Суспільство
За два роки Дніпро планує закупити 80 німецьких трамваїв
У 2020-2021 роках у Дніпро з Німеччини збираються привезти ще близько 80 трамваїв. Про це в ефірі програми Грані на 34 телеканалі розповів заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко, пише gorod.dp.ua.
Купуватимуть і нові, і використані
З серпня в Дніпрі почали їздити трамваї, які мерія закупила в Лейпцигу. Нові вагони з’явилися на 11-му і 15-му маршрутах. У 2020-2021 року з Німеччини збираються привезти ще близько 80 трамваїв. Однак в міськраді планують закуповувати не тільки б/у вагони, а й “нулячі” трамваї.
“Однозначно, місту необхідно закуповувати нові трамваї. Але їх ми будемо купувати і запускати тільки на тих ділянках, де ми зможемо повністю замінити трамвайну колію. Швидше за все, це будуть маршрути №1 і №19. Там шляху ремонтувати немає сенсу. Тільки демонтаж і укладати по-новому”, – зазначив Михайло Лисенко.
Плюс нові рейки
У мерії підрахували, що один новий трамвай буде обходитися місту близько мільйона євро. Приступити до реконструкції шляхів планують в наступному році і вже готують проєктно-кошторисну документацію. На укладання нових рейок в мерії планують брати кредит.
“Замінити один кілометр трамвайної колії коштує 16 мільйонів гривень. У нас в місті 240 кілометрів трамвайних колій. Вийде, що на рейки ми витратимо два бюджети департаменту благоустрою і це за умови, що ми не будемо робити дороги, ремонтувати будинки та інше”, – каже заступник мера Дніпра.
Читайте також: У Вінниці завершують ремонт трамвайних колій на головній вулиці міста – ФОТО
Де ще?
Зауважимо, що протягом минулого року старі вагони з Європи, крім Дніпра, купували Запоріжжя, Львів і Маріуполь. Зараз йдуть поставки «беушних» трамваїв «Tatra T3A» в Конотоп. Ціна трамваїв українського виробництва, згідно з тендерами, проведеними в системі державних закупівель, стартує від майже 43 мільйонів гривень – стільки коштує трамвай К1М6 від компанії «Татра-Юг» для Києва.
Ціна вагонів львівського та польського виробництва для Києва – понад 50 мільйонів гривень. Така дорога техніка «не по кишені» більшості міст України. Тому в Одесі вирішили побудувати трисекційний трамвай силами КП «Одесміськелектротранс». Презентувати його планують на День міста.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі