Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Q4h-6t2L64Q?si=6sbBCTnePTmsAKk0SSSSSS

Суспільство

З модельного подіуму на футбольне поле: історія Крістіни Козорог (ВІДЕО)

Опубліковано

Вона полишила модельний бізнес заради футболу. Крістіна Козорог з дитинства грала у футбол і не раз захищала титул на чемпіонатах Жіночої ліги, та через складну травму мусила покинути кар’єру. Дівчина пробувала себе в ролі моделі на українських показах моди, але любов до футболу таки перемогла. Мотиваційну історію про шлях до власної мрії крізь біль дивіться в сюжеті ШоТам!

Крістіна стала міжнародною арбітеркою ФІФА. І тепер судить міжнародні турніри та матчі в Україні. Крістіна Козорог більше 20 років забивала переможні голи.

“У спорті я з 7 років – футзал був спочатку. Це для мене дуже важкий вид спорту. В змаганнях всеукраїнських були і на перших місцях, і на других тому було багато таких медалей”, – каже арбітриня.

У футбол дівчина почала грати в університеті. Крістіна 9 разів зуміла захистити титул на Чемпіонатах жіночої ліги. Але під час одного з тренувань сильно пошкодила ногу.

“Була травма – хрестоподібна зв’язка, меніск, тому довелося припинити грати у футбол, бо це було небезпечно для іншої ноги”, – згадує Крістіна.

Читайте також: Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Але без футболу Крістіна не уявляла свого життя, тому тяжко переживала травму. І лише підтримка мами й друзів допомогла їй оговтатися. Хоч травмовану ногу дівчина продовжувала лікувати ще рік. Одного разу просто посеред вулиці отримала пропозицію працювати моделлю. Крістіна скептично поставилася до цього, та все ж вирішила спробувати. Дівчина дебютувала на Ukranian Fashion Week та онлайн брала участь у конкурсі “Міс Україна”.

Утім, любов до футболу взяла верх, і за рік Крістіна полишила кар’єру моделі. А мама підштовхнула її зайнятися арбітражем.

“Я не дуже була рада цій ідеї, тому що я була проблемним гравцем – постійно апелювала до арбітра, в мене постійно були жовті картки. Тому я не дуже любила цих персонажів”, – ділиться дівчина.

Попри вагання у 2013 році дівчина вступила до школи арбітрів. А вже у 2018 дебютувала у ролі арбітрині в Другій футбольній лізі України. Дівчина провела 9 матчів у Першій та Другій лігах у на Кубку України. Де за весь час показала понад 50 жовтих та червоних карток.

З осені 2023 вона стала арбітринею Прем’єр-ліги України А вже цього року міжнародною арбітринею ФІФА. Так само, як чоловіки-арбітри, дівчина 4 рази на рік проходить перекваліфікацію.

“Дехто не розуміє, що стать немає ролі. Якщо помиляється, то помиляється арбітер і він без статі – тому немає ролі. Ми здаємо ті самі нормативи, що і чоловіки, нас просто би не допустили до матчів Прем’єр-ліги, Вищої ліги, як би ми не бігали, ці тести, й усе те сами ми здаємо”, – пояснює дівчина.

Відтак Крістіна судить як міжнародні турніри, так і регіональні змагання. Продовжує ламати стереотипи та мріє, щоб жінок-арбітринь в Україні ставало більше.

Нагадаємо, в Києві встановлять шість міні-ТЕЦ.

Фото: ШоТам!

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі