарфи та в’язані ліжечка для тварин. Вироби створює руками, або за допомогою спеціальних великих спиць.

До речі, успіх бренду Ohhio приніс Kickstarter – там Анні вдалось зібрати 170 тисяч доларів, що у 9 разів більше заявленої суми. Зараз вироби купують не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Де купити: сайт, Фейсбук

Ціни: в середньому $300

Пледи, які “скупались” у гірській річці

Хочете зігрітися взимку справжніми ліжниками з карпатської вівці? Тоді вам до майстрині Наталі Кіщук. Жінка займається ліжникарством з  п’яти років.Зараз тче ліжники разом з усією сім’єю: чоловік та діти також вправно пораються із пряжею біля ткацького верстата. 

Ліжник – ковдра з овечої вовни, з візерунком чи без, яку ще часто називають гуцульською ковдрою.  Цікаво, що вироби жінка валяє у потоці гірської річки. За словами Наталії, зітканий ліжник є надто об’ємним. По суті, кінцевого свого вигляду він набуває з допомогою гірської води.

У майстрині можна купити вовняні ковдри, шапки, жилетки, пальта та піджаки. А у її виробах з овечої вовни із задоволенням ходять і Руслана, і Джамала. 

Де купити: Фейсбук

Ціни: від 1000 гривень 

Коноплі, що зігрівають

Виробництвом конопляних ковдр “без кайфу” займається українська компанія DevoHome. Речі з такого натурального текстилю є гіпоалергенні і підходять для діток. Така тканина зігріває, коли холодно і охолоджує у спеку.

Компанію заснувала Оксана Дево у 2013 році. Коноплі для виробництва вирощують у Полтавській області без застосування пестицидів. Сировину обробляють на пенькозаводі, який придбала родина власниці бренду. 

Власний досвід боротьби з алергією підштовхнув засновницю  до того, щоб робити продукт як для себе – виключно натуральний органічний текстиль у стильному дизайні. Зараз у асортименті DevoHome є ковдри, наматрасники, покривала, подушки та навіть одяг з коноплі – шкарпетки, жилетки, сукні. А справжньою фішкою бренду стала конопляна шуба.

Де купити: сайт 

Ціни: від 1500 гривень

Ковдри з руками

Часто трапляються ситуації, коли ми укутались в плед, а витягнути руки, щоб перемкнути телевізор, холодно. Український бренд Teddy Boom для вирішення цієї проблеми створив оригінальні пледи з рукавами. 

Це дозволяє звільнити руки, залишатись в теплі та разом з тим користуватись ноутбуком, читати книгу, або просто пити каву. Крім того, такий плед має два кармани. 

Бренд позиціонує свої вироби як такі, що зручно брати з собою – на пікнік, у гості, або, навіть, на море. Плед створений з мікрофібри та є надзвичайно приємним до тіла.

Де купити: сайт

Ціни: 800 гривень

Дизайнерський плед

Бренд Woolkrafts виготовляє пледи з натуральної вовни. Бренд пропагує українське, тому навіть на ярличках написали не Made in, a «Product of Ukraine». Це принципово, бо і розробка дизайну, пошиття, матеріали, упаковки – все українське.

Ідея про створення виробництва пледів прийшла Олегу Михайлову і Ярославу Яковенко ще в 2013 році. Тоді двоє друзів після закінчення університету вирішили взятись за створення бізнесу. Так і з’явився бренд Woolkrafts. 

Якщо подивитись на асортимент бренду, то можна побачити різноманіття малюнків та кольорів. А все тому, що Woolkrafts співпрацює з українськими дизайнерами. Наприклад, спільно з Ліліт Саркісян вони створили колекцію в’язаних пледів з гранатами. 

Де купити: сайт

Ціни: 1800 гривень

Родинна пряжа

Від в’язаних пледів з “косичками”  до плюшевих із різноманітними написами – це все асортимент бренду Beautiful Decor Lab. Особливу увагу тут приділяють саме сировині, використовуючи пряжу високої якості. 

Бренд позиціонує себе сімейним, бо кожну пряжу особисто тестують на собі та своїй родині. А найкращі матеріали запускають у виробництво. 

Кожного сезону бренд представляє нову міні-колекцію, орієнтуючись на унікальність, а не масовість. У Beautiful Decor Lab можна вибрати як шерстяні, так і хлопкові пледи з різноманітними узорами. 

Де купити: сайт

Ціни: від 900 гривень

Суспільство

Автомеханік із Києва перетворив власну СТО на хаб для допомоги військовим (ФОТО)

Опубліковано

Андрій Бурахович понад 11 років ремонтує автомобілі для українських військових у київському автосервісі «Всюдихід». З початку повномасштабного вторгнення на СТО обробили понад 20 тисяч замовлень на ремонт техніки для фронту. За свою діяльність волонтер у 2025 році отримав відзнаку «Варті» від «Нової пошти».

Про це повідомили в «Новій пошті».

Як на СТО допомагають військовим

До повномасштабного вторгнення на СТО Андрія обслуговували близько сотні військових автівок на рік. Після лютого 2022-го — рахунок іде на тисячі. За словами Андрія, лише за останні три роки на станції виконали понад 20 тисяч ремонтних замовлень.

«Паралельно — постійні відправки запчастин на фронт. Навіть зараз спілкуюсь із вами й шукаю кардан на пікап L200, щоб завтра був уже в Покровську. І так зранку до ночі. На всі напрямки їдуть якісь запчастини й витратні матеріали. Крім того, з 2022 року ми пригнали для війська з-за кордону більш як пів тисячі машин», — розповів чоловік.

У сервісі працює команда з 10-12 спеціалістів. Вони ремонтують техніку, що побувала під обстрілами, пошкоджена уламками або знесилена фронтовими умовами. Через попит і навантаження станцію довелося розширити. Нині 80% усіх робіт — це автомобілі для військових. Йдеться не лише про капітальні ремонти, а й про обслуговування після сотень тисяч кілометрів, зокрема техніки, пригнаної з-за кордону.

Наразі в черзі на обслуговування понад 60 машин. Переважно це складні випадки, які вимагають повного розбору та зміцнення техніки. Випадків, коли достатньо було замінити мастило й фільтри, чоловік майже не пригадує.

«Переповнюють емоції, коли ти вкладаєш в автомобіль душу, віддаєш його військовим, які боронять нашу землю, а вони потім надсилають тобі відео з подякою. Хоча самі ризикують життям на передовій. Моя величезна мотивація — це постійне спілкування з хлопцями та дівчатами із Сил оборони України», — каже Андрій Бурахович.

Читайте також: «Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Досвід перегонів

Автомобілі — давнє захоплення Андрія. Багато років він брав участь у трофі-рейдах — змаганнях на бездоріжжі. Умови на цих перегонах схожі на ті, в яких працюють військові машини: болотистий ґрунт, лісосмуги, розбита технікою земля. Андрій зазначив, що такий досвід допомагає йому в роботі.

«Я прекрасно розумію ціну помилки і яку відповідальність несу під час ремонту автомобіля. Коли, умовно, недокручена гайка або вчасно не замінена запчастина можуть призвести до трагедії. Завдяки досвіду у трофі-рейдах мені вдається якісно ремонтувати автомобілі для військових тепер. На жаль, в Україні досі поширена проблема шарлатанів і неякісних ремонтів. Боляче бачити, як близькі військових уже витратили купу грошей на автосервісах, а я помічаю, скільки всього треба переробити», — поділився волонтер.

Підтримка від українців

Під час збору коштів на машини та деталі Андрію допомагають друзі, партнери, клієнти, підписники, учасники офроуд-спільноти.

Цьогоріч за підтримку військових він отримав волонтерську відзнаку «Варті». За нього проголосували близько 1500 людей. Андрію вручили нагороду у його автосервісі.

«На війні багато моїх друзів, усі куми. Вони там, а я тут — роблю все що можу. І за свою роботу мені не соромно. Хочу, щоб війна закінчилась на наших умовах, щоб всі наші військові поверталися додому живими, щоб Росія заплатила за зло, понівечені людські долі та загублені життя. Якось я викладав у соцмережах малюнок, де Росія просто у вигляді океану — тобто її нема. Ось це моя мрія», — розповів Андрій.

Раніше ми писали про те, як багатодітна мама з Києва передала 240 тонн допомоги за рік.

Фото: «Нова пошта», Андрій Бурахович

Читати далі

Суспільство

Мешканці будинку у Львові встановили зовнішній ліфт для свого сусіда з інвалідністю (ФОТО)

Опубліковано

Мешканці одного з будинків у Галицькому районі Львова облаштували у дворику ліфт для свого сусіда, який живе на третьому поверсі та пересувається на кріслі колісному.

Про це повідомили у спільноті «Так люблю той Львів, що бракує ми слів».

Ініціативу львів’ян підтримало місто. І хоча всередині будинку встановити ліфт було неможливо, його змогли прибудувати у дворику. Тепер у мешканця, який пересувається на кріслі колісному, є можливість самостійно виходити з дому.

Зовнішній ліфт встановлюють переважно у тих випадках, коли технічні особливості будівлі не дозволяють облаштувати його всередині. Це характерно насамперед для старих житлових будинків.

У таких будівлях сходові клітки зазвичай занадто вузькі для монтажу шахти, а встановлення ліфта всередині вимагало б значного втручання в опорні конструкції. Це не лише ускладнює процес з технічного боку, але й значно підвищує витрати на реконструкцію.

Читайте також: У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка «Так люблю той Львів, що бракує ми слів»

Читати далі

Суспільство

На Мапу доступності в застосунку «Київ Цифровий» додали понад 1500 об’єктів

Опубліковано

У Києві наповнюють Мапу доступності — онлайн-інструмент, що допомагає жителям столиці орієнтуватися у безбар’єрності міських об’єктів. Наразі на платформі додали інформацію про понад 1 500 будівель і закладів.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та відповідальна з питань безбар’єрності в місті Марина Хонда.

Що додали на мапу

На платформу внесли дані про такі об’єкти:

  • навчальні та медичні заклади;
  • житлові будинки;
  • укриття;
  • органи державної влади;
  • об’єкти культури;
  • комунальні організації;
  • ЦНАПи;
  • заклади соціальних послуг;
  • торгові центри;
  • банки.

Читайте також: У Києві представили безбар’єрний маршрут на 12,5 км: де його створять

Ресурс містить інформацію про наявність пандусів, тактильних та акустичних засобів, підіймачів, паркомісць для людей з інвалідністю тощо.

Користувачі можуть відфільтрувати об’єкти за категорією (наприклад, галузь охорони здоров’я чи послуг) і за типом доступності. Кожна позиція має адресу, години роботи, контактний телефон та опис засобів доступності.

Зараз Мапа доступності перебуває на етапі тестування. Її продовжують наповнювати новими даними як від муніципальних, так і від приватних закладів. Також триває перевірка актуальності вже наявної інформації.

Нагадаємо, що в Києві створять мікроклініку з протезування за підтримки Франції.

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі