Президент Володимир Зеленський ввів санкції проти десятьох росіян, які використовують спорт для пропаганди війни та підтримки агресії рф. Цей список сформували на основі петиції, яку створив український скелетоніст Владислав Гераскевич.
Про це повідомили в Офісі президента.
Владислав системно бореться за відсторонення росіян від міжнародних змагань та притягнення до відповідальності тих, хто підтримує війну.
Нещодавно він анонсував створення фонду допомоги родинам полеглих спортменів. Це сталося після того, як Гераскевича дискваліфікували з Олімпійських ігор через його «шолом пам’яті» з портретами загиблих українських спортсменів.
Читайте також: Скелетоніста Гераскевича нагородили орденом Свободи
До «чорного списку» увійшли росіяни, чия діяльність загрожує національній безпеці України. Серед підстав для накладення обмежень були такі:
- незаконне відвідування тимчасово окупованих територій (Криму, а також частин Донецької, Луганської та Запорізької областей);
- публічне виправдання збройної агресії рф;
- збір коштів для потреб російських окупаційних військ;
- організація та проведення заходів за участі українських дітей, яких росія незаконно депортувала чи викрала.
Володимир Зеленський наголосив, що цей крок має стати сигналом для міжнародної спільноти про неприпустимість «заплющування очей» на дії росіян у спорті.
«Коли українцям на Олімпіаді забороняють навіть згадувати жертв російської агресії, то це точно глобальний відкат від справедливості. Ми будемо відновлювати справедливість»,
— наголосив президент.
Нагадаємо, що американський фігурист одягнув на Олімпіаду-2026 вишиванку, подаровану одеситом.
Фото обкладинки: Getty Images/Robert Michael